Znaky, vlajky, slova a symboly rodů

upraveno 27. října 2012 v Píseň ledu a ohně
Topic věnovaný heraldice, vlajkám, znakům a symbolům velkých i malých rodů Západozemí.
13

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. října 2012
    chrochta napsal(a):

    Buďme upřímní: tou, která sesadí Cesei, může být naprosto kdokoli, protože v podstatě každá ženská je krásnější (myšleno méně odpudivá, příjemnější a "hezčí") než Cersei. Je jen naší konvencí, že si to vykládáme jako fyzickou krásu.

    Dobrý postreh. Podľa toho, čo hovoril GRRM sa tie veštby budú plniť podobným systémom, že je to tam skryté. Možno, že bude nejaká absoútna špata, ktorá si sama zo seba bude robiť srandu, aká je krásna aj ostatní (Brienne, the Beauty, i keď ona si z toho bžundu nerobí) a tá bude tou kráľovnou. No... Let's imagine Brienne on the Throne :D To by bola spravodlivosť a česť...
  • upraveno 22. října 2012
    Braňo GRRM a happy end? Takový epic fail snad néééé...
  • upraveno 22. října 2012
    fail
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 23. října 2012
    Vlcacka napsal(a):

    Braňo GRRM a happy end? Takový epic fail snad néééé...

    Literally EPIC fail :D
  • Montezuma3 napsal(a):

    Šoupl jsem to na můjj web, tak tady to máte celé se všemi rody.

    už asi skončila platnost. moh bys to prosimtě sdílet někde ještě jednou ? :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Nevím, jestli to byl ten seznam erbů nebo ta mapa, každopádně mapa se dá vygooglit:
    http://www.fanboy.com/wp-content/uploads/2011/07/Westeros.jpg
  • Montezuma3 napsal(a):

    Nevím, jestli to byl ten seznam erbů nebo ta mapa, každopádně mapa se dá vygooglit:
    http://www.fanboy.com/wp-content/uploads/2011/07/Westeros.jpg

    mapu mam, ale nikde nemůžu najít ty kompletní rody. (aby to bylo včetně Starků a Tullyů)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Montezuma3 Skvělá práce.
  • To je ruční práce? :-o
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 17. února 2013
    Chudáček Targaryenskej dráček je nějakej vychrtlej :)
    Strašně se mi líbí ty zvířátkový erby - chtěla jsem si vybrat, který se mi líbí nejvíc, ale to prostě nejde.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Aby jste si nemysleli, že jsem to dělal já.
    Vložil jsem to sem v reakci na Railiho předchozí příspěvek. Protože se mu to ndařilo vygooglit
    :-)

  • skvělý, díky ;)
  • @Montezuma3 všichni maji Štíty.. jen dorne ma koule
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Gardien Chtěl-li bych být důsledný, pak jsou to jen nakrojené plátky salámu :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Dobre musí byť za každú cenu Jiné :other:
  • Ten štít, ve kterém je znak, vychází pravděpodobně ze štítů, které se používají v dané oblasti. Aspoň tak jsem to vždy chápal.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja by som tipoval, že tie obrátené znamenajú vyhynutý rod (ako spiveajú v HH, Arajpííííííí)
  • Vyhynutý, anebo v exilu. To ano :)
  • Nevíte někdo, kde najít znak Thennů? (ten novej rod vzniklej svatbou toho Karstarckáýho děvčete a magnara Thennu)
  • http://www.redbubble.com/people/jensnow/works/9961506-house-thenn

    myslím že to malo byť inšpirované slnkom ktoré máju aj Karstarkovia s plameňmi okolo na počesť Melisandre, samozrejme ten obrázok ktorý som poslal je viac menej umelecké stvárnenie znaku v heraldike by sa používalo niečo jednoduchšie napr.

    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ale to asi nebude "oficiální", ne?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tady jsou všechny severské bannery na kupě. Celkem pěkně zpracované.
    Robb měl svůj vlastní banner? To už mi nějak vypadlo:
    image
  • @Nevada Co bereš jako oficiální? Pokud vím, tak GRRM nekreslí, takže je prakticky všechno fanart
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Mikjan
    Martinem popsaný, nejlépe v sáze. Zkrátka jestli se to zakládá na něčem, co Martin zmínil, nebo je to čistě výmysl nějakého fanouška.
  • Tak v tom případě je „oficiální“ asi všechno, například výše zobrazený rod Thennů tam byl popsaný jako „bronzový disk obklopený plameny, vypadající jako stylizace Karstarckého slunce“, takže to celkem sedí...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja som si to viac predstavil ako to, čo poslal Monti.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mikjan napsal(a):

    Tak v tom případě je „oficiální“ asi všechno, například výše zobrazený rod Thennů tam byl popsaný jako „bronzový disk obklopený plameny, vypadající jako stylizace Karstarckého slunce“, takže to celkem sedí...

    Aha, tak to jo. Já si nepamatovala, že by byl ten znak popsaný.
  • strana 759: „Na nevěstině plášti, který Sigorn upevnil lady Alys kolem ramen, byl bronzový disk na poli z bílé vlny, obklopený plameny vyrobenými z kousků rudého hedvábí. Ti, kteří si dali záležet, v tom viděli nástin východu slunce Karstarků, ale natolik odlišný, aby to mohl být znak vhodný pro rod Thennů“
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.