!!!POZOR SPOILER VŠECH DÍLŮ SERIÁLU A VŠECH KNIH!!! Teorie z Písně a z Hry

Nedávno se s odvysíláním páté série objevil problém se s spoilery. V diskuzi !!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy#latest je problém, že spoustu lidí začalo své teorie odvíjet od dění v seriálu a tím vyzrazovat děj čtenářům. Já jsme se tedy rozhodl zaměřit na skupinu, která četla všechny knihy a viděla všechny díly seriálu a chtěla by ovšem volně diskutovat. Já se tu pokusím tedy uvézt pár teorií na děj ve Vichrech Zimy. U některých s přimíchám informace ze seriálů. Prosím debatu o tom o rozdílech seriálů a knih a jak se budou moc nakonec lišit směřujte sem icefire.cz/forum/discussion/51767/spoilery-rozdily-v-serialu-spoiler-vsech-knih-a-epizod-serialu. Tenhle topic zakládám, protože chci vytvořit místo, kde se bude moct argumentovat i informacemi ze seriálu a nedocházelo k nepříjemnostem v ostatních diskuzích. Jinými slovy, chcete-li neomezeně fantazírovat, jste na správném místě. :dance: Zároveň bych poprosil, zdržte se diskuze o tom jestli je nebo není závádějící používat informace ze seriálu, když může kniha a seriál skončit různě. Bez tak se to z a) bez Vichrů nedovíme a za b) jde mi o práci se všemi dostupnými informacemi.

Zde předkládám teorie, které jsem četl na internetu, viděl zde v diskuzích nebo mne sami napadly. Neuvedu žádnou z teorií zmíněnou Starkem z Hor v jeho vláknu, ale samozřejmě je i tady účelem, aby jste vymýšleli svoje a diskutovali o všech konspiracích známých i neznámých. A konec mého vykecávání zde seznam:

1. Melisandra v Tanci zmiňuje, že k jejímu klamavému kouzlu je potřeba věc, která patří člověku, jehož podobu chce vytvořit. Mimo jiné zmiňuje váček s kůstkami. Dostala se nějak Melisandra k Davosovu váčku pro štěstí o nějž přišel na Černovodě a chce ho využít k vytvoření falešného Davose a zvýšit tak svou kontrolu nad Stannisem?
2. Brynden Tříoká Vrána je ve skutečnosti Bílý Chodec. Odpovídalo by tomu to, že se v seriálu objevil Noční Král jako jeden z Chodců, tudíž je možné, že někteří Jiní byli případně všichnni byli původně lidmi.
3. Jiní jsou ve skutečnosti změnění lidé, kteří používají černou magii. Viděli jsme, že Qyburn dokázal vytvořit nemrtvého Gregora Cleganea. Není tedy možné, že Jiní jsou původně lidé používající magii podobnou té Qyburnově?
4. Jiní původně obývali celé Západozemí, Zeď postavili na obranu proti lidem(led je elementem Jiných a z ledu je tvořená Zeď.)
5. Stannis Baratheon je valonquar, popřípadě někdo ze Starkových dětí nebo Písečných hadů. Valonquar znamená mladší bratr nebo malý bratr, ale bylo někdy řečeno čí mladší nebo malý bratr to má být? A může být valonquar i osoba ženského pohlaví_
6. R'hllor je ve skutečnosti Velký Jiný a Melisandru ovládá skrz špatné vize.
7. Noční Král se oženil s Jinou popřípadě nemrtvou ženou, aby předešel válce sňatkovou politikou, když Jiní chtěli dobýt zpátky to o co přišli.
8. Varys je bastardem Šíleného krále, proto ta vysoká pozice v radě velká důvěra, kterou mu Aerys svěřil. Příběh o dětství může být smyšlený.
9. Tyrion je ve skutečnosti dítě Aeryse a Joanny.
10. Rhaegar Targaryen byl Azor Ahai a jeho zabitím odsoudil Robert Baratheon a povstalci celé Západozemí.
11. Robert Strong má hlavu Robba Starka. Stark se dá z němčiny přeložit jako Strong = Silný
12. Pod Zimohradem spí drak, popřípadě leží mrtvý Targaryen
13. Stannis napsal růžový dopis po tom, co odhalil, že ho Melisandra oklamala s upálením Manceho Nájezdníka. Počátek nesvárů mezi Stannisem a Melisandrou v seriálu může být nahrazeno rozepřemi po upálení Shireen.
14. Aegon je potomkem Rhaegara a Lyanny a dvojče Jona.
15. Quaithe je ve skutečnosti Rhaella Targaryen matka Daenerys.
16. Oberyn otrávil Tywina stejným jedem, který použil Tyrion na Cersei ve Střetu Králů a proto byl Tywin ve svou smrtelnou noc na latríně.
17. Ser Barristan padne v bitvě u Meeren. Stejně tak Hizdar
18. Euron Greyoj je Daario.
19. Val upálí Shireen, protože vyvolá epidemii šedého lupu mezi divokými. Popřípadě Melisandra obětuje Shireen pro oživení Jona Sněha.
20. Všechno se to Nedovi zdálo a probudí se pod čarostromem zpátky na Zimohradě.
:-D
«13456720

