!!!POZOR SPOILER VŠECH DÍLŮ SERIÁLU A VŠECH KNIH!!! Teorie z Písně a z Hry

Nedávno se s odvysíláním páté série objevil problém se s spoilery. V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy#latest je problém, že spoustu lidí začalo své teorie odvíjet od dění v seriálu a tím vyzrazovat děj čtenářům. Já jsme se tedy rozhodl zaměřit na skupinu, která četla všechny knihy a viděla všechny díly seriálu a chtěla by ovšem volně diskutovat. Já se tu pokusím tedy uvézt pár teorií na děj ve Vichrech Zimy. U některých s přimíchám informace ze seriálů. Prosím debatu o tom o rozdílech seriálů a knih a jak se budou moc nakonec lišit směřujte sem icefire.cz/forum/discussion/51767/spoilery-rozdily-v-serialu-spoiler-vsech-knih-a-epizod-serialu. Tenhle topic zakládám, protože chci vytvořit místo, kde se bude moct argumentovat i informacemi ze seriálu a nedocházelo k nepříjemnostem v ostatních diskuzích. Jinými slovy, chcete-li neomezeně fantazírovat, jste na správném místě. :dance: Zároveň bych poprosil, zdržte se diskuze o tom jestli je nebo není závádějící používat informace ze seriálu, když může kniha a seriál skončit různě. Bez tak se to z a) bez Vichrů nedovíme a za b) jde mi o práci se všemi dostupnými informacemi.

Zde předkládám teorie, které jsem četl na internetu, viděl zde v diskuzích nebo mne sami napadly. Neuvedu žádnou z teorií zmíněnou Starkem z Hor v jeho vláknu, ale samozřejmě je i tady účelem, aby jste vymýšleli svoje a diskutovali o všech konspiracích známých i neznámých. A konec mého vykecávání zde seznam:

1. Melisandra v Tanci zmiňuje, že k jejímu klamavému kouzlu je potřeba věc, která patří člověku, jehož podobu chce vytvořit. Mimo jiné zmiňuje váček s kůstkami. Dostala se nějak Melisandra k Davosovu váčku pro štěstí o nějž přišel na Černovodě a chce ho využít k vytvoření falešného Davose a zvýšit tak svou kontrolu nad Stannisem?
2. Brynden Tříoká Vrána je ve skutečnosti Bílý Chodec. Odpovídalo by tomu to, že se v seriálu objevil Noční Král jako jeden z Chodců, tudíž je možné, že někteří Jiní byli případně všichnni byli původně lidmi.
3. Jiní jsou ve skutečnosti změnění lidé, kteří používají černou magii. Viděli jsme, že Qyburn dokázal vytvořit nemrtvého Gregora Cleganea. Není tedy možné, že Jiní jsou původně lidé používající magii podobnou té Qyburnově?
4. Jiní původně obývali celé Západozemí, Zeď postavili na obranu proti lidem(led je elementem Jiných a z ledu je tvořená Zeď.)
5. Stannis Baratheon je valonquar, popřípadě někdo ze Starkových dětí nebo Písečných hadů. Valonquar znamená mladší bratr nebo malý bratr, ale bylo někdy řečeno čí mladší nebo malý bratr to má být? A může být valonquar i osoba ženského pohlaví_
6. R'hllor je ve skutečnosti Velký Jiný a Melisandru ovládá skrz špatné vize.
7. Noční Král se oženil s Jinou popřípadě nemrtvou ženou, aby předešel válce sňatkovou politikou, když Jiní chtěli dobýt zpátky to o co přišli.
8. Varys je bastardem Šíleného krále, proto ta vysoká pozice v radě velká důvěra, kterou mu Aerys svěřil. Příběh o dětství může být smyšlený.
9. Tyrion je ve skutečnosti dítě Aeryse a Joanny.
10. Rhaegar Targaryen byl Azor Ahai a jeho zabitím odsoudil Robert Baratheon a povstalci celé Západozemí.
11. Robert Strong má hlavu Robba Starka. Stark se dá z němčiny přeložit jako Strong = Silný
12. Pod Zimohradem spí drak, popřípadě leží mrtvý Targaryen
13. Stannis napsal růžový dopis po tom, co odhalil, že ho Melisandra oklamala s upálením Manceho Nájezdníka. Počátek nesvárů mezi Stannisem a Melisandrou v seriálu může být nahrazeno rozepřemi po upálení Shireen.
14. Aegon je potomkem Rhaegara a Lyanny a dvojče Jona.
15. Quaithe je ve skutečnosti Rhaella Targaryen matka Daenerys.
16. Oberyn otrávil Tywina stejným jedem, který použil Tyrion na Cersei ve Střetu Králů a proto byl Tywin ve svou smrtelnou noc na latríně.
17. Ser Barristan padne v bitvě u Meeren. Stejně tak Hizdar
18. Euron Greyoj je Daario.
19. Val upálí Shireen, protože vyvolá epidemii šedého lupu mezi divokými. Popřípadě Melisandra obětuje Shireen pro oživení Jona Sněha.
20. Všechno se to Nedovi zdálo a probudí se pod čarostromem zpátky na Zimohradě.
:-D
1246720

