Velmi zajímavá zápletka! Líbí se mi i bohatost jazyka povídky, to já ráda :-) Jediné, co bych trochu vytkla je brzký konec... Nevím, zda je to autorův záměr, nebo chtěl psát dál, ale nestihl to, ale mě by pokračování příběhu velmi zajímalo :-)
Pěkná povídka, čte se jedním dechem... Nechybí zde napětí, humor i tajemství. Příběh sám má velký potenciál, je zde spousta záhad nad kterými si lámu hlavu. Navíc jsem doufal, že i nakoukneme Malíčkovi pod pokličku jeho intrik. Mrzí mi, ovšem otevřený konec příběhu. Moc by mi zajímalo jak to dopadlo a snad i osvětlilo nějaké nezodpovězené otázky. PS: Není to náhodou povídka, která navazuje na některou předešlou? Pokud ano, rád bych si přečetl první díl.
Pekny zaciatok, vela nedopovedaneho, este viac naznaceneho. Tesim sa na pokracovanie :) Podla vyberu slov a frazi sipim zensku. Sem tam logika zaskripala (Malicek sa cuduje, ze s rytierom ide jeho panos, rytier sa ani slovkom nepohorsi nad tym, ze ma odhodit dostojnost svojho stavu a vydavat sa za kejklire a ako potulny rytier nepozna drobnejsie prachy ako strieborniaky a rozhadzuje ich kade tade), ale inak sa to velmi slubne zacina.
Tak jsem se teda rozhodl, že vám k tomu jako autor také něco napíšu. (Ano, nevydržel jsem to. :-D) - Jedná se o začátek příběhu, bohužel jsem další části, které jsem měl, či mám, rozepsané, nestihl dát dohromady. Chtěl jsem tady dát alespoň kousek, tak jsem to udělal takhle. Pokud bude zájem, můžu zbytek povídky dodat (ale až ji celou dopíšu, na další části už to rozdělovat asi nebudu). - A co se týče otázek na děj? Nechte se překvapit. :-P
Mimochodem @Hildegarda: Trefila ses těsně vedle. Žena nejsem, jsem doufám plnohodnotný čestný ser. :-)
Zajímavý "Dunk s temnou minulostí". Podobá se mu postavou, také pohřbí svého společníka na cestách (i když v tomto případě ne pána, ale svého panoše), ale povahou mi připadá více zhýralejší a svobodomyslnější. Chlast ani děvky zřejmě nejsou problém, když v měšci cinkají stříbrňáky. :-) Děj se zatím odehrává převážně po hospodách, ale počítám, že se to časem rozjede. Autor si zatím všechny trumfy nechává v rukávu (smysl šokující Pateho smrti, Malíčkovy záměry - proč si vybral právě Cerdika, proč byl vyhnán ze svého domova...). Konec úvodu této zřejmě rozsáhlejší povídky mi připadal trochu nevěrohodný - opravdu by mu pán tří žoldáků, které před chvílí zesměšnil, jen tak nabídl doprovod své družiny, kam jen bude chtít, a opravdu by to Cedrik přijal? Líbily se mi ty Cedrikovy průpovídky i vnitřní monology, jakožto i středověký jazyk. Při čtení jsem se dobře bavil, odsejpalo to pěkně svižně. Co je to za otázky, samozřejmě, že máme zájem o pokračování! :-)
... Eh,... tady to končí? (ano, komentáře to vysvětlují, ale já to četl bez nich a koncept svého názoru si napsal tehdy...) Ale jako vlastně proč ne? Celou dobu jsem si říkal, že provokativně napíšu povídku, kde se celou dobu bude k něčemu schylovat a k ničemu nedojde... Takže jsem snad jen naštvaný, že jsem se nechal předběhnout... :o)
@Jay Já to totiž takhle rád..jako takový příběh..mnoho načnutého a ještě více nedokončeného. Jediné co mě mrzí, je nedostatek času. S takovou to všechno dopíšu tak o Vánocích. Už se nedivím Martionvi, že mu všechno tak trvá. :D
@heavy_head Pojmenování "Dunk s temnou minulostí" se mi dost líbí. :applause:
Komentáře
Navíc jsem doufal, že i nakoukneme Malíčkovi pod pokličku jeho intrik.
Mrzí mi, ovšem otevřený konec příběhu. Moc by mi zajímalo jak to dopadlo a snad i osvětlilo nějaké nezodpovězené otázky.
PS: Není to náhodou povídka, která navazuje na některou předešlou? Pokud ano, rád bych si přečetl první díl.
Podla vyberu slov a frazi sipim zensku. Sem tam logika zaskripala (Malicek sa cuduje, ze s rytierom ide jeho panos, rytier sa ani slovkom nepohorsi nad tym, ze ma odhodit dostojnost svojho stavu a vydavat sa za kejklire a ako potulny rytier nepozna drobnejsie prachy ako strieborniaky a rozhadzuje ich kade tade), ale inak sa to velmi slubne zacina.
- Jedná se o začátek příběhu, bohužel jsem další části, které jsem měl, či mám, rozepsané, nestihl dát dohromady. Chtěl jsem tady dát alespoň kousek, tak jsem to udělal takhle. Pokud bude zájem, můžu zbytek povídky dodat (ale až ji celou dopíšu, na další části už to rozdělovat asi nebudu).
- A co se týče otázek na děj? Nechte se překvapit. :-P
Mimochodem @Hildegarda: Trefila ses těsně vedle. Žena nejsem, jsem doufám plnohodnotný čestný ser. :-)
Děj se zatím odehrává převážně po hospodách, ale počítám, že se to časem rozjede.
Autor si zatím všechny trumfy nechává v rukávu (smysl šokující Pateho smrti, Malíčkovy záměry - proč si vybral právě Cerdika, proč byl vyhnán ze svého domova...).
Konec úvodu této zřejmě rozsáhlejší povídky mi připadal trochu nevěrohodný - opravdu by mu pán tří žoldáků, které před chvílí zesměšnil, jen tak nabídl doprovod své družiny, kam jen bude chtít, a opravdu by to Cedrik přijal?
Líbily se mi ty Cedrikovy průpovídky i vnitřní monology, jakožto i středověký jazyk. Při čtení jsem se dobře bavil, odsejpalo to pěkně svižně.
Co je to za otázky, samozřejmě, že máme zájem o pokračování! :-)
@heavy_head Pojmenování "Dunk s temnou minulostí" se mi dost líbí. :applause: