Pc gaming(xbox, ps)

upraveno 5. května 2011 v Komunita
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)

CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:

Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma

Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas

Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII

Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)

Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D

A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2

Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2

A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
«134567172

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. ledna 2011
    Total War se okrajově probíral v historii vojenství, místama se tu zmiňovaly rpg jako neverwintery nebo Dragon Age. Mód Westeros pro MIITW jsem zkoušel, ale při načítání kampaně to spadne, tak bohužel.
  • upraveno 10. ledna 2011
    Momentálně mám rozehraný Fallout 3, Dead Space (ten mi ale záhadně zmizel z disku), Dragon Age, Mass Effect, Veneticu, Divinity II: Ego Dragonis, KotORy... To by byly RPGčka, ze strategií pak Galactic civilization a Sins of Solar Empire, pak ještě King's Bounty, ale to je něco ve stylu Heroesů, ne úplně strategie...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. ledna 2011
    Uvidíme, jak budou vypadat ty dvě hry, co tu někdo před časem oznamoval.
  • upraveno 10. ledna 2011
    Arya píše:
    Momentálně mám rozehraný Fallout 3, Dead Space (ten mi ale záhadně zmizel z disku),.......


    Mass effect jak všechny bavil tak mne nechytl vůbec :-( ... Kotory jsem hrál před dlouho dobou, to snad bylo ještě na základce :-D a je to super hra, jediný co mne mrzelo bylo že jsem nemohl s Jedim skákat a dělat super komba :-D

    A Divinity II vypadá zajímavě :-)

    Aqwarty píše:
    Co treba AGOT gamesu?:)


    Sleduju a jsem zvědavej co se bude dít :-)
  • upraveno 10. ledna 2011
    HOMAM 3 a Warcraft 3 pretože stará láska nehrdzavie :) a CIVILIZACIA V lebo vlastne to iste. ale na ten total war sa chystám pozrieť...
  • upraveno 10. ledna 2011
    Heh, zrovna jsem si o "A Game of Thrones: Genesis" pročítal nějaké věci a říkal jsem si že tu na to založím vlákno. A ejhle někdo mě o pár vteřin předběhl. Není to sice přímo k této hře ale neva. Jinak Hra byla ohlášena na letošní rok. Takže snad se brzy objeví nějaké info a obrázky :)
  • upraveno 10. ledna 2011
    sarven píše:
    CIVILIZACIA V


    Civilizace jsem hrál snad všechny kormne pětky... už mne to nějak omrzelo a je míň času :( Navíc co jsem koukal u Bráchy... nepřipadalo mi %ze jsou tam nějaký velký změny...
  • upraveno 10. ledna 2011
    Total wary jsou pecka. Teda hlavně starší díly jako je Medieval 1 a Rome. Medieval 2 byl taky ještě celkem dobrej, ale ty díly po něm (Empire a Napoleon) stojí za starou bačkoru. Westeros mód jsem hrál a docela pěknej je. Jen je čistě o bitvách oproti klasickýmu M2TW. Nedaj se tam téměř stavět budovy a vylepšovat hrady a města.

    Co jsem tu zatim nepostřehnul, že by někdo zmiňoval Mount and Blade a jeho datadisk Warband. Výborná RPG hra za rytíře kterej má svojí družinu. Buďto se můžete dát do služeb nějakého krále nebo si založit svoje vlastní království a dávat léna svým vlastním dužiníkům. Doporučuju tuhle hru
  • upraveno 10. ledna 2011
    Thule píše:
    Empire a Napoleon


    Co ti na nich vadilo ? :-)
  • upraveno 10. ledna 2011
    Civ 5 nestoji za instalaci. Klasická Colonizace u mne furt vede. Super je The Guild II, jakmile to plně opatchujete (na verzi 4.2.3 tuším, nebo nějak tak), sranda je, že můžete krásně povraždit konkurenci:)



    EU III, furt říkam. Nový datadisk sice nestojí za to (zatím moc probugovaný).



    Samozřejmost je Starcraft 2.



