Hodnocení postav

upraveno 2. června 2014 v Akce a hlasování
Hodnocení se pohybuje od 1-10
Podle rodové příslušnosti
Lannisterové
Tyrion- 9 . Nejlepší postava ságy. Kdo toho malého, jízlivého a vtipného skřeta neuznává jako jednu z nejlepších postav ságy tak je ehm podivín
Jaime-7 Hrdý egoistický, ale zároveň statečný takový by měl být Lannister navíc nejlepší bojovník Západozemí. Ale od té věci s rukou je poloviční.
Tywin-5 Vychytralý bezohledný pragmatik, vojevůdce a faktický vládce Západzemí než ho zabil jeho vlastní syn (to naštve)
Cersei-3 Beznadějný případ. Pokazila všechno co pokazit mohla a ještě se nechala vléct v dost skoromném oděvu městem
Starkové
Ned-5 Beznadějný najivka a idealista, který dojel na svou vzácnou čest
Robb-5 Jaký otec takový syn
Bran-6 Zázračné dítě. Jeden z těch u kterých se Starkovská nenormálnost neprojevuje chorobnou čestností
Sansa-4 Ještě větší najivka než Ned a navíc má děsivý vkus to, že milovala Jofreyho a teď Malíčka mluví za vše
Arya-7 jediná normálnější osoba z rodiny, která neváhá použít všeho, aby se pomstila
2»

Komentáře

  • :D počkej dostaneš se k Brienniným kapitolám a nedostaneš se přes ně měsíc :)
  • Já mám Brienne vcelku ráda, takže bez problému. Štvát mě budou jiní, třeba Daenerys od Střetu dál :D
  • počkej na to desetistránkové projíždění lesem :spike:
  • Pche a co projíždění pouští po celou knihu :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jako by se to nějak lišilo od projíždění velkým trávovým mořem nebo plavbou po Rhoyne... ;)

    Je to zvláštní, ale momentálně mnohem živěji vnímám negativa Písně než ty pozitivní části. A přitom tu ságu pořád zbožňuju.
  • Nevada napsal(a):

    Je to zvláštní, ale momentálně mnohem živěji vnímám negativa Písně než ty pozitivní části. A přitom tu ságu pořád zbožňuju.

    nápodobně, GRRM nám nechává moc času na to, abychom se v tom rýpali :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Dreamer napsal(a):

    @_Já_ Hmm, máš pravdu, blbě si to pamatuju, měla jsem za to, že Cersei vypěnila po nějaké hádce s Robertem a z toho vyplynula její role v Robertově nehodě a až poté Ned vyžvanil Cersei svůj objev, ale bylo to obráceně.

    jj
    Odstranění Roberta sice Cersei plánovala, ale chtěla počkat, až bude mít možnost se nejdřív vypořádat s jeho bratry, aby jí pak nedělali problémy. V tom jí udělal čáru přes rozpočet Stannis, když zdrhl z Králova přístaviště. A tak čekala. Jenže přišel Ned s neodolatelnou nabídkou, že buď Cersei zmizí do exilu i s dětmi, nebo skončí s hlavou na hradbách. Cersei kontrovala protinabídkou kvalitního sexu. Když Ned odmítl, tak Cersei jen pokrčila rameny a pomyslela si "když nebude sex, bude zabijačka". A vzala to šmahem od Roberta až po důkladné vyčištění pobočníkovy věže.
  • Tak tak, a aby nebyla odsunuta do pozadí Margaery,protože co si z knih vzpomínám, Renly plánoval z Margy udělat Robertovu de facto manželku(teda alespoň podle Střetu.)
  • Cersei rozhodně není žádný génius. To ona vyvolala válku Pěti králů, zabila Neda, neboli dovolila jeho smrt (=vzbouření severu + Greyjové), zabila Roberta (=Stannis, Renly, Deanerys) a nakonec do toho zatáhla i jejího usmrkanýho syna Joffreye. Nakonec má svůj podíl i na možné vzbouření Dorne, to na její příkaz zabil Hora Prince Dorne...
  • Já bych řekl, že Cersei je relativně inteligentní. Spíše jí chybí Sokratovská sebereflexe. Nezná, respektive si nepřipouští hranice svých schopností a znalostí. Z domýšlivosti (vše co vymyslím je geniální) pak činí chybná rozhodnutí, nebo se nechá snadno manipulovat Malíčkem.
    Takže inteligentní ano, moudrá nikoliv.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Elendir Počkej až se Cersei potká s Dany mohli by si uspořádat reality show s názvem největší k...a d...a v Západozemí
  • Já si myslím, že Roberta zabila jeho hloupost. Neda se musela nějak zbavit.Na smrti Oberyna nenese žádnou vinu. To je hloupost. Oberyn bojoval s Horou dobrovolně a prohrál kvůli své přílišné sebejistotě. Cersei není hloupá, ale setkala se s hráči, kteří jsou ještě mnohem chytřejší. Navíc se po smrti syna stala paranoidní, což ji stáhlo ke dnu.
  • Neda se neočekávaně zbavil Joffrey, nemyslím, že ho chtěla Cersei popravit, větší cenu by měl jako zajatec.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 31. března 2015
    @Achileus VIdíš, takže on se nám Miloš nakonec vyjadřoval jenom k Písni Ledu a Ohně =D
    Cersei sem, Danny tam... :-D
  • @Dreamer To si nemusíš jenom myslet, ono to tak je. Cersei nebyla tak hloupá, aby zbytečně provokovala seveřanské lordy.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Ještě řekni, že to není pravda
  • Malíček to povedal pekne. Cersei sa vie dostať k moci, ale keď ju už má, nevie ako ju používať (+ Joffreyho vystrájanie, čo je (nepodarená výchova) aj nie je (kráľ mimo kontrolu) Cerseina vina). A keď prirátame postupné paranoidné zrútenie s ilúziami o vlastnej perfektnosti,máme postavu, ktorá robí hlúposti a čitateľa štve up to eleven.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.