Spoilery/rozdíly v seriálu - (spoiler všech knih a epizod seriálu)

Založil bych tohle téma pro lidi, který už viděli všechny uniklý epizody z pátý série a četli všechny knížky, a chtěj probírat věci, co v seriálu bylo úplně jinak než v knížkách a jestli to znamená změnu dějový linky, nebo to může prozradit něco z Vichrů. Zakládám to, aby nebyly spoilery u diskuzí u prvních čtyř epizod a aby se nemuselo nic schovávat. Tak povídejte, co si kdo myslíte?
1235»

Komentáře

  • V knížce je dost pravděpodobné, že vůdcem Harpyí je Zelená milost, v seriálu už Daario Nahatis v posteli Dany řekl, že si myslí, že Harpye přestaly útočit, protože Dany chce udělat jejich vůdce králem. Dany mu asi nevěří, u ní těžko říct, má stále stejný výraz :) ...
  • Já nevím, není název topicu takový hrozně obšírný:
    Spoilery/rozdíly v seriálu - (spoiler všech knih a epizod seriálu)
    ... ačkoli teď mě napadá, že topic
    Spoilery/shodnosti v seriálu a knize - (spoiler všech knih a epizod seriálu)
    by asi jakože hodně zel prázdnotou...
  • Jay napsal(a):

    Já nevím, není název topicu takový hrozně obšírný:
    Spoilery/rozdíly v seriálu - (spoiler všech knih a epizod seriálu)
    ... ačkoli teď mě napadá, že topic
    Spoilery/shodnosti v seriálu a knize - (spoiler všech knih a epizod seriálu)
    by asi jakože hodně zel prázdnotou...

    Topic jsem zakládal s tim, že se tu budou rozebírat věci, co se objevily v seriálu, a v knihách byly jinak/nebyly vůbec, a bude se řešit, jestli je to potenciální spoiler děje z Vichrů, nebo jestli z toho tvůrci zas akorát dělaj guláš... Zakládal jsem to po úniku prvních čtyř dílů, kde se mi zdálo docela dost náznaků na věci z knížek, který v seriálu buď zmíněný nebyly, nebo byly zmíněný hodně lehce a hodně dávno (například dvě zmínky o Lyanně, o který jsme neslyšeli čtyři série, nebo šedý lupus). Proto takhle
    :-)
  • Desátá epizoda - Mother's Mercy. Radši nic, co když to nebude tamto a já budu zbytečně naštvanej :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @pavel Všetci čakajú, že to bude tamto (ak hovoríme o Walking Dead Mother). Ale môže to byť čokoľvek.
    Vrabčák spomínal Milosť pre tých, čo sa doznajú - Ceriseina cestička handby.
    Mercy - Aryina kapitola vo Vichroch, stretne sa v seriály s Merynom Trantom a odkrágľuje ho.
    WDM alternatív - Sansa zaujme jej úlohu, stretne pár Freyov alebo kohosi a zabije ich štýlom ala Bolton alebo proste povesí.
    Mother of Dragon's Mercy - odpustenie Jorahovi alebo čosi na ten štýl, odpustenie Dothrakom (vyzerá to, že únos bude už v devine a desiatka má opis, že je medzi cudzincami), ak sa k nej pridajú.
    Matka ako Selyse - odpustenie za obetovanie Shireen :twisted:
  • Ten drak co spí pod Zimohradem může znamenat taky draka (Targaryena) co leží v kryptě pod Zimohradem. Stejně tak jako kamenný drak může mít souvislost s lupusem. Osobně si nemyslím, že se v Písni objeví víc draků, než jsou ti Danyini.
  • suertuda napsal(a):

    Ten drak co spí pod Zimohradem může znamenat taky draka (Targaryena) co leží v kryptě pod Zimohradem. Stejně tak jako kamenný drak může mít souvislost s lupusem. Osobně si nemyslím, že se v Písni objeví víc draků, než jsou ti Danyini.