    Velké NE pro nynější díly TW (nedosahují komplexity EU). Velké NE pro DA a Witchera (mám rád sandbox RPG). Velké ANO pro Space Rangers 2 (sandbox RPG)
  • upraveno 10. ledna 2011
    Colombo píše:
    The Guild II


    Hrál jsem před dlouhou dobou jedničku a ta mne bavila... do dvojky jsem se nedokázal zažrat.. nvm proč :-) Možná někdy zkusim(ty benátky)

    Colombo píše:
    EU III


    Jo to je zajímavá hra ( Já mam ovšem radši Hearts of Iron)

    Colombo píše:
    lké NE pro nynější díly TW (nedosahují komplexity EU). Velké NE pro DA a Witchera


    Tak TW ani nemaj dosahovat komplexity EU, ale kdyby dosahovali bylo by to boží :-)
  • upraveno 10. ledna 2011
    Schválně kdo z vás hrál i Shoguna TW (první TW)? :-D Já jo, Warrior monks moji nejoblíbenější.



    Jinak Mass Effect série, Elder Scrolls od Morrowindu, Total War krom Medievalu I, Diablo série, Mount & Blade, KotOR I, II, Jedi Outcast a Jedi Academy. Neverwinter nights, Fallout:NV, HL série etc. Prostě hrozně moc...



    A to nemluvím o CoD, MoH a Operation Flashpoint a ARMA. Kromě sportovních her a pár výjimek, na co si vzpomenete. :-D
  • upraveno 10. ledna 2011
    Olorin píše:
    Schválně kdo z vás hrál i Shoguna TW (první TW)? :-D Já jo, Warrior monks moji nejoblíben


    Ja prosííím :D moje oblíbena jednotka byla Geisha... Měla 100% úspěšnost pri vraždě ne ? :D

    Morrowind - nehrál , Oblivon- nuda příběh pro mne, ale super pro dobordruhy a prolízače dungeonu pokud jsi měl mód OOO...

    Olorin píše:
    Neverwinter nights, Fallout:NV


    NWN dvojky jsou hodně povedený, ale ke konci jsem se začal ztrácet v příběhu, ale za to jsem porazil draka a obry zároveň!!!! Asi na 10. pokus :D Nikdy mi moc nešlo kombení kouzel...

    FNV baštim znovu a znovu a tim že na to vycházej módy je to stále super :-)

    A Hl je klasika :D
  • upraveno 10. ledna 2011
    Jediný, kdo dokázal Geishu zastavit byla jiná Geisha. :-D Morrowind rozhodně doporučuju, teď hltám info kolem TES V: Skyrim (naneštěstí ve skouškovým :-D).



    Hrál jste někdo i hry jako Pharaoh nebo Zeus? Budovatelský strategie, na tom jsem ulítával.
  • upraveno 10. ledna 2011
    Ja mám taky zkouškový, tak trošku to ventiluju právě na netu :D... to učení

    O Skyrimu se už něco taky ke mne dostalo a docela to vypadá zajímavě....

    Na Oblivionu co si pamatuju bylo spoustu dobrejch modů, některý dokonce přidávali Skyrim a dole na jihu pouštní provincii a Morrowind též.. Ja jsem rád hrál za zloděje, ale nikdy jsem nesehnal mód, který by zvýšil množství peněz nalezených v domech...
  • upraveno 10. ledna 2011
    Jop, Pharaoh je pro mne vrchol série, Zeus jako druhý, díky možnosti útoku.



    Vřele doporučuju Děti nilu, což je velmi kvalitní budovatelská strategie, která sice není o tom plánování jako byl Zeus a Pharaon (paradoxně, Zeus mě skrze nutnost používání Roadblocků a princip maximalizace populace v obytné čtvrti naučil hrát Pharaona), případne Caesar (ačkoliv tam právě nepřítomnost roadblocků to dělala lehce chaotické), ale je to taky sranda (dá se tam taky útočit a mnohem víc se hraje na globální mapě, hodně povedená ekonomika, vyřešená mnohem realističtěji.



    TW: Jop, o tom mluvím. Vrcholem série byl první Shogun a druhý Medieval (tedy druhý díl TW serie, ne Medieval II), hlavně s datadiskem. Tam byla dostatečná komplexičnost, nemusel tam člověk nahánět nepřátele jako v Rome, bylo to takové pěkné a vyřešené, právě ve stylu deskovky, což je super. Ale ty nové, bleh...:/ hlavně ta AI.