Komentáře

  • Podle mě musel Stanis umřít, protože D a D nevěděli co s ním dál. Nedá se říct, že by v poslední sérii seriálu k něčemu byl.. Naopak si myslím, že by Myrcella nemusela být mrtvá, možná má Brom protilátku na ten jed. Z pohledu D a D by to dávalo smysl, přeci jen Myrcella a její začínající teen láska je pro diváka zajímavější než neschopný/televizní Stanis.
    Jon by měl být pro příběh důležitý a tak se mi nezdá, že by umřel.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @hnzanai
    hnzanai napsal(a):

    Podle mě musel Stanis umřít, protože D a D nevěděli co s ním dál. Nedá se říct, že by v poslední sérii seriálu k něčemu byl.. Naopak si myslím, že by Myrcella nemusela být mrtvá, možná má Brom protilátku na ten jed. Z pohledu D a D by to dávalo smysl, přeci jen Myrcella a její začínající teen láska je pro diváka zajímavější než neschopný/televizní Stanis.
    Jon by měl být pro příběh důležitý a tak se mi nezdá, že by umřel.

    Uvidíme dokud nepřijde pilot, moc bych tomu nevěřil. Nevěděli, co s ním, pak by nebyl důvod ten poslední zastřihnutý záběr, který, když si člověk projde smrti ostatních postav, které tam byly déle než tři sezóny je prostě divný
    https://www.youtube.com/results?search_query=all+deaths+game+of+thrones
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    moja reakcia na @hnzanai a zbytok veriacich
    Mi to pripomina scenu z Cerveneho Trpaslika, ked Holy hovori Listerovi: "ze vsetci su mrtvy Dave", dookola pokial mu to konecne nedojde.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 14. srpna 2015
    @Edem
    Edem napsal(a):

    moja reakcia na @hnzanai a zbytok veriacich
    Mi to pripomina scenu z Cerveneho Trpaslika, ked Holy hovori Listerovi: "ze vsetci su mrtvy Dave", dookola pokial mu to konecne nedojde.

    Edem napsal(a):

    moja reakcia na @hnzanai a zbytok veriacich
    Mi to pripomina scenu z Cerveneho Trpaslika, ked Holy hovori Listerovi: "ze vsetci su mrtvy Dave", dookola pokial mu to konecne nedojde.

    Červeného trpaslíka jsem neviděl, pouze slyšel, musím někdy napravit. :-) Já jsem byl jeden z těch, co krátce po odvysílání epizody považoval Stannisův konec za definitivní. Jenže máme už srpen a po téměř půl roce stále Stephen Dillane neudělal rozhovor na rozloučenou a nejsou o něm žádné zprávy, navíc ani nic neplánuje. Je pravda, že Stephen Dillane nemá rád publicitu, ale pro seriál namluvil několik History and Lore.
    Spolu s tím střihem, mne to vede k těmto spekulacím. Ale nemusí to tak být. Každopádně jako jsem předtím neměl pochybností o tom, že Stannis zesnul, tak teď považuji jeho návrat za pravděpodobný.
  • @Tyrion Lannister: Rozhovor tam je ve stylu:
    Co se tu stalo? Poté co jsi odešel do stáze,... blablabla,... proniklo zážení a všechny to zabilo. Aha, a kde je Kochanská? Je mrtvá, Dave. A Rimmer? Je mrtvý, Dave. A kapitán Hollister? Je mrtvý, všichni jsou mrtví. A co se to tu všude válí za bordel? (Jednu hromádku schodí ze stolu, druhou namátkou ochutná) To byl první důstojník... (Nechme stranou, proč počítač se jmenuje Holly, Dave je Lister a kapitán byl Hollister... :o))
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Jay
    Jay napsal(a):

