Nejsilnější hrad Západozemí

upraveno 9. listopadu 2013 v Svět ledu a ohně
Jaký je podle vás nejsilnější hrad Západozemí? Orlí hnízdo, Zimohrad, Casterlyova skála, Kailinská držba či snad nějáký jiný? Pište do komentářů :D
1356

Komentáře

  • @Jay v tom případě to bude jine modisko než jsem videl ja, v tom případě bych do toho možna i šel, nicmene GoT mod na MaB mne baví víc, navíc Medieval II je i na nastavení velmi těžkou kampan i v.t. bitvy stale nechutně jednoduchej, takže pokud by mod nepřinesl vyžší obtížnost, stejne by asi por mne význam neměl. Ale ostatní by třebas chytnul no.
  • @Marek: Dvě možnosti - buď to nehraj sám, nebo si to zahraj za Stannise, který má na začátek jeden hrad a minimum místa k rozvoji... I když Starkové i Martellové mají celkem problém, protože tím,že je zde jen pár měst (zbytek hrady) a navíc úplně moc věcí nejde stavět, tak nepočítat s tím, že by byl člověk schopen ufinancovat nějaké extra armády.
    - a ano, nejde o jedinou TW mapu, viděl jsem jinou, kde Dvojčata byly dva hrady a byla tam Zeď,... ale to asi nebylo do TW M2
  • jn to byl asi ten MaB, jinak za toho Stannise by mi to mohlo sedet, vždy v Totalwarovkach rad začínam za malé slabé nárůdky ... jen tak mimochodem, však hrad by mel jit cca za 3 tahy přestavet na mesto a naopak ne?
  • Nejsilnější hrad je podle mě jednoznačně Orlí hnízdo, když tam cestovala Catelyn za svojí sestrou, aby soudila Tyriona, byl to celkem hukot než se tam dostala a chtěl bych vidět jak by to naké vojsko dobývalo :D
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Ser_Tribun nedobyvalo proste by sedeli pri jedinej moznej ceste odtial pockali kym sa pojedia alebo pomru od zimy a hladu a to by aj vojaci aj generali vedeli, ze to je jedina strategia ako dobyt orlie hniezdo.
  • za mě říkam Bouřlivý konec, pak možná Zimohrad... Eddard říkal, že ho 500 mužu dokáže bránit proti 10 000 a Nedovi to věřim.
  • @Sten ale Ned povedal že Jon je jeho syn..
  • vyhladovění bych tu vubec neřešil, Orlí hnízdo jde nechat vyhladovět stejně jako jako jakejkoliv jinej hrad pokud ho obklíčíš dostatkem mužů, dokonce i Královo přístaviště by vyhladovělo mnohem dřív, ta obrovská masa lidí by do par tejdnů vyžrala uplně všechny zásoby, na Orlím hnízde ti alespon stačí pár obránců
  • TergasTergas Ten, který schází z kopců
    S Orlím hnízdem by vůbec nemuselo být moc starostí - malý hrad = malá posádka. stačí dobýt jeden z hradů pod Hnízdem a ani nemusíme nechat moc vojáků, aby nám kryli záda a armáda může vesele drancovat Údolí. Ono se sice na Hnízdo do kopce špatně útočí, ale nemyslím si ,že by výpad obránců dolů z kopce byl o něco snazší.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Marek ale my tu riesime najsilnejsi hrad a jedlo,voda je nieco co zvazit musime.
  • no važ si to jak chceš ale když neco obklíčíš, tak to proste vyhladoví, pak už záleží jen na poměru obránců : velikosti zásob/sýpek za jak dlouho to bude, a v tomhle ohledu je na tom Orlí hnízdo s malo obranci a velkejma sýpkama stejně nejlíp
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tergas napsal(a):

    S Orlím hnízdem by vůbec nemuselo být moc starostí - malý hrad = malá posádka. stačí dobýt jeden z hradů pod Hnízdem a ani nemusíme nechat moc vojáků, aby nám kryli záda a armáda může vesele drancovat Údolí. Ono se sice na Hnízdo do kopce špatně útočí, ale nemyslím si ,že by výpad obránců dolů z kopce byl o něco snazší.

    A Horali sa k vám veselo pridajú.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Marek napsal(a):

    no važ si to jak chceš ale když neco obklíčíš, tak to proste vyhladoví, pak už záleží jen na poměru obránců : velikosti zásob/sýpek za jak dlouho to bude, a v tomhle ohledu je na tom Orlí hnízdo s malo obranci a velkejma sýpkama stejně nejlíp

    No jako pozor, obléhací armáda musí taky něco jíst a nezřídka se stávalo, že obléhaný hrad (město) vyhladověl obléhatele :D
  • Orlí hnízdo! hip hip hurá :D sice by oblehatelé dejme tomu vyrubali celý udolí ale co pak? na kopci by mohli byt obyvatelé orlího hnizda klidně dva roky a mezitím se sežerou oblehatelé navzájem
  • samozřejmě by to zvrátili draci....to by pak nejspíš dopadlo jak Harrenov :spike:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @flanker.27 Ak už by som sa rýpal dobyť niečo tak zapadnuté a neutrálne ako Údolie a Orlie hniezdo (v Západozemí je veľa dôležitejších vecí), tak by som to nečinil obyčajným obliehaním.