    Morrowind byla bomba, pro mne vrchol serie, ale o tom se už mluvilo jinde. Oblivion se mnohem víc soustředil na technologie, grafiku atp. než na naplnění světa, příběh a hratelnost. Mám prostě rád, když příběh plyne pozvolna a mám čas si všechno vychutnávat, ne když se furt někde oběvují věže nepřátel a všichni se strašně rychle šplhají výš a výš na nesmyslnou úroveň. Vzhledem k tomu, že jsem to hrál "svačinově", jel jsem na spešl build, který měl sice vysokou úroveň, ale ne vysoké bojové skilly (spíš zloděj a vrah + kouzla na iluzi), měl jsem s hrou obrovské problémy. Tak jsem se na to vykašlal a všechny věže jsem proběhl s neviditelností (stačí na 10 sekund a blikat)

    Doufám, že Skyrim si vezme to nejlepší z Morrowindu a Oblivionu.
  • upraveno 10. ledna 2011
    Zatím to vypadá, že si Skyrim vezme něco spíš z Fallout:NV, co by mi zase tak nevadilo (perks). Třeba poslední Napoleon TW se mi zdál docela dobrý, sice stále čekám, kdy někoho konečně napadne udělat Thirty years war: Total war, ale zatím jsem se sérií spokojen (snad kromě AI).
  • upraveno 10. ledna 2011
    Tak určitě souhlas s Total War sérií, Shogun jsem bohužel nehrál, dostal jsem se k té série když vyšel Medieval 1. Nejvíce mě bavil Medieval 1 a 2 a Rome. Nemůžu si pomoct, ale Empire a Napoleon mě po chvíli omrzel, sám nevím proč, protože i toto historické období mám celkem rád a herně to nebylo špatné.

    Jinak těžko říct, kolem her se tak nějak motám už spoustu let a za tu dobu jsem hrál a oblíbil si velké množství kousků, jenže jelikož mě má paměť nemá ráda, na spoustu věcí si nevzpomenu.

    Ale tak namátkou Fallout, Gorky 17 (velmi nedoceněný skvost), Half-Life, Elder Scrolls, Mass Effect, Dragon Age, Mount & Blade, Final Fantasy, Gothic, SW:Kotor, Red Alert, Age of Empires 1 a 2, Baldurs Gate (i skvělá verze pro PS2, která byla daleko akčnější a pro více pro masy než pro hardcore hráče a každopádně odlišný zážitek než jiná pc verze, ale nemůžu si pomoct, bylo to geniální a i po tolika letech by spousta vývojářů mohlo této hře závidět fyzikální engine, vodu... :)
  • upraveno 11. ledna 2011
    Amaroun: Nový TW jsou oproti starým takový nedodělaný a odfláknutý. Tvůrci se v nich zaměřili na grafiku ale absolutně odflákli hratelnost a takový ty drobnosti co dělali ze Starých ty nej strategie. Vem si jen to jak jsi třeba v Rome nebo MTW2 dobýval města a hrady. V ETW je to absolutní výsměch. Města jsou tam udělaný jako malinkatá pevnost. Prostě v porovnání s předchozími díly je to pro mě veliký zklamání a nedovedu úplně přesně vysvětlit proč. Chybí tomu prostě to kouzlo
  • upraveno 11. ledna 2011
    Thule - V ETW a NTW města nedobýváš, protože v 18. století už opevňování měst ztrácelo na významu (tvůrci to trochu zjednodušili, ale byl to logický krok). Jediné, čím si mohl město ve hře opevnit, bylo vybudováním řetězu pevností kolem města, to je ta slavná malinkatá pevnost. Navíc, ETW a dál, jsou po všech stránkách propracovanější, od taktiky po ekonomiku. Jediné co bych vytknul ETW je až velká nepřehlednost dění (obzvlášť po té, co získáte území i v Americe a Indii). Napoleon je ale suprový. Navíc teď v Shogunovi 2 se vrátí i zjednodušení na několik základních jednotek, takže není nač si stěžovat (kromě té umělé inteligence, ale to je problém série od jejího začátku).
  • upraveno 11. ledna 2011
    Mě spíš příjde, že ty starší díly byly víc propracovanější. Ale každej na to kouká jinak.

    Jinak u nás na fóru totalwarforum.net víc jak polovina lidí souhlasila, že ETW se oproti předchozím dílům prostě nepovedl. NTW to sice o něco vylepšil, ale rovnat se jim taky nemůže.

    Na Shoguna 2 se docela těšim. Snad bude dobrej.



