!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
1160161163165166243

Komentáře

  • ..tak pak se tu nabízí konec s přidáním cukru (nechá nám přežít více našich oblíbených postav třeba) nebo naopak použije žaludeční čaj (verze kill them all) :-P

    ale zase jsem v jednom jeho rozhovoru zaslechla, že od začátku ságy už má tak nějak nahrubo konec naplanovaný, jen se k němu musí ještě propracovat, a taky jsou tu názory že seriál se začal schválně více odlišovat od předlohy, protože si každý půjde svou cestou ( bude mít každý trochu jine konce)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Sladkému konci u Martina nevěřím ani trochu ;)
    Konec má Martin vymyšlený dopředu, ale to neznamená, že nemůže změnit způsob, jakým se k němu dopracuje, změnit vyznění toho konce. Ostatně ten způsob už změnil. Původně měl v plánu skočit v ději o několik let. To sice ještě pořád může a nejspíš udělá, ale přesto už tak příběh dostal významnou změnu.

    V přílišný odklon seriálu od knih taky nevěřím. Sice si budou D+D vymýšlet další hovadiny, aby zakryli hlouposti, kterých se dopustili v předchozích řadách, ale v hlavních bodech to bude podle mě stejné.
  • S D+D to vidím stejně, přecejen pak už by to byl uplně jiný příběh, ale věřím tomu, že změn oproti knize bude přibývat...alespoň takhle zatím působí

    tak konec "happily ever after" by nepředpokladal ani Hodor :) no bude zajímavé sledovat kolik těch fanouškovských teorií se nakonec vyvrátí nebo potvrdí...ještě nedávno jsem si říkala, cože Jojen aby byl v pokrmu pro Brana? to snad ne...a ejhle...ve 4. serii Jojena zabili...
  • Jen mě napadlo, v souvislosti s propojením Westeroesu a Essosu, že by s tím mělo co dělat Danyino ,,pokud chceš na západ, musíš na východ". Dany by pak přešla /přeletěla/ za Stín a Ašaj.
  • @tylliska to už se tu řešilo několikrát, stačí prolistovat diskusi několik (desítek :D) stran zpět
  • Promiňte mi malou vsuvku odjinud

    právě čtu Dunka a Egga ty tři nově vydané povídky a když se tak koukám na Egga pořád musím myslet na teorii kterou jsem hrdě vymyslel ale koukám že vy ji tady taky máte,

    je to ta Varysova ohledně toho: Kdo je Varys!?

    a musím se rychle zeptat, protože mám pocit, že už jsem to jednou hledal, ale bohužel nenašel...

    Bylo někdy, někde zmíněno jakou má Varys barvu očí?
  • @_Já_ Jo, targaryenský původ Varyse tu už párkrát proběhnul. Barvu očí nevím.
  • Varys je z Lys nebo tak, ne? V nekterych svobodnych mestech zije "slechta" s valyrijskou krvi, takze ten vzhled (fialovy oci, zlate vlasy) muze ale spis nemusi znamenat targaryenskou krev.
  • může nemusí, já vím nic není jisté taky mam o tom dost pochybnosti pravě proto se teď ptám na ty oči ;)
    upřímně si spíše přeji aby nebyl ani mi to moc nedává logiku, protože si nemyslím, že by nám tam unikl nějakej Targaryen, takže by to spíše ukazovalo na nějakého levobočka či Blackfyrea (k tomu to zlatý společenstvo co ;) ... no a proto se ptám :)

    víte to tedy někdo?
  • On o sebe tvrdí že je z Lysu. Zdroj: A Game of Thrones, Chapter 25, Eddard. ak by sa to chcelo niekomu hľadať
  • Jen tak pro zajímavost, tady jsou dvě velice pěkně zpracované teorie. Obě dvě jsou věrohodné a věřím jim. Jen upozorňuji, že pokud by to byla pravda, tak jde o velký SPOILER. Pokud by to Martin plánoval jinak, tak vám to neuškodí. Takže se můžete rozhodnout sami zda si je pustíte.
    Jedna se týká Jonova matky a jedna se týká Tyriona. Doufám že jsou pravdivé, podle mě by to byla pecka. :D
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    Jon:
    Tyrion:
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 8. prosince 2014
    vojtatulek napsal(a):

    Jen tak pro zajímavost, tady jsou dvě velice pěkně zpracované teorie. Obě dvě jsou věrohodné a věřím jim. Jen upozorňuji, že pokud by to byla pravda, tak jde o velký SPOILER. Pokud by to Martin plánoval jinak, tak vám to neuškodí. Takže se můžete rozhodnout sami zda si je pustíte.
    Jedna se týká Jonova matky a jedna se týká Tyriona. Doufám že jsou pravdivé, podle mě by to byla pecka. :D
    .

