Já nevím, proč by měli lovit příběh jen z počítačové hry. Vždyť o Warcraftu vznikla spousta knížek a třeba trilogie Války prastarých byla skvělá, z toho by byly filmy jak víno (s děsivou stopáží a ještě děsivějším rozpočtem :D ).
Tak v případě tohohle filmu a případných pokračování očividně jdou po volném převyprávění příběhové osy z her plus doplnění z knížek. Změny budou řekněme spíš k lepšímu, pokud by pokračoval Duncan Jones nebo někdo podobně schopný. Jestli někdy v budoucnu zmíní Válku prastarých, tak leda jako příběh v pozadí. Co se týče designu ras, tak on je rozdíl dokonce i v tom, jak vypadají ve ve Wowku a v herních animacích. Lidi v těch animacích vypadají víc jako lidi, třeba :)
@Krisa: Netvrdím, "že by měli", tvrdím, že podle popisů to vypadá na první a druhou válku, tedy "že budou". A tvrdím, že základ univerza je z těch her, kde spousta dějových zvratů byla celkem uměle přidána, aby ospravedlňovala, že teď v kampani za lidi budeš hlušit lidi/za orky orky... Toť vše - můj pocit je, že když teď dějově neukousnou zbytečně velký krajíc, aby se neznalec (a člověk, který to zná jen z těch her) totálně ztrácel po pěti minutách, tak to může být nářez... a když to dopadne a jsou-li Války prastarých TAKOVÁ pecka, jak říkáš, nepochybně dostanou šanci to rozmáznout v dalším filmu (nebo klidně trilogii) - a když se jim LotRa podaří slupnout jak malinu, tak JO, JO, JO, to CHCI.
@Krisa: No, tak já to znám jen z her 1, 2, 3 +FT, přičemž příběh jsem si stejně vychutnával až od té 3. Knížku z tohohle univerza ani jednu... proto říkám, když to nepřekombinujou mohl by to být nářez. Jinak knihy na jedno přečtení,... jéje, já mám doma knih, které jsem nepřečetl ani jednou... (ach ten můj vztah k antikvariátům - "takovou knihu tu nemůžu nechat"). :o)
@Monte Karstark a kruci 8-O to vypadá dost dobře, pane jo, na film s takovou parádní mrazivou atmosférou alá Jack London bych se velmi ráda podívala, snad trailer nekecá.
Jeste k debate o WoW, tesim se moc a doufam v masakr. Jen tomu mohli dat R pristupnost. A taky v nekterem z pristich dilu poradne zfilmovat co nejbrutalneji a nejdojemneji Arthasovu story.
@Benji: Tak jako téma Arthas paráda... až na to, že základní koncepce: kladný hrdina - okolnosti jej donutí udělat rozporuplná rozhodnutí - mocný artefakt s kterým chce zachránit zemi - artefakt jej ovládne a on se stane tím zlem... tak já nevím, dosadím-li místo meče prsten a místo Arthase nazghůla/Sarumana/Boromira, tak už jsem takový příběh někde četl... :o) Tak nějak jsem to už tehdy bral jako vykrádačku, ale pro příběh kampaně hutný nářez (navíc ten triumfální návrat s oslavou zakončený tím "Co je to, můj synu" "Nechť se tvé oči zavřou tak jako se mé otevřely" byl skvěle naanimovaný a nadabovaný - to je legenda, na kterou by se nemělo sahat...). A pak je tu to, že co jsem ochotný akceptovat pro potřeby příběhové kampaně, může být dost málo jako příběh pro film,... ale rád se budu mýlit. Zatím ten film beru tak, že základ, na který bude spoleh bude (snad) vizuál a když k tomu spatlají silný příběh, může to být nářez.