    Jinak v poslední době nejvíc hraju asi NHL 09. Škoda, že její pokračování už nejsou na PC
  • upraveno 11. ledna 2011
    Mne se libí na každym dílu něco, ale asi nejmíň mne bavily Rome total war

    Olorin píše:
    kromě té umělé inteligence, ale to je problém série od jejího začátku


    V Shogunovi má být hodně dobrá umělá inteligence založená na Sun tzu - umění války... proto to taky několikrát odložili s tim %ze chtěj aby to bylo perfektní

    Já mám NTW a ETW tu edici, takže tam mám všechny dlc... U NTW jsou dokonce jednotka Emperor´s own a jsou to elitní český jednotky :D a jeden z generálu je tam pra pra pra pra dědeček Karla Schwarzenberga... jak jinak Karel Filip Schwarzenberg :-D .. škoda že tam není maršal Radecký :-D

    Thule píše:
    nás na fóru totalwarforum.net


    Tam někdy chodim... hele a máte nějaký webovky:.. zdá se mi že O TW serii neni žadná česká webovka- což je škoda (jenom nějakej blog)
  • upraveno 11. ledna 2011
    webovky byly myslím ještě za časů Rome, teď už jen Blog a fórum + něco na facebooku a twitteru.

    Perfektní AI slibovali vždycky před vydáním dalšího dílu takže i teď to jsou pro mě zatim prázdný slova. Rád se budu mýlit
  • upraveno 11. ledna 2011
    Amaroun píše:
    U NTW jsou dokonce jednotka Emperor´s own a jsou to elitní český jednotky :D a jeden z generálu je tam pra pra pra pra dědeček Karla Schwarzenberga... jak jinak Karel Filip Schwarzenberg :-D .. škoda že tam není maršal Radecký :-D


    Ten 47. pěší pluk (Kinského) je sice hezký, ale jinak dobrá polovina Habsburské armády byl složena z českých (moravských) oddílů.

    Ještě aby tam Karel Filip Schwarzenberg nebyl, Radecký naproti tomu v té době ještě nebyl moc slavný, proslavil se až později, takže asi proto tam není. ;-/

    Oni toho vždy moc nakecají, osobně té AI moc nevěřím...
  • upraveno 11. ledna 2011
    No ja jsem se nikdy moc o Napoloenský války nezajímal a docela mne překvapilo, že dva Generalové co plánovalu u Lipska byli tak trošku češi (zajímavý přitom Nacionalizmus nemám rád).... No tak přece porazily Napoleona :-D :-D sice s 100 K přesilou ale stejně :D , ale Napoleon - to už něco znamená :-D
  • upraveno 11. ledna 2011
    Umělou inteligenci slibovali vylepšit s každým dílem, ale alespoň dle mojí zkušenosti výsledek nikde. Zvlášť v MTW a RTW mi i při nejtěžší obtížnosti AI pravidelně prováděla sebevražedné útoky s generálem, i když je pravda že ETW byl o něco lepší a Napoleona jsem nehrál tak třeba už se krapet posunuli..
  • upraveno 11. ledna 2011
    Umělá inteligence v NTW je prý taková, že když si necháš to rozmíštění jednotek na začátku, spustíš souboj a nic neděláš tak stejně vyhrajeě
  • upraveno 11. ledna 2011
    Možná na nejnižší obtížnost.
  • upraveno 11. ledna 2011
    Naoki píše:
    Umělá inteligence v NTW je prý taková, že když si necháš to rozmíštění jednotek na začátku, spustíš souboj a nic neděláš tak stejně vyhrajeě


    Hele tak to v Medievalu 2 taky ... Cílem je minimalizovat ztráty... Kua tak Microekonomie mi leze na mozek.. Ovšem teď hraju mulťák Empiru a že by se některý hráči lišili od AI to ne... Myslel jsem že do MP přijdu jako totální looser a zatim mam asi z 8 zápasu 6 vyhranejch..... Zvlášť oblíbena taktika hračů je si udělat lehkou pěchotou kůli kolem asi 4 odpalovačú raket a 4 mortarů, takže vznikne jakási pevnost... No začátek jsem měl ve ztrátách protože tyhle čertoviny přestřelej celou mapu, ale jakmile jsem rozmistil jizdni delostrelectvo a rozumně oddálil od sebe jednotky neměl šanci a všiml jsem si, že dost oblíbeným národem jsou Rusáci ( Já hraju za prušáky)

    A taky zásadní chyba co dělají je že podceňujou řadovou pěchotu....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.