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    Jon:
    Tyrion:

    Ten Jon pravda bude, ale u Tyriona bych tomu nevěřil, v knize je zdůrazňováno, že se ze všech Tywinových dětí podobá Tywinovi nejvíc

  • upraveno 8. prosince 2014
    Tyrion je Tywina, to si nelajzne, aby to bylo tak šílený... nehledal bych něco tam, kde nic není.

    P.S. doufám, že mi to připomenete, až to vyjde a já se spletu :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    To víš, že připomeneme :)
    V knize je akorát zmínka, kdy Genna tvrdí, že Tyrion je povahově Tywinův syn. Na druhou stranu tam k němu Tywin chová otevřenou zášť a zdá se, že je v tom víc, než jen výčitky za Joanninu smrt.
    Tahle možnost je prostě pořád ještě hodně otevřená.
  • @vojtatulek no musíš říct že jsem nikdy nevěřil to mu že Tyrion je Targaryen ale jak je to v tom videu pěkně shrnuté tak uznávám že teď už proti tomu nic asi nemám :)
  • Tak na druhou stranu, Joanna byla Lannisterka, takže nějakou genetickou výbavu stejnou s Tywinem by měl stejně...
  • Jestli Tyrion není Lannister tak rituálně spálím všechny jeho kapitoly :onfire: takhle překombinovaný to snad fakt nebude...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jak překombinované? :)
    Vždyť Tyrion je žhavým kandidátem na třetí hlavu draka už léta letoucí. Viz jeho fascinace draky a ohněm ;)
  • Vždyť Tyrion je žhavým kandidátem na třetí hlavu draka už léta letoucí. Viz jeho fascinace draky a ohněm
    Fascinován ohněm a draky je kde kdo např. já:-). Já myslím a doufám, že Tyrion je Lannister.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Chmur napsal(a):

    Vždyť Tyrion je žhavým kandidátem na třetí hlavu draka už léta letoucí. Viz jeho fascinace draky a ohněm
    Fascinován ohněm a draky je kde kdo např. já:-). Já myslím a doufám, že Tyrion je Lannister.
    Ty vystupuješ v Písni? Páni! 8-O
    Kdo další je tam fascinován draky a ohněm (a dají se u něj dohledat náznaky, že by mohl být potomek Targaryenů)?
  • @Nevada Pokud je megalomanství a pološílenost rodovým znakem tak se hlásím ;-) (akorát mám špatnou barvu vlasů, ale to se dá dneska léčit barvou na vlasy :-) )
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Moc si fandíš. A znovu - ty vystupuješ v Písni?
  • upraveno 8. prosince 2014
    @Nevada mě během čtení ani jednou nenapadlo, že Tyrion není synem svého otce, zdá se mi, že čtenáři všem těm různým proroctvím a vidinám přisuzují příliš mnoho důležitosti. Já osobně bych je nejradši úplně ignorovala, stejně je GRRM použil jen proto, že od počátku plánoval zdržovat vydání Písně a všechny díly má už dávno hotové a zamknuté v trezoru a teď se baví :king:

    EDIT: fakt by mě zajímalo jestli si vůbec všechny ty náznaky náznaků co vedou k nezvratným závěrům pamatuje
  • Tak zatím v Písni nevystupuji. Počkej si na poslední díl:-) Jen ty "argumenty" o Tyrionově Targaryenském původu mi přijdou velice chabé. Toť vše.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Dreamer napsal(a):


    EDIT: fakt by mě zajímalo jestli si vůbec všechny ty náznaky náznaků co vedou k nezvratným závěrům pamatuje

    Na to má lidi z westeros.org :)
    (A jen pro jistotu - o nezvratných závěrech nebyla řeč ;))
    Chmur napsal(a):

    Tak zatím v Písni nevystupuji. Počkej si na poslední díl:-) Jen ty "argumenty" o Tyrionově Targaryenském původu mi přijdou velice chabé. Toť vše.

    To se načekám... :(
    Nikdo netvrdí, že je to na beton jistota. Proto se tomu říká teorie. Nicméně ty náznaky tam prostě jsou.
  • ja si třeba vůbec neuvědomil že těm třem zemřeli rodiče při porodu (Tyrion,Deanerys,Jon(jestli je teorie pravdivá))-zajímavá spojistost
  • upraveno 9. prosince 2014
    Asi to v tom videu bolo, ale nerozumiem veľmi dobre po anglicky, kedy mala Joanna príležitosť otehotnieť s Aerysom? Skôr mal tú príležitosť Aerys na svatbe, tam bolo niečo také, že pri "uvádění na lože" si dovolil priveľa... Jaime a Cersei by tiež mohli byť podozriví z targaryenského pôvodu, ten sklon k incestu, Cerseina paranoja a ich synáčik bol sadistický maniak ako Aerys (to mimochodom povedal Tyrion Tywinovi - keď Tywin vyčítal Cersei, že z Joffreyho vychováva Roberta druhého, Tyrion poznamenal, že skôr Aeryse třetího)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.