Komentáře

  • Všechno se to Nedovi zdálo a probudí se pod čarostromem zpátky na Zimohradě.
    TOP
  • upraveno 12. června 2015
    12) rozhodne ne!
    15) zcela urcite ano!
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @biggris Možno, že v tej druhej možnosti je akože oživená :D Chýba tam, že prežila pôrod
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Omlouvám se, děkuji za upozornění.
  • No jo, ted to vypada, ze neverim na draky pod zimohradem a pritom skocim na takovou vymejslenku:-D
  • Po oživení bude Jon zbaven přísahy zavazující ho sloužit u Noční hlídky a může pokračovat v příběhu jiným směrem (např. lord ze Zimohradu).
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    Proc tak blby nadpis? Ja jsem se na chvili lekl, ze nekdo vyspoiloval jak dopadne cela knizni saga... a ten caps lock taky byt nemusel, lidi umi cist i text napsany normalne.
  • @Mellien Kdybys znal LOST, věděl bys, že všechno je jen Vincentův sen =D

    P.S.: Vincent je ten pes :-D
  • 20. je blbost sama o sobě, když se ve snu zabiješ, tak se přece vzbudíš :)
  • nebo umřeš :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Vena
    Vena napsal(a):

    Proc tak blby nadpis? Ja jsem se na chvili lekl, ze nekdo vyspoiloval jak dopadne cela knizni saga... a ten caps lock taky byt nemusel, lidi umi cist i text napsany normalne.

    To je jen pro jistotu, aby to pochopili i lidi po ,,lobotomii´´. :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Vena napsal(a):

    Proc tak blby nadpis? Ja jsem se na chvili lekl, ze nekdo vyspoiloval jak dopadne cela knizni saga... a ten caps lock taky byt nemusel, lidi umi cist i text napsany normalne.

    No ako sme sa presvedčili nejakú dobu dozadu, niektorí evidentne nie. Nech to len v tom capse zostane.
  • @Everett_Young Myslím že jsem se na Lost přestal dívat v době kdy to působilo jako sympatická robinsonka s mystickým nádechem a že to bylo správné rozhodnutí :D
  • 3 a 11 - No jak to bylo vlastně v knížkách s Horou? Já myslel že vlastně po tom jak ho Oberyn zřídil na tom byl hodně špatně, ale vyloženě mrtvej nebyl. Jestli máte na mysli to, že do Dorne nechali poslat Horovu hlavu, tak si myslím že Horova hlava je na svém místě a do Dorne bylo poslána úplně jiná hlava :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @gustik2
    gustik2 napsal(a):

    Po oživení bude Jon zbaven přísahy zavazující ho sloužit u Noční hlídky a může pokračovat v příběhu jiným směrem (např. lord ze Zimohradu).