@Tyrion Lannister: Zabije spoustu lidí... jo, to je zásadní rozdíl proti Sarumanovi (ano, ten je nevybíjel vlastnoručně a ani neměl ten artefakt...) či Darth Vaderovi... :o) Jak říkám, takovou vykrádačku beru pro hru, pro film by mi to přišlo málo... Ale na druhou stranu, příběh se kolem toho dá umotat a nepochybně vykouzlit akční podívaná... ostatně, s tím "na legendy se nesahá" jsem to myslel až tak, že bych se třeba vůbec nezlobil, kdyby použili (třeba formou vzpomínek) to původní animované provedení... nebo "prorocké" noční můry, které by jej sužovaly celou cestu z Northrendu... a přes veškeré sebepřesvědčování, že to nedopustí... by to přesně tak dopadlo. :o) Trocha černého humoru a náhledu do duše Arthase sžíraného Mrazivým smutkem by nemusela být špatná. :o)
@svoa00@Tyrion Lannister: OK, jestli je Arthas na temné straně charismatický, tak jen dobře. Z W3 jsem bral za jeho hvězdný okamžik právě tu návratovou scénu (provedení i děj). Já jej jako Rytíře smrti moc nemusel... Každopádně ve W3 měly ostatní postavy trochu problém, že o nich hráč nevěděl skoro nic (proč věznili Illidana a byli na něj zlí, když je vytáhl z bryndy vlastní obětí - konec jeho příběhu Fallout 1 hadr, jaký je vztah mezi tím a oním, kdo je Kiljaeden, atd...). Jak píšu, volbu W1 a W2 pro děj tohoto filmu chválím a jestli to dopadne a dají i další filmy, tak mohou přehledně ztvárnit hodně z toho, co jako hráč spíše jen tuším...
@Everett_Young: Zjevně nikdy v životě jsem si toho nevšimnul. :o) Ostatně číst herní manuály? Naposledy pamatuji, že k C&Cčkám (nějaká kolekce)... a byl to možná první a poslední - člověk se tam nedozvěděl lautr nic, co by nepochopil ze hry jako takové...
@Dreamer viděl jsem kousek anime předlohy. Připadalo mi to naprosto debilní, takže jsem se rozhodl raději nepokračovat. Taková japonská Esmeralda kde se občas objeví nějaká obluda a všichni řeší neuvěřitelné hovadiny.
@Everett_Young aha, já doufala, že to bude spíš akční nářez :-? obludy totiž vypadají parádně a je tam potenciál, že budou vypadat ještě lépe krájené na kousky katanou.
EDIT: asi tomu přeci jen dám šanci, ten nápad se smrtícími obry se mi dost líbí, je to dostatečně střelené a zároveň děsivé :D hraná verze je zatím must see, pokud to bude spíš sharknádo než Esmeralda, hlavně co nejmíň keců a co nejvíc akce.
Komentáře
Jinak knihy na jedno přečtení,... jéje, já mám doma knih, které jsem nepřečetl ani jednou... (ach ten můj vztah k antikvariátům - "takovou knihu tu nemůžu nechat"). :o)
A pak je tu to, že co jsem ochotný akceptovat pro potřeby příběhové kampaně, může být dost málo jako příběh pro film,... ale rád se budu mýlit. Zatím ten film beru tak, že základ, na který bude spoleh bude (snad) vizuál a když k tomu spatlají silný příběh, může to být nářez.
Jak říkám, takovou vykrádačku beru pro hru, pro film by mi to přišlo málo... Ale na druhou stranu, příběh se kolem toho dá umotat a nepochybně vykouzlit akční podívaná... ostatně, s tím "na legendy se nesahá" jsem to myslel až tak, že bych se třeba vůbec nezlobil, kdyby použili (třeba formou vzpomínek) to původní animované provedení... nebo "prorocké" noční můry, které by jej sužovaly celou cestu z Northrendu... a přes veškeré sebepřesvědčování, že to nedopustí... by to přesně tak dopadlo. :o)
Trocha černého humoru a náhledu do duše Arthase sžíraného Mrazivým smutkem by nemusela být špatná. :o)
EDIT: asi tomu přeci jen dám šanci, ten nápad se smrtícími obry se mi dost líbí, je to dostatečně střelené a zároveň děsivé :D hraná verze je zatím must see, pokud to bude spíš sharknádo než Esmeralda, hlavně co nejmíň keců a co nejvíc akce.