    @Tyrion Lannister: Rozhovor tam je ve stylu:
    Co se tu stalo? Poté co jsi odešel do stáze,... blablabla,... proniklo zážení a všechny to zabilo. Aha, a kde je Kochanská? Je mrtvá, Dave. A Rimmer? Je mrtvý, Dave. A kapitán Hollister? Je mrtvý, všichni jsou mrtví. A co se to tu všude válí za bordel? (Jednu hromádku schodí ze stolu, druhou namátkou ochutná) To byl první důstojník... (Nechme stranou, proč počítač se jmenuje Holly, Dave je Lister a kapitán byl Hollister... :o))

    =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    HOLLY: No, nemohl jsem tě pustit, dokud radiace nedosáhla bezpečné úrovně.
    LISTER: Jak dlouho!?!
    HOLLY: Tři miliony let.
    LISTER: Tři miliony let!?! (Dramatická pauza) Mám furt knížku z knihovny. A co Chrissie? Co je s Chrissie Kochanskou?
    HOLLY: Je mrtvá, Dave.
    LISTER: Ale néé!
    HOLLY: Asi ti to moc nepomůže, ale i kdyby ještě žila, věkový rozdíl by byl nepřekonatelný.
  • upraveno 15. srpna 2015
    @Edem
    já bych to nepřirovnával ke scéně z trpaslíka.
    Nevím jestli jsi si všimnul, ale GRRM si celkem oblíbil, že postavy, které mají být mrtvé (všichni si myslí, že jsou mrtvé) se zničeho nic objeví a zase si jedou to svý.. Takže dokud mi GRRM v KNIZE jasně neřekne/nenapíše, nejlépe z POV pohledu, že osoba X a Y je mrtvá nemám důvod ji pohřbívat.
    V trpaslíkovi to bylo mnohem jednoduší, všichni jsou prostě mrtví!!
  • @hnzanai: To je fakt,.... zapomeneme-li na to, že Rimmer se objevil jako hologram (ale v průběhu děje se zase stal člověkem, tuším), Kochanská se dostala z alternativního vesmíru, kde přežila ona místo Listera a kapitán Hollister byl znovuvytvořen spolu s celým Červeným trpaslíkem včetně posádky armádou nanitů... (o cestách do minulosti nemluvě...). Ale ano, všichni jsou mrtví, Dave!
  • @Jay nanoboti, a Rimmer se stal clovekem pouze v jednom dilu (ano, v tom s legendarni relaxacni folii a nadcasovym hitem ooohm), aby po par minutach znovu umrel naprosto stupidni smrti:-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @biggris V podstate on bol "zase človek" aj keď sa obnovil trpaslík, ale to už nebol TEN Rimmer.
  • @Gepeto No, myslim, ze si dam opacko:-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    jistá transvestitka s ksichtem, co vypadá jak prdel Víta Bárty a spustila: Áj brijen of tárt sentenc jů tu dáj. Du jů hev eny lást vórds?
  • @Tyrion Lannister o tom že je Stannis valonquar pochybujem. (Obzvlášť po tom ako to s ním "dojebali" v seriáli.) Ja síce verím ze v knihe vyhrá bitku o Winterfell ale pochybujem ze by sme sa dočkali jeho druhej "invázie" na KL. Možno ho odstráni
    Malíček a v seriáli to vyriešia tak že Malíček odstráni Boltonov. Ak v seriáli vôbec prežil tak už nebude moc podstatný. Nemá armádu, nemá potomkov a ukázal sa ako najväčší zmrd ked nechal spáliť svoje dieťa.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 10. září 2015
    @reek
    reek napsal(a):

    @Tyrion Lannister o tom že je Stannis valonquar pochybujem. (Obzvlášť po tom ako to s ním "dojebali" v seriáli.) Ja síce verím ze v knihe vyhrá bitku o Winterfell ale pochybujem ze by sme sa dočkali jeho druhej "invázie" na KL. Možno ho odstráni
    Malíček a v seriáli to vyriešia tak že Malíček odstráni Boltonov. Ak v seriáli vôbec prežil tak už nebude moc podstatný. Nemá armádu, nemá potomkov a ukázal sa ako najväčší zmrd ked nechal spáliť svoje dieťa.