    No stále tu máme možnsot ledového draka ukrytého někde v zemích věčné zimy
  • @Gepeto Nebo to bude zase víc věcí dohromady, jako u epizody Gift nebo v minulé sérii Children.
  • Myslíte, že budú v ďalšej epizóde (Tvrdodomov) bieli chodci?? Podľa knihy tam tuším boli
  • Já doufám, že tam bude fight...jinak tam jeli z pohledu diváka naprosto zbytečně.
  • WaterEngel napsal(a):

    Myslíte, že budú v ďalšej epizóde (Tvrdodomov) bieli chodci?? Podľa knihy tam tuším boli

    Nevím jestli rovnou chodci,
    z knihy si pamatuju "mrtvé věci v lese, mrtvé věci ve vodě".
    Podle traileru divocí vypadají celkem živě. Čekám ale, že něco je tam strašit bude.
    To ovšem neznamená, že se nepoperou.
  • Henky napsal(a):

    Já doufám, že tam bude fight...jinak tam jeli z pohledu diváka naprosto zbytečně.

    No po internete kolujú teórie, žeby mohol byť fight so samotným Night's Kingom.


    Čoby ma teda dosť potešilo. Každopádne sa neviem dočkať :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @pavel
    Anebo také odpuštění matky jako jeden z aspektů sedmi aneb běh královny lvice hlavním městem.
    Ten drak co spí pod Zimohradem může znamenat taky draka (Targaryena) co leží v kryptě pod Zimohradem. Stejně tak jako kamenný drak může mít souvislost s lupusem. Osobně si nemyslím, že se v Písni objeví víc draků, než jsou ti Danyini.
    Kdo ví, ale zase ber to takhle, pokud se draci Daenerys dostanou do Západozemí, tak je jasné, že Dany takovou válku vyhraje. Na druhou stranu pokud by se jí v Západozemí postavila armáda s drakem, válka a tudíž i děj by pak byli mnohem zajímavější. Ostatně jeden takový konflikt už tu byl. Slavná Targaryenská občanská válka Dance of the Dragons (shodou okolností název deváté epizody). Těším se!
  • Předpokládám, že kdyby na severu byl nějakej drak, už by se o něm mluvilo. I když třeba jen v "legendách" jako o obrech a mamutech :)
    Fight s Nočním králem myslím nehrozí.
  • Phoebea napsal(a):

    Předpokládám, že kdyby na severu byl nějakej drak, už by se o něm mluvilo. I když třeba jen v "legendách" jako o obrech a mamutech :)
    Fight s Nočním králem myslím nehrozí.

    Martin napsal příběh ledový drak a na počátk stojí, že se jedná o legendu, kterou vyprávěla stará chůva na zimohradě
  • WaterEngel napsal(a):

    Henky napsal(a):

    Já doufám, že tam bude fight...jinak tam jeli z pohledu diváka naprosto zbytečně.

    No po internete kolujú teórie, žeby mohol byť fight so samotným Night's Kingom.


    Čoby ma teda dosť potešilo. Každopádne sa neviem dočkať :)
    Můj ''oblíbený'' Darth Maul by se mohl ukázat =D Noční král mi nic moc neříkal ani v knize, takže bych z něj neměl až takovou radost. Spíš by bylo fajn potkat starého Mormonta s ohlodanou hlavou, jak se sápe po Jonovi :other:
  • @pavel

