Poradna

upraveno 23. července 2012 v Rozličný pokec
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....

Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
1343537394075

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. května 2013
    @Arutha2321 Týká se sdělování DÍLA (promítání, vysílání televizí a rozhlasem, umístění na internet) nebo jeho částí, nikoli vyprávění děje. I když vím, že někteří šílenci považují spoiler za větší zločin než vražda :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    si piš :spike:
  • Ide ma porazit. Susedia vlastnia a neopravnene uzivaju 18,5 metra stvorc nasho pozemku. Nechcu platit najom, nechcu to odkupit a ani nam to nechcu dat. Klasicke vety typu - "A to mame teraz kazdemu susedovi platit?" "My sme zo tak kupili". "To by mohol povedat kazdy". Mame to oficialne potvrdene, vymerane, zapisane na katastri. Ach jaj.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 14. května 2013
    @Hildegarda Tak zavolej policii na místo a ukaž jim záznam z katastru. Říká se že chytřejší ustoupí, ale není to pravda, protože blbec by dostal prostor. Jen na ně. A nejlépe je z těch 18.5 čtverečných vystěhovat.

    EDIT: Nebo si kup trumpetu, odtáhni je k sobě domů a zjisti, kterou část těla potřebují nejméně :evil:
  • @Everett_Young A co urobi policia? Spise zapisnicu a dalsich desat rokov, pokial by sud rozhodol, by sme cakali. A potom by sme museli zburat plot a postavit dalsi za tisice. A susedov sa stale nezbavis, budu byvat vedla teba.
  • @Hildegarda viz EDIT
  • @Everett_Young A kde by som zohnala dve nahe zzenstiny? :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 14. května 2013
    @Hildegarda No vidíš, Tyrion má vystaráno - musí do Hrůzova!

    Ale jinak ti se sousedy neporadím. Snad jedině je odtud nedobrovolně vystěhovat a když si budou stěžovat tak ukázat papíry že pozemek patří vám.

    EDIT (a tentokrát nenásilný): Ale pomoct by ti mohl Flanker
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Branislav_Gepeto A jim se to zrovna bude líbit... :twisted: ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Neznám tolik celou situaci, abych se mohl jistě vyjadřovat, navíc slovenské právo se přecejen za těch dvacet let odchýlilo, nicméně je možný podat žalobu určovací, kdy soud v rozsudku konstatuje, zda a čí existuje právo či povinnost a čí, tedy v tomto případě má vlastnické právo (případně jiné věcné právo, např. věcné břemeno).
  • @flanker.27 problem je skor s vymozitelnostou prava...skoda reci
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda S tou ti nepomohu, leda bych vešel ve zbroji a smečem do vaší vlády a řekl ministrům vnitra a spravedlnosti, aby s tím něco udělali. Jenže to bysme potřebovali i u nás.
  • @flanker.27 Ano, jedneho Brandona si prosim :)
  • @Tom nemozes niekomu poslat fakturu, ak sa ani na cene nedokazete dohodnut. Svihnem mu tam 100 eur za meter stvorcovy, co je normalna cena, ale co s tym dalej? Platobny prikaz vychadza z nejakej zmluvy alebo minimalne ustnej dohody, ktora nenastala.
  • Co takhle si ten kus pozemku prostě vzít a ať oni mají ten problém, co teď máte Vy? Když ho budou chtít zpět, tak budou muset dokázat, že je jejich, což není. Prostě zbourat kus plotu a vzít nějaké levné pletivo a vytyčit nové hranice, když s nimi není rozumná domluva. Sousedské vztahy asi už padly, tak proč ne tohle?
  • @Askia to nie je take jednoduche. Na tom kuse pody oni maju vysadeny vinohrad a plot sme pracne postavili my pred tym, ako sme zistili, ze nas sused spolu s geodetom sa spikli proti nam. Takze zvalali by sme si svoj nie prave lacny plot a znicili by sme im vinohrad, za co by nas oni mohli pekne krasne zazalovat. Radsej by sme boli, aby si to odkupili za tych cca 2000 eur, alebo nam platili najom par supov, ale uznali by na papieri, ze je to nase.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Opět tam kde chybí dohoda, může ji nahradit soudní rozhodnutí.
  • upraveno 15. května 2013
    @flanker.27 Lenze si pockam tych desat rokov...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda
    Blahoslavení lidé, kteří jsou trpěliví a mírní; neboť oni zemi vládnouti budou.
    Učte se čekat a učte se mírnit, pak budete mít jednou v sobě moc ovládat jiné lidi. Vaše vlastní kázeň ukázní druhé!
  • @flanker.27 Pockaj, tak ty by si bol trpezlivy a dal to na sud, alebo mierny a na sud to nedaval? ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Mírný snad neznamená, že si člověk nechá zasahovat do věcí, jen volí přiměřené prostředky (jako že lůidem neháže granáty do oken a nestřílí je na ulici) :)
  • upraveno 15. května 2013
    @flanker.27 tak by si to dal na sud? A co je v tom pripade krok jedna?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Zeptat se právníka :D
  • Ide o to, ci mi to za tych 2000 eur stoji - sudne trovy, pravnik, dochadzanie na sud, nervy, dovolenka....
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda No, asi tak, pokud není možná dohoda, ale tobě to leží v hlavě a chceš s tím něco dělat, tak ti asi nic jinýho nezbude.

    Pokud to naopak přes právní cestu hnát nechceš, pak ti nezbývá nic než dohoda.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.