    Já stále naivně doufám aspoň v pravdivost této teorie. DD ukázali v případě Stannise, že jsou to idioti. Ale stále naivně doufám, že Stannis v seriálu dopadl jako v knize a Zimohrad nakonec dobude. I v seriálu by tomu několik detailů nasvědčovalu. Kupříkladu Stannis se po odchodu Melisanry vydá rychle k Zimohradu, přestože nadohled hradu dojdou už ten den, Stannis řekne, že obléhání začne až za úsvitu. Nabízí se otázka, proč se rychle hnali k hradbám, když chtěl Stannis zahájit útok až ráno? Každopádně to byla snad nejstupidně scéna celého seriálu.
    ---------------------------------
    Navíc by mne zajímalo, jak upálí Stannis k Shireen v knihách? Jestli zvítězí, tak už k tomu nebude mít důvod. Jestli prohraje, tak zemře a tudíž to nemůže rozhodnout on. V obou případech mu cestu zpátky ke Zdi blokuje obrovské moře sněhu, tak jak může v knihách upálit Shireen Stannis? jestli k tomu rozkaz nedá Stannis, tak mne D and D pořádně nasrali. To je stejně jako, kdyby místo Joffreyho dala k popravě Neda Cersei. Ano, všichni bychom si mysleli pořád, že je Joffrey tak trochu šmejd, ale postavu tvoří její činy, takže jestli to i v knihách neodsouhlasí Stannis je jasně, že DD točí ještě větší blbost, než jsem si myslel.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    A celkově se my poslední dobou honí hlavou myšlenka. Někteří tvrdí, že seriál a knihy skončí stejně, ale je tu jeden malý, ale podstatný detail. Seriál se jmenuje Hra o trůny, knihy se jmenují PÍSEŇ LEDU A OHNĚ. V seriálu nebyla Píseň ledu a ohně vůbec zmíněna, ta scény s Rhaegarem v Danyiiných vizí tam není. A nikdy tam žádnou Píseň ledu a ohně A já se ptám, jak může seriál skončit stejně, když vynechal věc, podle které se předloha jmenuje? A určitě se tak nejmenuje pro srandu králíků. To je stejně, jako kdyby někdo točil Harryho Potter bez Harryho Pottera, Pána Prstenů bez prstenů nebo Letopisy Narnie bez Narnie.
  • Valonquar je výraz ve valirijštině promladšího bratra. Cercei má dva mladší bratry, toho si už nikdo nevšiml, což je velmi zajímavé. Jedno dítě mrtvé otázka, u něj si myslím, že dřív nebo později by ho nechal zabít sám Tywin neb si nemohli dovolit dalšího šíleného krále. Otázky je jak umřou zbylé dvě děti. Já si myslím, že Tomena zabije někdo v králově přístavišti nejlépe nějaký podporovat Targaryenů.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Tyrion Lannister Ono vo filmoch cpú Jádis do každého dielu, takže Narnia sa pokojne mohla volať Lev, šatník a čarodejnica každým dielom, už len ten šatník tam vždy nejako naznačiť :D

    Každopádne oni vraj od začiatku seriál budovali bez proroctiev, bez flashbackov, viac zamerané na tie intrigy. Teraz porušili oboje, takže v poslednej dobe s tým, ako tam cpú Rhaegar-Lyanna, to vyzerá akoby si uvedomili, že koniec predlohy vyžaduje aj tieto veci, tak ich tam dávajú. Stačí vážne v jednej sérií čas od času nejaký Branov sen a zhrnú tam všetky proroctvá.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. září 2015
    @p1e9t9r2 Ale všimli, mnohí, už sa to prebralo. Jasný ironický koniec s Tyrionom aj tragiromatický koniec s Jaimem
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Gepeto
    Gepeto napsal(a):

