Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1141517192092

Komentáře

  • upraveno 10. května 2009
    Lokken

    Děkuju..=D

    Tady se někdo chystá najít radu, jak přežít na ostrově. =D
  • upraveno 10. května 2009
    No já hlasoval už v prvním kole, a v druhém právě teď. Moje hlasy dostal LOTR, má největší šanci to někam dotáhnout. Píseň můj hlas nedostala, páč ještě není dokončená a hlavně mě už nebaví pořád hlasovat pro něco, co skončí pod nutnou hranicí pro zvolení. :-)



    Na pustý ostrov bych si vzal možná Sinuheta, jedině tak bych se jím byl asi schopen prokousat, a hlavně bych měl hodně stránek na podpal. A kdyby mě chtěl někdo donutit k sebevraždě, pak by mi na ostrově zanechal paměti páně Paroubka, to by byla jistotka :-)
  • upraveno 10. května 2009
    mimo to je sinuhet tištěn na pěkném tenkém papíře, spousta listů, a v kadibudce vydrží několik měsíců, to známe =)
  • upraveno 10. května 2009
    Ano, máš pravdu, musíme šetřit. Nejdřív přečíst, pak udělat vlaštovky (zábava musí být), následně podle nabytých vědomostí sestavit kadibábu, provést potřebu (díky bohu za recyklovaný nevoskovaný papír) a pak zahájit proces tvorby biomasy...a v ěřím, že po delším hloubání bychom byli schopni za pomoci Sinuheta i štěpit jádro :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. května 2009
    Sethi: No nevim, asi by na každý použití byly potřeba aspoň dva listy, jeden by nevydržel...
  • upraveno 11. května 2009
    první půlka Sinuheta byla úžasná, historická, druhá půlka byla příšerná.
  • upraveno 11. května 2009
    Saturnin jasně vede! I když, Noční klub též láká.. :))
  • upraveno 18. května 2009
    Martina mám raději než Tolkiena, snad dokonce raději než Kunderu, a líbí se mi, že to je možný srovnávat..

    ad Saturnin - to mělo bejt jako fakt vtipný?!?

    --------------------------------------------------------------------------------
  • upraveno 18. května 2009
    Já právě dočetla Noční klub:) Četl někdo?
  • upraveno 18. května 2009
    To je ale až od osmnácti, ne? :-) Trochu to kulhalo svým filosofickým poselstvím, ale akčně přesvědčivé.
  • upraveno 18. května 2009
    já jsem ho asi četla, ale asi se mi nelíbil... jestli je to to, co si myslím.
  • upraveno 18. května 2009
    V tom případě pokulhává tvůj smysl pro estetiku rychlých nožů, ostrých vozů a lidské krve. Měla by ses nad sebou vážně zamyslet, ušatice. ;-)
  • upraveno 18. května 2009
    já mám pocit, že mi spíš nesedlo slohové podání, než obsah. přišlo mi to nevypsané, krkolomná větná skladba, a tak...
  • upraveno 18. května 2009
    Ta akce mě nebavila... nějak ve zbytečné smrti tolika lidí nevidím tu zábavu. vždycky když vidím(nebo čtu) něco takového, vzpomenu si na chucka norrise.

    Ale ty hlášky:)
  • upraveno 19. května 2009
    Jo Chuck Norris, taky jsem si ho vybavil, když jsem četl jak Roland z Gileadu - pistolník, vystřílí celé městečko Tul.=)Jinak jsem dočetl první knížku a už jdu na další knížku série Temné věže.
  • upraveno 19. května 2009
    Hele, co pořád máte s tím Chuckem? Já viděl celej jeden díl a půlku ještě jednoho a byl uplně normální.. taková nudná akčnější detektivka. A co se síly týče, kam se hrabe na upíry :)

    Noční klub je bezvadnej právě hláškama ve spojení s akcí a ještě k tomu je to patriotský, střed světa je v Čechách. Čet jsem ho mockrát a někdy na něj jistě zase dojde řada..