    Asi by som sa snažil vypudiť stadiaľ Horalov. Osadníci preferovali pobrežie alebo vysoké hory, takže dreva by tam bolo dosť. Obliehatelia by tam zakladali dediny, mestečká, farmy, dielne - tí bez práce vo veľkých mestách, ktorí by boli ochotní sa presťahovať by tam boli nasadení. Ak to chápem správne v Údolí by práve kvôli Horalom malo byť dosť veľa nevyužitej pôdy. Tam by sa dali stavať opevnenia. Skupina opevnení by mohla tvoriť voľnú cestu, ktorá by bola bezpečnejšia na trasport (ostatok cez Mesto rackov). Takto sa tam zároveň objaví veľa voľnej pôdy a hradov pre ich možných budúcich majiteľov (čo sa týka menšej pôdy, nejakí do rytierov povýšení, čo sa týka hradov, noví lordi povýšení z rytierov, všetko vodcovia toho obliehania). Obliehanie by tak nebolo plne pri Orliom hniezde, ale celý kraj by obkľúčil jeden hrad. Takto by boli aj zásobovaní na niekoľko rokov. Ak máš kraj na jednom hrade nezáleží. Potom už len nejakému vyššiemu lordovi sľúbiš, že ak to udrží, tak nahradí Arrynov ako lenný pán, poprípade mu povieš, že ak chce Orlie hniezdo hneď a nie za nejakú tú dekádu, tak nech si to už spraví sám, vládne predsa celému kraju.

    Takto by mal človek produktívnu "kolóniu" a zároveň by ten kraj vlastnil symbolicky. Bolo by len pár takých, čo by boli loajálni Arrynom a hovorili by, že kým Orlie hniezdo nepadne, nie je koniec, ale tí by rokmi tiež nehúkali. Možno Orlie hniezdo a situácia tam by utíchla max za dvadsať rokov s takýmto prístupom, ale ak by prežitie ríše nestálo na tomto hrade, potom v tom nevidím problém.

    Ak by už potreboval blitzkonkvest, tak to hej, to by sa takto nedalo.
  • upraveno 26. dubna 2014
    @Tergas: +1. Poloha Orlího hnízda jej činí obtížně dobyvatelným, ale zároveň jej také činí v podstatě zbytečným.

    Je na konci slepé a téměř neschůdné cesty a může v něm pobývat pouze malá posádka, která nemá žádnou možnost vynutit si průchod přes opevnění ležící pod ním, obsadí-li je nepřítel. Po skalním hřebeni nelze stěhovat žádný objemnější náklad, rozhodně ne obléhací zbraně, nemluvě o tom, že je nahoře není jak ani z čeho vyrobit.

    Je to přesně ten typ hradu, kam uklidíte napůl šílenou ženskou (aby od ní měli dole pokoj), ale není pro někoho, kdo potřebuje ovládat Údolí.
  • TergasTergas Ten, který schází z kopců
    Já si stejně myslím, že až Malíček skončí s Údolím, tak udělá z Hnízda pětihvězdičkový hotel s luxusní vyhlídkou a do každé nebeské cely nechá nainstalovat vířivku :D Aby vyrejžoval nějaký prachy, kdyby mu to ovládnutí westerosu nevyšlo.
  • Tergas napsal(a):

    Já si stejně myslím, že až Malíček skončí s Údolím, tak udělá z Hnízda pětihvězdičkový hotel s luxusní vyhlídkou a do každé nebeské cely nechá nainstalovat vířivku :D Aby vyrejžoval nějaký prachy, kdyby mu to ovládnutí westerosu nevyšlo.

    Splendid! :applause:
  • Je na Orlom hniezde nejaký zdroj vody alebo ju musia dovážať?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    DonPadre napsal(a):

    Je na Orlom hniezde nejaký zdroj vody alebo ju musia dovážať?

    Na Orlím hnízdě je hlavně kvalitní zdroj mlíka v podobě Lysy Arryn :twisted:
  • ďakujem :D radšej by som si tam priviedol Margaery :D má lepšie mlieko a telo :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Sagart napsal(a):

    DonPadre napsal(a):

    Je na Orlom hniezde nejaký zdroj vody alebo ju musia dovážať?

    Na Orlím hnízdě je hlavně kvalitní zdroj mlíka v podobě Lysy Arryn :twisted:
    Haha, hehe, hoho...
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Nevada Nicméně, Nevado, těší mě, že ses zastavila.Vís, už mě nebaví ti to neustále připomínat, nicméně jisté topicy čekají na odstranění :D
  • Tak nevím každý hrad má své výhody je jasné že při přímém utoku umírá nejvíce lidí, vemte si zimohrad všude kolem je zima zásobování armady na prd tak nezbývá než přímý útok, má dvojité hradby čast armady padne při dobývání prvních část při dobývání druhe hradby, mezitím se povede protiútok a co bude pak čert ví, táhni s celou armádou z jihu :D
  • Podle mne je nejnedobytnější Orlí hnízdo a skvělé je i Řekotočí, jehož popis, jakož i podrobný popis jeho obléhání se nachází v Hostině.
  • A to nikomu nenapadol Čierny hrad? Kdo ví kolik set metru vysoká zeď z ledu v prostředí tak nehostinném, že tam by méli dobyvatelé fakt problém mi přijde jako spolehlivá obrana. A kdo na jihu by chtěl útočiť na Černej hrad...
  • @Aviv proto Divocí lezli přes Zeď :)
  • Ér... Jo. Ale za pokus to stálo. Jinak mi jako nejtěžší pro dobývání přijde taky Hnízdo, akurát je to pre obe strany horká pilulka. Dvojčata (Two towers jak zde někdo zmínil) sú tiež mrtě odolné. Tedy pokud tam nepřiletí letadlo s teroristy.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.