@Lady_Seans Goodbye Lenin jsem viděl a moc se mi to nelíbilo. Je to takové dost jednostranně zaměřené a to, že v Německu začali opravdové problémy až po sjednocení už nikdo neřeší. A nejlepší je tam ta babča co věří komunismu :P
@Lady_Seans němčina mi zní rozhodně líp než francouzština (neovládám ani jedno), když poslouchám něco, co je francouzsky nemůžu se ubránit pocitu, že mám poprskaný obličej a mám chuť mluvícím podat kapesník, aby se mohli vysmrkat :)
@Everett_Young Mě se to docela líbilo, ale taková pecka to zase nebyla, prostě to je první německý film, co mě napadl. Ale Daniel Brühl je mi strašně nesympatický a tu matku jsem měla celou dobu chuť zastřelit.
@Dreamer Hovořila jsi už někdy s Velšanem? To je teprve poprskaný obličej :-D
@Černá_Alison Já jsem si právě myslela, že je to jenom takový předsudek, ale když jsme bydleli u jednoho pána ve Walesu, tak to byla vždycky solidní sprška, hlavně když vykládal zdlouhavé historky z dětství. Ale to jsme asi jenom měli štěstí, takové má každý národ :-)
@Černá_Alison Kušuj s biologií! Za celých osm let mi utkvělo jenom věčně spadené ramínko naší učitelky Rézinky, takže když mě sestra žádala, abych jí vysvětlila trávení a laktózy a takový srandičky, tak jsem musela uznat, že je ještě hodně naivní, když si myslí, že já bych jí mohla pomoct s biologií, fyzikou, matikou a podobnými hrůzami. :-)
A pan Murray (náš milý Velšan) se vždycky hrozně divil, proč si u snídaně čtu noviny, když skoro neumím anglicky. No, každý má svoje důvody :-D
@Černá_Alison Osm let, tři hodiny týdně, kdo by si toho nevšiml! A navíc mě to nevzrušovalo, ale neuvěřitelně vysí*alo, takže tak. Já žiju početným životem, takže žádný velký nemravnosti bohužel nabídnout nemůžu :-D
Tak jsem zjistila, že by se člověk asi fakt neměl rouhat - nedávno jsem říkala, že to počasí je fakt hrozný, páč nemám opaléné vůbec žádné rukávy. A teď mám hned troje =D
Teď jsme tady s bráchou nadávali na češtinu a na milou paní profesorku Jedličkovou, která nás měla skoro celou dobu na češtinu a oni ji teď vychytali na poslední dva roky, páč jejich třídní jde na mateřskou. Lenička Jedličková je, ehm, velmi milá dáma, která by se pro tu třídu nejradši přetrhla. :spike: Tak jsme spolu nadávali, jak je hrozně vypatlaná a protivná a najednou z Fildy vyleze, že ho nezajímá žádná blbá literatura a najednou z něho vylezlo, že Pýchu a předsudek napsala Charlotta Austenová a hlavní postavou je Pierre Bezuchov. Měním názor a modlím se k Jedličkové, aby jim aspoň základy do té hlavy namlátila třeba násilím, ať z něho není zas takovej ztracenec. Na konci druháku! :roll:
A k tomu počasí - sluníčko ano, ale jenom takovéto jemné jarní a počasí 15 stupňů, tak na mikinu, to je moje. Tenhle pařák ze srdce nenávidím a začínám se těšit na mírné září. :-)
Hanbím sa, ale než som začal chodiť sem na fórum myslel som si, že Pýchu a predsudok napísal Dostojevskij (áno, mýlim si to so Zločinom a trestom) . :oops: A vôbec, prečo sa toľko klasických diel volá X a Y? Pýcha a predsudok, Zločin a trest, Vojna a mier...
@Arutha2321 už jsi někdy viděl názvy anglických hospod? Kombajn a kohout, Býk a jetel, Luk a bodlák....my jsme chodili do Moon and hill :-) Vypracovala jsem teorii, že prostě sebereš dvě naprosto náhodné nesourodé podstatné jména a pojmenuješ tak svou hospu :-)
Komentáře
@Dreamer Hovořila jsi už někdy s Velšanem? To je teprve poprskaný obličej :-D
A pan Murray (náš milý Velšan) se vždycky hrozně divil, proč si u snídaně čtu noviny, když skoro neumím anglicky. No, každý má svoje důvody :-D
*počestným
Ideální počasí je 25 a sluníčko!
Tak jsme spolu nadávali, jak je hrozně vypatlaná a protivná a najednou z Fildy vyleze, že ho nezajímá žádná blbá literatura a najednou z něho vylezlo, že Pýchu a předsudek napsala Charlotta Austenová a hlavní postavou je Pierre Bezuchov. Měním názor a modlím se k Jedličkové, aby jim aspoň základy do té hlavy namlátila třeba násilím, ať z něho není zas takovej ztracenec. Na konci druháku! :roll:
A k tomu počasí - sluníčko ano, ale jenom takovéto jemné jarní a počasí 15 stupňů, tak na mikinu, to je moje. Tenhle pařák ze srdce nenávidím a začínám se těšit na mírné září. :-)
A co Pierre Bezoušek ? :-))
(abyste se měli čemu zasmát, tak v páté třídě ZŠ jsem si myslela, že je to "Pantáta bez oušek" :-p)
Vypracovala jsem teorii, že prostě sebereš dvě naprosto náhodné nesourodé podstatné jména a pojmenuješ tak svou hospu :-)