    Jinak smrt se tam nesmí brát moc vážně, pak by to fakt omrzelo rychle.
  • upraveno 19. května 2009
    Píše:
    Hele, co pořád máte s tím Chuckem? Já viděl celej jeden díl a půlku ještě jednoho a byl uplně normální.. taková nudná akčnější detektivka. A co se síly týče, kam se hrabe na upíry :)




    Chuck je prostě legenda... dokonce když na googlu zadáte "find chuck norris" napíše vám to, že chucka nelze najít, on si vás najde sám...



    zde

    nejznámější je právě pro ty vtipy, které o něm kolují:)



    Děti nosí pyžamo se Spidermanem, Spiderman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem!
  • upraveno 19. května 2009
    Rytíř píše:
    Hele, co pořád máte s tím Chuckem?


    Jak říká Annah, klíčový jsou asi ty vtipy. Když nám na škole představovali novej informační studijní systém, nejvíc anketních otázek směřovalo na to, zda bude v novém systému na úvodní stránce náhodně generován vtip o Chuckovi, stejně jako tomu bylo ve starém systému. :-)
  • upraveno 19. května 2009
    srovnání chucka a ronalda z gileadu...



    ...nevím, jestli to ve mě budí pocity hrůzy, nebo to je jen koncentrovaná úžasnost...
  • upraveno 20. května 2009
    Nesrovnávám, ale jak střílí v Tulu no mazec.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2009
    A proč střílí v Tulu? Co mu udělali?
  • upraveno 20. května 2009
    2Flanker: No rozhodli se ze ho zabiji. Protoze... hmm... protoze... melo to neco spolecneho s muzem v cernem. A to je dulezite! Protoze v te dobe se jeste nevedelo, jestli to je Marten nebo kdo to je, ale jedine co bylo treba vedet, ze ho Roland pronasledoval. Ze se ho snazil dohonit. A on mu za sebou zanechaval stopy a prekazky.
  • upraveno 20. května 2009
    Flanker.27 si to přečti...=)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2009
    Milamber: Nemám rád Kinga :(((
  • upraveno 20. května 2009
    flanker: jestli nemáš rád kingovu horrorovou tvorbu, tak bych ti tohle doporučila dvakrát, zkusit alespoň první knihu (která je kraťoučká). temná věž se liší od ostatních jeho děl a s nekritickým obdivem řeknu, že je mnohem, mnohem lepší...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2009
    Možná až jednou nastane doba, kdy před sebou nebudu mít naplánováno dalších cca 20 knih (z nichž stejně přečtu maximálně polovinu), určitě se o to pokusím. BTW momentálně jsem začal číst Cormack McCarthy: Cesta, a vypadá to zajímavě.
  • upraveno 21. května 2009
    cesta je výborná.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. května 2009
    Sethi: Momentálně řeším jednu záhadu. Stále se tu někomu mění avatar (oba jsou docela hezké).
  • upraveno 21. května 2009
    Cesta? Na tu jsem teď viděl hodně depresivní trailer.



    ad King...já od něj čet asi jen Čtyři roční doby, ale zato je to jedna z mejch nejzamilovanějších knih vůbec.
  • upraveno 21. května 2009
    Na Kingovi je skvělé, že toho napsal tolik a každý má "toho svého".

    "Můj King" je Nadaný žák (mistrná studie rozpadu osobnosti), Tělo (mistr vzpomíná na dětství a na jiné důležité věci v životě lidském), Mŕtva zóna, Mizéria (obé lepší ve slovenštině:-), je možné, že Misery psal King ve svém feťáckém období, každopádně sugestivní až na samou hranici snesitelnosti), Typ pro přežití (mistr je velmi silný i v krátkých povídkách). Se zájmem jsem si přečetl i jeho memoáry o řemesle O psaní. K těmhle věcem se rád vracím. Zbytek se mi ztrácí v množství. Jednoho dne jsem zkrátka pochopil, že číst od něj úplně všechno nemá smysl.



    Cha, Cesta, to nic není. Kdo nezažil Antona Chigurha v knižní podobě, neví, čeho je McCarthy schopen! :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.