Povídka č. 18 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Stříbrný pohár mu vyklouzl z rukou. Dareon se zachvěl a sklouzl očima k jejímu zápěstí. Rána se rychle hojila. „Nyní ti v žilách koluje moje krev,“ pronesla k němu hlubokým hlasem. „Krev draka,“ dodal tiše Dareon, natáhl se, stikl jí paži a zoufale pronesl. „Nemusíš se tam vracet, mohla bys odejít se mnou. Mohla bys…“ Při tom nečekaném doteku sebou trhla. Když mluvil, seveření jeho ruky sílilo, ale hlas se  mu znatelně chvěl. Cítila zběsilý tep jeho...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    Krásně smutný konec...:-) Moc hezké.
  • upraveno 3. září 2012
    Jo jo, sestřička, to je někdy nadělení. :-) Krásné, melancholické, doslova mrazivý konec...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 7. září 2012
    Tak to byla parádní jednohubka.
    Děsivě mrazivé a zároveň vzrušující. Když si představím, co všechno může pod svým povrchem skrývat země věčného ledu. Takovéhle mrazivé konce já rád. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. září 2012
    Pěkný jazyk, hodně sugestivní, ale jako by tu a tam kus chyběl.
  • upraveno 7. září 2012
    flanker.27: Pravda, kus chybí. Některé kapitoly nebyly hotové a nezbýval už čas na dopsání, takže byly nakonec raději vyloučeny úplně.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. září 2012
    Autor: Trošku mi při čtení nebyly jasné motivy obou sester, takže přicházely do úvahy dvě možnosti: buď nerozumím ženské povaze nebo tam schází překleutí z jedné části příběhu do druhé. Takže potvrzení varianty b) znamená, že ženám rozumím :)

    Ne, samozřejmě dloubu, je to vážně pěkně napsaný a co do stylu je to výraznej nadprůměr, ale nemůžu si nevšimnout čistě ženskýho elementu a trochu jsem ten vztah sester nepochopil. Dětství, vtělení se do draka, skok ke zkáze a útěkus Dareonem.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. září 2012
    Na běhu po soše a rozpadajících schodech by si hollywoodský režisér smlsnul :)
  • upraveno 15. září 2012
    Autor vie narabat majstrovsky s jazykom. Klze sa to dolu myslou...skoro ako ú-la-la-la /to bol kompliment :)/. Raz by som sa chcela rovnako krasne vyjadrovat.
    K forme:
    Trosku mi prekaza, ze priama rec nie je na extra riadku, zvysilo by to prehladnost. Takisto by som asi inak volila odstavce.
    K obsahu:
    Niekto (ne)ma rad Vannesu Mae? :)
    Na tak kratku poviedku je to na mna prilis prespekulovane. Niektore veci by zniesli trochu viac naznakov, ak uz nie otvorenych vysvetleni. Napr. ta jazva mi pride dost samoucelna. Takisto chyba vysvetlenie, kedze boli obidve carodejky, akym sposobom sa lisili.
  • upraveno 15. září 2012
    Děkuji za konstruktivní kritiku :) Kdo je Vanessa Mae? U mě byla inspiračním zdrojem pro jméno Maegi, čarodějnice praktikující krvavou magii. Vůbec vymýšlení jmen je pro mě peklo, takže jsem použila taktiku zpřeházet pár písmenek, sem tam nějaké odebrat nebo přidat a tradá, na světě je Mae :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. září 2012
    Jména byla super! Lyra je jedno z nejhezčích jmen (hned jsem si vzpomněla na Zlatý kompas).
  • upraveno 15. září 2012
    Vanessa Mae je huslistka..alebo skor sexualny symbol, vid :)
  • upraveno 15. září 2012
    Ahá, to znám. Už si vzpomínám, diskotéka s houslema :)
  • Moc pěkná povídka, ale stejně jako Flankerovi i mně tam chybějí nějaké části a není jasné co je realita a co sen...
  • Hildegarda napsal(a):

    Vanessa Mae je huslistka..alebo skor sexualny symbol, vid :)

    Kdepak, to je ta paní, co byla závodit na olympiádě... :o)

  • To jsou slajzy. :-)



    Ah, vidím, že mám ještě nějaké resty z minulých kol. :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    heavy_head napsal(a):

    Ah, vidím, že mám ještě nějaké resty z minulých kol. :-)

    8-O :arrow: :spike:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.