Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
1585961636493

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 28. srpna 2015
    @hodor_the_king Harry záporný? Neblbni, vzhledem k tomu co se mu všechno stalo, měl právo být mnohem horším člověkem, než byl. nejlepší postava je podle mě Brumbál, nebýt jeho tak Voldemort by vyhrál už První válku.

    PS. Co všichni na tom mastnovlasovi vidíte? Šest dílů dělal Harrymu a všem z Nebelvíru že života v Bradavicích peklo, nakonec z toho vyšel jako hrdina bez bázně a hany, což podle mě není. Osobně ho považuju za chlapa, který si svoje komplexy z Jamese a z neúspěchu u Lily léčí na Harrym.
  • @Achileus ty úspory jsou předpokládám chyba autokorekce? Tím záporákem jsem samozřejmě myslela snapea, harry je kladný až to není hezké. A jinak když zanedbaný kluk přijde do školy, kde ho každý miluje a čeká od něj kdoví co, tak jeden nenadšený (a zaujatý, uznávám) učitel nemůže škodit....
    Nehledě na to, že harry se na něj snaží snad v každém díle hodit zodpovědnost za všechno zlo světa, což rozhodně není pro snapea důvod změnit názor, že?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Voldemort (předtím než si rowlingová v posledním díle vymyslela viteály aby mohla natahovat děj co to jde), by nevyhrál vůbec nic, protože by ho odstřelil první vidlák s brokovnicí. Nezapomínej, že HP se odehrává v době kdy technika je - pokud jde o vyhlazování lidí - daleko před kouzly. Kdyby Voldemort rozpoutal jeho jakousi "válku" skončilo by to jeho porážkou a následnými procesy, vyhlazováním čarodějů a monstrózními procesy s dokazováním vinny. Zvrhlo by se to v něco podobného jako nastalo v Days of Future past - naprosté vyhlazení kouzelníků a jejich hledání po celém světě k jejich likvidaci.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 28. srpna 2015
    @hodor_the_king Ale on se nechoval hnusně jen k Harrymu, on nenáviděl celý Nebelvír, podívej jak se choval k chudákovi Nevillovi ( Viz Nevilluv bubák).@Everett_Young Voldemort vyvolal dvě války mezi kouzelníky, Mudly plánoval zčásti podrobit a zčásti vyvraždit.

    Tak v Relikviích toho zařadila vícero viz Brumbál
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Ano, částečně podrobit, částečně vyvraždit. A skončilo by to naprostou čistkou, protože sebelepší kouzlo ze světa HP tě neochrání před jadernou pumou, water-boardingem a dalšími výkvěty naší civilizace. Říkám, že kdyby Voldemort rozpoutal válku s těmi tak hloupými a magicky nenadanými mudly, tak by na to dojel.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 28. srpna 2015
    @Everett_Young No v Princovi a Relikviích je Smrtijedi dost vraždili. Podle mě by se spíš po podrobení Kouzelnického světa, snažil mudlovskou vládu destabilizovat
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young No v Princi dvojí krve Fred proměnil nůž, který po něm hodil Ron v papír, co brání tomu, aby to samé provedl z kulkou, granátem, nebo A. Hlavicí? A v nejhorším se prostě přemístí o 100 km na sever :-D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 28. srpna 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Knížky ve fantasy moc realistické nejsou :-D On reálný život je strašná nuda
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Ale jo, někdy se to daří, třeba Sapkovi to jde celkem dobře, ale HP je v tomhle ještě o úroveň někde jinde. (ale uznávám, že i v HP jsou dobré postavy.... třeba Bellatrix :twisted: )
  • No tak lidi nevím, ale spíš by vyhráli čarodějové než lidi. Vemte si, že mají velké možnosti se skrýt ovládat lid plus kouzelné tvory a mozkomory nejde zabít, jenom zahnat. Spíš by mne zajímalo, jak dokázali ukrýt tolik draků :D Vezmu si kolik toho sežere jakou dělá paseko no je to velmi vtipné
  • @Everett_Young naprosto souhlasím se vším kromě té Belatrix. No tak, lidi, kdyby ji nehrála Helena Bonham Carter, tak ji všichni tak maximálně nesnáší za vraždu Siriuse. (Ne, že by to filmové zpracování nebylo laciné a hloupé, ale aspoň upoutá pozornost...)
  • @Achileus ještě k tomu Snapovi: podle mě dokud nenastoupil Harry tak to zas tak extrémní šikanování Nebelvíru nebylo.... Lidi ze starších ročníků o něm v první knížce nemluví nijak nenávistně, prostě jen učitel lektvarů...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king No Ron tvrdili, že mu dvojčata řekli, že Snape Nebelvír nesnáší
  • @hodor_the_king A divíte se mu láska jeho života tam šla. Ti co ho šikanovali z něj byli též. To moc lásky k němu nepředpovídá
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @p1e9t9r2 Smutný, že si mindraky z toho co mu dělali Pobertové chladil na Harrym a celém Nebelvíru, co ti měli společného s tím, že ho James pověsil hlavou dolů?
  • @Achileus jo, ale třeba většina bodů, o které Nebelvír přišel, byla kvůli Harrymu a spol., nenávist a šikana není to samé....
    @p1e9t9r2 přesně, každý omlouvá Harryho, měl chudáček těžké dětství, ale co Snape (dobře, to nebylo jen dětství), Sirius nebo třeba i takový Neville... A pak se divme, že z toho mají komplexy... Na Snapově místě nenávidím celé Bradavice a ne, že tam ještě jdu učit...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Gepeto Přesně, a ten zlý Snape místo aby měl radost, že právě prohrála jeho kolej, tak se tváří naštvaně.... ukamenujme ho...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king On ani Brumbál neměl lehké dětství, a že by si na někom chladil svoje mindraky, ale to jenom na okraj :-)
    No minimálně na Harryho si na Harryho zasedl a Nevilla vysloveně šikanoval
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Gepeto No Harry mu v prvních dvou dílech zachránil zadek :-D
  • upraveno 28. srpna 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king No rozhodně to nedělal s lehkým srdcem, prostě chtěl splatit dluh, který měl vůči Jamesovi
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Docela mě nás...o jak lehce z toho vyšel Malfoy a jeho synacek
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Když jste zmínili ty šípy a náboje, tak i pitomá diabolka ze vzduchovky má dvojnásobnou rychlost (asi 240m/s) proti šípu z nejvýkonnější sportovní kuše (asi 400 fps, tedy stop za sekundu, což je asi 122 m/s). Hodně silný luk má nějakých 370 fps, tedy asi 113 m/s. Nejrozšířenější pistolový náboj je 9mm Luger, který má úsťovou rychlost asi 340 m/s.
  • @Achileus No tak nevíme jak dopadl starý malfoy :D No mladý moc ho nebylo za co soudit a pokud se za něj harry přimluvil, tak ho nikdo ani odsoudit nemohl ( brumbála nezabil, harryho poznal, ale nepráskl a pak jenom seděl ve škole nic víc nic míň)
  • upraveno 28. srpna 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 28. srpna 2015
    @p1e9t9r2 Podle Wiki si Lucius užíval poklidné stáří :-D Draco byl na nejlepší cestě stát se Luciusem II.
    Docela nechápu proč Lucius neskončil v Azkabanu za ten Deník, co dal Ginny
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 28. srpna 2015
    @hodor_the_king Rozhodně mu to slouží ke cti, člověk by čekal, že ho nechá spadnout a bude u toho popíjet dyňovou šťávu :-D
  • @Achileus no a když si uvědomíš, že bez něj by harry nenašel ani první viteál.... to je hrozná šikana, co?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.