    Anebo také odpuštění matky jako jeden z aspektů sedmi aneb běh královny lvice hlavním městem.
    Ten drak co spí pod Zimohradem může znamenat taky draka (Targaryena) co leží v kryptě pod Zimohradem. Stejně tak jako kamenný drak může mít souvislost s lupusem. Osobně si nemyslím, že se v Písni objeví víc draků, než jsou ti Danyini.
    Kdo ví, ale zase ber to takhle, pokud se draci Daenerys dostanou do Západozemí, tak je jasné, že Dany takovou válku vyhraje. Na druhou stranu pokud by se jí v Západozemí postavila armáda s drakem, válka a tudíž i děj by pak byli mnohem zajímavější. Ostatně jeden takový konflikt už tu byl. Slavná Targaryenská občanská válka Dance of the Dragons (shodou okolností název deváté epizody). Těším se!
    Nevyhraje, pokud se dostane jen ke zdi, kde zachrání svět a při této záchraně zemře společně se svýma miláčkama :dance:
    Pokud by se přeci jen objevil další drak (což podle mě moc reálné není), kdo by si ho měl osedlat? Aegon nebo Jon? A komu by pak patřily zbylé dvě hlavy draků, co má Dany?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 31. května 2015
    Nevyhraje, pokud se dostane jen ke zdi, kde zachrání svět a při této záchraně zemře společně se svýma miláčkama
    Pokud by se přeci jen objevil další drak (což podle mě moc reálné není), kdo by si ho měl osedlat?
    Jediný pravý král západozemí Stannis Baratheon, který je mimochdem ze čtvrtiny Targaryen neboť jeho babička nebyla nikdo jiný než Rhaelle Targaryen dcera Aegeno V. Targaryena zvaného zkracéně Egg.
  • Nevyhraje, pokud se dostane jen ke zdi, kde zachrání svět a při této záchraně zemře společně se svýma miláčkama
    Pokud by se přeci jen objevil další drak (což podle mě moc reálné není), kdo by si ho měl osedlat?
    Jediný pravý král západozemí Stannis Baratheon, který je mimochdem ze čtvrtiny Targaryen neboť jeho babička nebyla nikdo jiný než Rhaelle Targaryen dcera Aegeno V. Targaryena zvaného zkracéně Egg.
    Stanisovi fandím, ale představa jak sedí na drakovi mě opravdu pobavila :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 31. května 2015
    Stanisovi fandím, ale představa jak sedí na drakovi mě opravdu pobavila
    Mě mnohem víc pobavila představa Tyriona na drakovi. :-D
    Oboje dvoje vynikající inspirace pro nějaký fan obrázek
  • Mě mnohem víc pobavila představa Tyriona na drakovi. :-D
    Oboje dvoje vynikající inspirace pro nějaký fan obrázek

    Jo tak Tyrion by na drakovi asi ani nebyl vidět :-D Ovšem taková krásná Margaery by se tam vyloženě vyjímala. A Aegon zrovna tak.
  • Tyrion by si pro případnou jízdu na drakovi sestavil nějaké vychytané sedlo "pro mrzáky a trpaslíky" :)
  • @Stannis_Baratheon: A pak mluv o "Přání otcem myšlenky"... Jako čtvrtinový Targaryen má samozřejmě o mnoho víc právo, než 100% Dany, než možná 100% A., než možná 100% J.
  • upraveno 1. června 2015
    Kdo dělá topic k aktuálnímu dílu? Moderátoři?

    Jsem pln dojmů, chápejte :D Chtěl jsem děsně pochválit pasáž v Meereenu, že Dany byla s Tyrionem celkem snesitelná, ale pak přišel Tvrdodomov :D Čekal bych teda že to co Jon udělá, udělá aspoň s pořádným publikem, aby si třeba u Thennů získal obdiv a respekt. A přiznávám, že když Jon odplouval na poslední lodi, tak jsem měl celkem husí kůži, z toho co se dělo na břehu.
  • Héj, huš s tebou, na díl se zásadně koukám až v pondělí večer tak tady neprozrazuj. :)
  • @Terezička To tě mělo nalákat ještě víc! Dal jsem si pozor aby tam spoiler nebyl žádný :) Musím říct, že Dorne v dnešním díle vůbec nebylo, takže klidně řeknu že to byl nejlepší díl sezóny. Já jsem pro dnešek nadmíru spokojen.
  • Teď koukám do jakého topicu jsi napsal a za vola jsem já, tak já už radši fórum zavřu :)
  • Ale stejně jsem ani tady nechtěl spoilerovat...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 1. června 2015
    @Stannis_Baratheon: A pak mluv o "Přání otcem myšlenky"... Jako čtvrtinový Targaryen má samozřejmě o mnoho víc právo, než 100% Dany, než možná 100% A., než možná 100% J.
    Pouze teorie a jak ukázala historie vládnutí drakům nikdy nebylo jen o množství krve, kterou člověk zdědí po svých předcích dračích jezdcích. Čas řekne víc.
  • JoserJoser persona non grata
    Doufám že jsem to zařadil správně, takže mi to prosím nemažte. A teď o co jde, můj oblíbený youtuber Anekron s malou pomocí slovenských kolegů kompletně přepracovali příběh šesté série a nyní je to vše online. Já za sebe říkám dobře a vám ostatním přeji příjemný poslech.



Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.