    Já vím, že by si to spoustu lidí přálo, ale chtěl by to Jon vůbec ještě? Martin není autor, co by postavám dával druhou šanci. Na konci Bouře měl perfektní příležitost, ale neudělal to. Ano, Jona vyváže z přísahy jeho zmrtvýchvstání, ale k čemu mu to bude, když mu stejně nikdo neuvěří, že opravdu jednou umřel?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 13. června 2015
    @sfik
    sfik napsal(a):

    3 a 11 - No jak to bylo vlastně v knížkách s Horou? Já myslel že vlastně po tom jak ho Oberyn zřídil na tom byl hodně špatně, ale vyloženě mrtvej nebyl. Jestli máte na mysli to, že do Dorne nechali poslat Horovu hlavu, tak si myslím že Horova hlava je na svém místě a do Dorne bylo poslána úplně jiná hlava :)

    Ona je otázka, co vlastn Qyburn udělal. Přece jen, některé části z Gregora byly kvůli tomu souboji s Oberynem už nepoužitelné, takže předpokládaná podoba pod tím brnění bude zhruba takováhle:

    image

    Ty hnijící části musel dát pryč a nahradit je částmi z lidí, co mu poslal Cersei. Robert Strong pravděpodobně hlavu buď vůbec nemá (dost pravděpodobné, vzhledem k tomu, že nemluví) a nebo má svou původní hlavu a popřípadě hlavu někoho jiného. Docela jsem zvědavý, kdo bude šampionem Církve s Cerseině soudu bojem a co se té hlavy poslané do Dorne týče, tak někdo psal, že ji mohl vyrobit Qyburn.
  • @gustik2

    gustik2 napsal(a):

    Po oživení bude Jon zbaven přísahy zavazující ho sloužit u Noční hlídky a může pokračovat v příběhu jiným směrem (např. lord ze Zimohradu).

    Já vím, že by si to spoustu lidí přálo, ale chtěl by to Jon vůbec ještě? Martin není autor, co by postavám dával druhou šanci. Na konci Bouře měl perfektní příležitost, ale neudělal to. Ano, Jona vyváže z přísahy jeho zmrtvýchvstání, ale k čemu mu to bude, když mu stejně nikdo neuvěří, že opravdu jednou umřel?
    Uvěří tomu ti co ho uviděli umřít.
    Podle mě by mohl pokračovat příběhem jiným směrem, ale ne směrem na Zimohrad, raději bych ho viděl jít směrem KingsLanding :twisted: kde si vezme za ženu svou tetu, budou si užívat tento incestík, Dany nebude neplodná, ale velmi plodná a narodí se nová generace Targaryenů.. prostě Danette Duett :D
  • upraveno 13. června 2015
    Docela jsem zvědavý, kdo bude šampionem Církve s Cerseině soudu bojem
    Já doufám že Ohař. Jenomže Martin nám určitě nedopřeje klišé pomstu, kdy Ohař po vysilujícím souboji Stronga definitivně zabije, ale dost možná u toho umře a Cersei tak osvobodí. Cersei nesnáším, ale kdyby se jí nějak povedlo z toho marasmu vyjít, a kdyby začala čistku a nechala zabít vrabčáka, bylo by to asi moc pěkná podívaná (samozřejmě by pak sama musela umřít, abych cítil zadostiučinění). A nebo to Ohař nebude, pokud se z něj stal hippík, který žije někde v ústí Trojzubce do Úzkého moře a sleduje západy slunce :)
  • upraveno 13. června 2015
    O Quaithe jsem slyšela verzi, že to je taková ta targaryenská princezna, měla nějaké jméno společné s hvězdou a mořem, a měla různě barevné oči.
    Edit: Shiera Seastar se jmenovala :)
  • Jinak tenhle týpek má docela zajímavá videa o teoriích, včetně citátů z knih.
    youtube.com/channel/UCveZqqGewoyPiacooywP5Ig
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Párkrát viděl, jo má tam zajímavý věci.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    sfik napsal(a):