    @Tyrion Lannister Ono vo filmoch cpú Jádis do každého dielu, takže Narnia sa pokojne mohla volať Lev, šatník a čarodejnica každým dielom, už len ten šatník tam vždy nejako naznačiť :D

    Každopádne oni vraj od začiatku seriál budovali bez proroctiev, bez flashbackov, viac zamerané na tie intrigy. Teraz porušili oboje, takže v poslednej dobe s tým, ako tam cpú Rhaegar-Lyanna, to vyzerá akoby si uvedomili, že koniec predlohy vyžaduje aj tieto veci, tak ich tam dávajú. Stačí vážne v jednej sérií čas od času nejaký Branov sen a zhrnú tam všetky proroctvá.

    Stále ovšem žádná zmínka o PÍSNI LEDU A OHNĚ. Vskutku Lyanna je led, Rhaegar je oheň, tudíž by Jom měl být Písni ledu a ohně. Za předpokladu, že je tou Písní myšlena konkrétní osoba ne něco jiného.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    Za předpokladu, že je tou Písní myšlena konkrétní osoba ne něco jiného.

    Já jsem třeba vždycky myslela, že to bude závěrečný střet Jiných se světem (pojmenování na stejném principu jako tanec draků). Prostě může to být cokoliv, protože myšlenku, že to bude osoba, podporuje v knihách jen:
    1. Posedlost azorem ahaiem ( který i kdyby existoval písní být nemusí, pokud vím)
    2. Rhaegar tomu věřil
    To je snad trochu málo. (pokud jsem na něco zapomněla, beru zpět)
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    A celkově se my poslední dobou honí hlavou myšlenka. Někteří tvrdí, že seriál a knihy skončí stejně, ale je tu jeden malý, ale podstatný detail. Seriál se jmenuje Hra o trůny, knihy se jmenují PÍSEŇ LEDU A OHNĚ. V seriálu nebyla Píseň ledu a ohně vůbec zmíněna, ta scény s Rhaegarem v Danyiiných vizí tam není. A nikdy tam žádnou Píseň ledu a ohně A já se ptám, jak může seriál skončit stejně, když vynechal věc, podle které se předloha jmenuje? A určitě se tak nejmenuje pro srandu králíků. To je stejně, jako kdyby někdo točil Harryho Potter bez Harryho Pottera, Pána Prstenů bez prstenů nebo Letopisy Narnie bez Narnie.

    Protože marketing. Hra o trůny je docela genitální název. Kdyby se to jmenoval ASOIAF tak to lidi nevysloví do konce epizody.. A lidem by se to zprotivilo. Jestli to skončí jinak tak rozhodně ne kvůli tomuhle.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 10. září 2015
    @sfik
    sfik napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    A celkově se my poslední dobou honí hlavou myšlenka. Někteří tvrdí, že seriál a knihy skončí stejně, ale je tu jeden malý, ale podstatný detail. Seriál se jmenuje Hra o trůny, knihy se jmenují PÍSEŇ LEDU A OHNĚ. V seriálu nebyla Píseň ledu a ohně vůbec zmíněna, ta scény s Rhaegarem v Danyiiných vizí tam není. A nikdy tam žádnou Píseň ledu a ohně A já se ptám, jak může seriál skončit stejně, když vynechal věc, podle které se předloha jmenuje? A určitě se tak nejmenuje pro srandu králíků. To je stejně, jako kdyby někdo točil Harryho Potter bez Harryho Pottera, Pána Prstenů bez prstenů nebo Letopisy Narnie bez Narnie.

    Protože marketing. Hra o trůny je docela genitální název. Kdyby se to jmenoval ASOIAF tak to lidi nevysloví do konce epizody.. A lidem by se to zprotivilo. Jestli to skončí jinak tak rozhodně ne kvůli tomuhle.
    Nejde o název, ale o to, že Píseň není v seriálu ani zmíněna. TO sousloví ASOIAF nikdo v seriálu ani jendou nevyslovil a to už důležité celkem je. Ať už je Píseň ledu a ohně cokoliv. A Bing Bang Theory či How I met your mother mi nepřijdou jako krátké názvy ;-)
  • @Tyrion Lannister To hra o trůny je pro seriál výstižnější, neb se tom zatím i nic jiného nehraje. V knize jsou jiné věci, tady bohužel zatím se bojuje jenom o trůn
  • @p1e9t9r2 S tím bych taky úplně nesouhlasil... V seriálu bylo víc WW než v knize... Tvrdodomov přesně a konkrétně co se tam událo a ne jenom náznaky
  • @sfik To jo, ale to byla až 5 serie inak se tam fakt intrikařilo o trůn a semtam se objevila dany jak putuje na cestě kolem světa. Co se týče Tvrdodomova tak stále v knize může být tam spojili dvě veci do kupy aby nemuseli řešit Val a její cestu za Tormundem. Jen co mne tam štvalo, bylo jak z Thenů udělali kanibali, kdyžprávě oni z divokých jsou nevíce podobni lidem západozemí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @p1e9t9r2
    p1e9t9r2 napsal(a):

    @sfik To jo, ale to byla až 5 serie inak se tam fakt intrikařilo o trůn a semtam se objevila dany jak putuje na cestě kolem světa. Co se týče Tvrdodomova tak stále v knize může být tam spojili dvě veci do kupy aby nemuseli řešit Val a její cestu za Tormundem. Jen co mne tam štvalo, bylo jak z Thenů udělali kanibali, kdyžprávě oni z divokých jsou nevíce podobni lidem západozemí.

    Mne jde o to, že v seriálu se vůbec neřeší Kdo nebo co je Píseň ledu a ohně. Mluvím přímo o té písni konkrétním abstraktním pojmu, který v televizní adaptaci nezazněl ani jednou a ani se neřeší, kdo nebo co by to mohlo být. Prostě nelze se divit tomu, jak 5. série vypadala. Zkuste představit, že Péťa Jacksonů vynechá v adaptaci Pána Prstenů všechno o prstenech a dostanete zhruba krásný obrazek jak vypadá seriál. A ano, vypadá to stejně blbě, jak to zní.
  • @Tyrion Lannister: Není to přesné přirovnání... Vzhledem k tomu, jak často se v knihách "Píseň ledu a ohně" řeší (určitě to pronesl Rhaegar v Danyiné vizi, jinak nevím) je ekvivalentem na Pánu Prstenů spíše situace, kdy prsteny budou, ale nebudou řešit, kdo a proč je tím Pánem Prstenů... ehhh... tak mě napadá, zaznělo tam, že tím pánem je Sauron, který je pomáhal ukovat? :o)
    (Pamatuji si, že na jeho adresu zaznělo, že on je jediným pánem Jednoho prstenu (Tuším že v rozhovoru hobitů s Faramirem...))
  • @Jay Tot otázka. Pánembylten kdo vládl jednomu, jenže tomu mohlo vládnout víc lidí. Na konci si ho dokonce sám Frodo dokázal přivlastnit nevím, jak to přesně bylo v knize. Inak k té písni tot otázka dost lidí si myslím, žeto bude potomek dračího rodu (odtud oheň) a sever, takže předpokládá, že Jon právě je tou písní, ale stále nic není potvrzené. Inak v 6 serii má Kit hrát, otázka je jestli jenom jeden díl, kdy ho budou pohřbývat
  • @p1e9t9r2: Ale no tak, to že Jeden vlastnili, neznamenalo, že mu vládli (tj. byli jeho pánem), naopak Prsten ovládal je... a vlastně to že "Je jen jediný pán prstenu a ten se o moc nedělí" řekl asi spíš Gandalf Sarumanovi, co?
    Nicméně gro sdělení bylo, že nevidím jako zásadní prohřešek, že se v seriálu neřeší "píseň ledu a ohně", zvláště když v knize bylo zmíněno pouze letmo.
    Jinak ano, modrá růže na Zdi, Jon jako syn Rhaegara a Lyanny (Teorie 1) oživený modlitbou Mel (Teorie 2) je zřejmým adeptem na Píseň ledu a ohně. Ale jakkoli byla první série natočená zatraceně blízko knihám, tak Teorie 1 mi z toho neplynula i když jsem ji tam hledal (v knihách je jasná), spojení "led a oheň" se vyskytuje "jen" v názvu ságy a Danyině vizi,... tak alespoň že oživovací moc Rudých je v seriálu zobrazena (že, Bericu?).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.