Oblíbená postava?

upraveno 2. června 2011 v Akce a hlasování
Zajímalo by mě jakou máte oblíbenou postavu a jak se oblíbenost v průběhu knih vyvíjela.
Přiznám se že od začátku sjem fandil Starkům a vlastně pořád jim fandím a od krvavé svatby čtu Píseň už jenom s proncipu a abych věděl jak to skončí, také mě děsí klesající kvalita.
Favoritem pro mě byl Eddard, s Robbem a Jonem, ale poslední dobou jasně vede Brienne a Jaime...
1192022242559

Komentáře

  • upraveno 27. ledna 2009
    Vemte si, že Brienne mohla klidně strávit hledáním Sansy zbytek života. Teda, ona ho tak vlastně strávila, ehm... no prostě tím myslím, že by ji mohla hledat ještě dlouho. Takže těch pár kapitol v Hostině berte jako minimum...



    Martin, jakožto "velkopašerák" reality do fantasy, udělal přesně to, v čem je dobrý - nechal nás sledovat Briennino bezvýchodné putování s nadějí na nějaký pozitivní výsledek, a pak bum prásk a šmytec! Je to zároveň na zabití, ale zároveň je to obdivuhodné.



    Oblíbené: Jon, Jaime, Tyrion, Davos, Arya, Sansa, Ohař, Areo Hotah, Dany, a další :))
  • upraveno 27. ledna 2009
    Nejhorší na Brienniných kapitolách bylo, jak blizoučko vlastně k dosažení svého cíle byla. Když navštívila Panenské jezírko, v tamním přístavu zrovna kotvila Titánova dcera (loď, na jejíž palubě Arya odplula do Braavosu). Zároveň Brienne uvažovala, že by se nechala odvézt do Údolí a pátrala po Sanse tam... ale nakonec tu myšlenku zavrhla. Vrrr! :-)



    Přijít kvůli utajení o malíček by byla nepochybně škoda. Možná by se to dalo vyřešit tak, že by Brienne vystupovala jen v první půlce Hostiny; od půlky by její kapitoly byly nahrazeny Sansinými - a Lysa by zemřela teprve tehdy.

    Ale nechci do toho panu Martinovi kecat. :-D
  • upraveno 27. ledna 2009
    bajaja píše:
    Martin, jakožto "velkopašerák" reality do fantasy, udělal přesně to, v čem je dobrý - nechal nás sledovat Briennino bezvýchodné putování s nadějí na nějaký pozitivní výsledek, a pak bum prásk a šmytec!
    škoda právě proto neustále zjišťuji čím dl tím víc jak se mi ty knihy vlastně vůbec nelíbí.¨Sledovat třetinu knihy jak je o ničem je trapné.
  • upraveno 29. ledna 2009
    Dalcor píše:
    škoda právě proto neustále zjišťuji čím dl tím víc jak se mi ty knihy vlastně vůbec nelíbí.¨Sledovat třetinu knihy jak je o ničem je trapné.
    Pravdy, kdyby tak pokračoval v Tanci, bylo by to nemilé, ale myslím, že to nehrozí...
  • upraveno 29. ledna 2009
    Kromě toho - má takovejch postav že je beze smyslu zabíjí když už neví co by. IMHO celá píseň je jedno velké spisovatelské fiasko především díky tomu že si autor ukousl přiliš velké sousto (spíše obrovské...)
  • upraveno 29. ledna 2009
    Dalcor: stoprocentní souhlas...asi se vrátím k Rowlingové a Bravíčku
  • upraveno 29. ledna 2009
    Dobrý nápad, možná by jsi to měl udělat
  • upraveno 29. ledna 2009
    Píše:
    Kromě toho - má takovejch postav že je beze smyslu zabíjí když už neví co by. IMHO celá píseň je jedno velké spisovatelské fiasko především díky tomu že si autor ukousl přiliš velké sousto (spíše obrovské...)
    Plácáš nesmysly. Na poli scifi, hororu fantasy je Martin jeden z nejlepších spisovatelů. Případně můžeš mi říct, který spisovatel fantasy je pro tebe špička? Hostina pro vrány byla oproti jiným dílům slabá,ale velkou roli v tom sehrala i nekvalitní práce editora a překladatelky (dodnes nechápu její zkrat). V hostině pro vrány nám může smrt Brienne a Ohaře připadat nesmyslná, nicméně dokud neznáme další díly, tak to nemůžeme jednoznačně soudit. Smrt ostatních vždy někam děj výrazně posunula. Uznávám však, že je možné, že si Martin vzal velkou porci. Navíc píše strašně pomalu, což je pro fanoušky deprimující. Ale zda se jedná o fiasko či né, můžeme říct až poté, co přečteme minimálně Tanec s draky. Pokud jsou tři knihy ze čtyř vysoce kvalitní (a to jsou..neboť dokáží přilákat k fantay i lidi, kteří ji jinak nečtou), nemůžeme hovořit o debaklu (zatím).
  • upraveno 29. ledna 2009
    Dalcor:

    napíšeš mi, že se pletu, ale myslím si, že se ti jeho knihy líbí, jsi deprimován dlouhou dobou vzniku nových dílů a proto jsi si jako obranu zvolil pohanění autora ;-). Pomáhá to?
  • upraveno 29. ledna 2009
    Nejnovější Bravíčko se mi vlastně moc nelíbilo.

    Je tam takovejch celebrit, že se v tom fakt nedá vyznat. Prostě žurnalistické fiasko. A taky tam mají třístránkový článek o tom, s kým chodí Miley Cyrus. A na konci zjistíte, že s nikým! To je teda pěkně trapné, tolik namáhavé četby a nic jsem se nedozvěděl! :-( Bravíčko by se mělo stydět!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. ledna 2009
    Myslím, že by Bravíčku prospělo pozabíjení několika hlavních postav...
  • upraveno 30. ledna 2009
    Caladan Chmur píše:
    V hostině pro vrány nám může smrt Brienne a Ohaře připadat nesmyslná, nicméně....


    Třeba žijí :) Pod Brienne se ulomila při věšení větev (byla přece velká a těžká, ne?) - boží znamení, a Ohař v posledním tažení sežral nějaký pampelišky a vyléčil se. Ó pane můj škodolibý spisovateli, aspoň toho Psa nechej přežít, ať má Sansa svého prince!

    myslíte, že Arya zůstane slepá? Nebo je to jen finta dědečka hříbečka?
  • upraveno 30. ledna 2009
    Brienne zachránily Děti lesa z Ostrova tváří, bylo to přece nedaleko. Ohař byl vyléčen Starším bratrem z Tichého ostrova a nyní tam pracuje jakožto nekvalifikovaná pracovní síla při kopaní hrobů. :-)

    A Arya?

    Ta samozřejmě není slepá! Copak jste to nepochopili?

    Pouze jí to tak připadá.

    Protože... jaksi... nemá... tvář. :-D
  • upraveno 30. ledna 2009
    Kampak se ti čerchmanti poděli? Neztratili se, děti, umřeli... :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. ledna 2009
    Léto píše:
    Protože... jaksi... nemá... tvář. :-D




    To je jako Karel Drsňák v Pasti na Hurvínka: "Utrhnu mu hlavu a hodím mu ji do obličeje."
  • upraveno 30. ledna 2009
    Prostě má mezi ušima hladký prostor, asi jako dětský zadeček. Není divu, že nic nevidí. Musí přijmout něčí indentitu... a poté se jí naležitě vytvaruje nová tvář. :-)
  • upraveno 31. ledna 2009
    valar morghulis!
  • upraveno 23. února 2009
    ¨no co se tyce me ja sem to zatim jeste nedocetla (sem teprve v bouri 2), ale moje vrele sympatie ma Jon a Sansa
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. února 2009
    Á, další obránkyně Sansy, vítej. Sansa s námi a Alek pryč. :))
  • upraveno 23. února 2009
    Proč jste ze Sansy všichni tak vyklepaný? To máte rádi lolitky? :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. února 2009
    Ty ne? Seš divnej :))
  • upraveno 24. února 2009
    Říct, že bych radši Cersei, tak mě tady budete osočovat, že mám úchylku na stařeny a proto zvolím něco věkově bližšího...kupříkladu takovou Margaery ;-)
  • upraveno 24. února 2009
    Fůůj, gerontofil, fůůůůj! :-)

    Nu, ve skutečnosti si myslím, že čtrnáctiletá Sansa a patnáctiletá Margaery, to už je prašť jako uhoď (naozaj, pán súdca, naozaj!). Tedy, ne že bych byl příznivcem násilí na ženách, ale jistě mě chápete.



    Tím nicméně odbíhám od pointy svého příspěvku. Ta měla znít nějak tak, že "oblíbená postava" a "postava, se kterou bych do toho chtěl praštit" (dnes jsem věru nějaký rvavý) nemusí vždycky být jedna a tatáž osoba. Opravdu ne. Leckdy jsou to dokonce opozita.
  • upraveno 24. února 2009
    Ano, někteří si stále pletou adoraci s deflorací.(twisted evil)

    Oblíbenost postavy bych spíše neměřil podle toho, na koho bych nejraději skočil. :-) (Předpokládám, že jsem tímto svým vstupem milou lidumilu vyděsil k smrti, takže sem už nikdy nevkročí, což ale nebylo rozhodně mým úmyslem.)

    Řeknu to takhle: Sansa je moje oblíbená literární postava. (A klidně bych pro ni zabíjel.:-))
  • upraveno 24. února 2009
    heavy píše:
    (Předpokládám, že jsem tímto svým vstupem milou lidumilu vyděsil k smrti, takže sem už nikdy nevkročí, což ale nebylo rozhodně mým úmyslem.)





    Ale: První napíšeš text a až poté dáš přidat odpověď. Což znamená, že bys neměl napsat nebylo mým úmyslem, ale není. A pokud napíšeš, že předpokládáš, že se tak stane, poté co přidáš komentář, ale zároveň prý není tvůj úmysl, aby se tak stalo, tak si protiřečíš. => lež => úmyslně děsíš lidumilu:-)

    Dneska se strašně nudíííííím.
  • upraveno 24. února 2009
    Cokoliv, co je pod zákonem mi prostě závání pedofilií (mezi 14 a 15 je pro mě ohromná propast)...navíc Margaery je snad 16, ne?
  • upraveno 24. února 2009
    léto píše:
    Nu, ve skutečnosti si myslím, že čtrnáctiletá Sansa a patnáctiletá Margaery


    Ach to překrucování :-) Mezi Sansou a Margaery jsou minimálně 3 roky rozdíl.

    mesiha píše:
    Ale: První napíšeš text a až poté dáš přidat odpověď. Což znamená, že bys neměl napsat nebylo mým úmyslem, ale není. A pokud napíšeš, že předpokládáš, že se tak stane, poté co přidáš komentář, ale zároveň prý není tvůj úmysl, aby se tak stalo, tak si protiřečíš. => lež => úmyslně děsíš lidumilu:-)

    Dneska se strašně nudíííííím.


    Jsem dokonale zmaten. Tak snad jen, vítej a nenech se odradit a vyděsit, ve skutečnosti nejsme spolek chlípných pedofilů, ač vítací výbor mohl tyto domněnky vyvolat :-)
  • upraveno 25. února 2009
    Mno, Sansa je podle mě naivní až to bolí... mě se jako literární postava líbí taková Arya... to je holka, která nejde daleko pro ránu :-).
  • upraveno 25. února 2009
    Obě ale prošly velkým vývojem během děje. Najivní Sansa už není tak najivní jako na začátku. Arya nešla daleko pro ránu a teď taky daleko nejde, jen už má v ruce opravdovou čepel.
  • upraveno 25. února 2009
    WstFlame: Moje řeč, Arya je pravá hrdinka, tvoří příběh, ale jak říká Kubulinek, jen aby to zas nepřehnala a nezapomněla přitom být Starkem. Sansa je zajímavý pozorovatel, figurka na šachovnici, ale sama o sobě by příběh neutáhla, zatím.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.