    Docela jsem zvědavý, kdo bude šampionem Církve s Cerseině soudu bojem
    Já doufám že Ohař. Jenomže Martin nám určitě nedopřeje klišé pomstu, kdy Ohař po vysilujícím souboji Stronga definitivně zabije, ale dost možná u toho umře a Cersei tak osvobodí. Cersei nesnáším, ale kdyby se jí nějak povedlo z toho marasmu vyjít, a kdyby začala čistku a nechala zabít vrabčáka, bylo by to asi moc pěkná podívaná (samozřejmě by pak sama musela umřít, abych cítil zadostiučinění). A nebo to Ohař nebude, pokud se z něj stal hippík, který žije někde v ústí Trojzubce do Úzkého moře a sleduje západy slunce :)
    Ohař mě taky napadl, ale i já si myslím, že nám Martin duel mezi Clegany nedopřeje. Nicméně je jeden z mála, který by dokázali porazit Gregora v zombie módu.

    @sfik
    sfik napsal(a):

    @gustik2

    gustik2 napsal(a):

    Po oživení bude Jon zbaven přísahy zavazující ho sloužit u Noční hlídky a může pokračovat v příběhu jiným směrem (např. lord ze Zimohradu).

    Já vím, že by si to spoustu lidí přálo, ale chtěl by to Jon vůbec ještě? Martin není autor, co by postavám dával druhou šanci. Na konci Bouře měl perfektní příležitost, ale neudělal to. Ano, Jona vyváže z přísahy jeho zmrtvýchvstání, ale k čemu mu to bude, když mu stejně nikdo neuvěří, že opravdu jednou umřel?
    Uvěří tomu ti co ho uviděli umřít.
    Podle mě by mohl pokračovat příběhem jiným směrem, ale ne směrem na Zimohrad, raději bych ho viděl jít směrem KingsLanding :twisted: kde si vezme za ženu svou tetu, budou si užívat tento incestík, Dany nebude neplodná, ale velmi plodná a narodí se nová generace Targaryenů.. prostě Danette Duett :D
    Krásná myšlenka, ale na Martina moc velký šťastný konec :twisted:

    @Denebola
    Denebola napsal(a):

    O Quaithe jsem slyšela verzi, že to je taková ta targaryenská princezna, měla nějaké jméno společné s hvězdou a mořem, a měla různě barevné oči.
    Edit: Shiera Seastar se jmenovala :)

    Je pravda, že Shirea s Bloodravenem znal dlouho a stejně jako on fušovala do magie. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 13. června 2015
    Mimochodem, viděli jste ty fotky, co unikla z 10. epizody, co na to říkáte?
  • A kde je najdu? :D včera večer jsem si říkal,že se na ně koukat nebudu, ale...
  • upraveno 13. června 2015
    Tady jsou : http://postimg.org/image/xaxlne967/ Je to tedy spoiler jak pro serialy, tak nejspis i pro knihy, protoze
    to napovida teoriim, ze se Jon prevteli do Ducha a z nej se pak nejak vrati zpet

    Ale osobne zatim spis verim tomu, ze je to fake, alespon ta druha fotka...
  • Aha no, to nic zásadního asi nepřináší.. A spekulovat nad tím asi nemá důvod, když už to pozítří budeme vědět s jistotou :)
  • @sfik tak já myslel, že na konci tance s draky to vypadalo, jako když dany potratila po tom co se motala po těch loukách, jak tam uvažovala o tom krvácením atd. to by sygnalizovalo, že její luno patrně opět ožilo
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    A ja som si myslel, že proste schytala Bielu klisnu.
  • Bila klisna mi na to taky sedi mnohem vic :-)
  • @Miya @Gepeto Jenže bílá klisna je krvavý průjem, takže tato teorie Vám podá
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.