Hra o trůny 3×06 – Výstup - Ice & Fire

upraveno 5. května 2013 v 3. řada
imageHra o trůny 3×06 – Výstup - Ice & Fire

Tywin plánuje strategické spojenectví pro Lannistery. Melisandra navštěvuje Říční krajiny. Robb přistupuje na kompromis ke znovuobnovení spojenectví s rodem Freyů. Roose Bolton se rozhoduje, co učiní s Jaimem Lannisterem. Jon, Ygritte a divocí podnikají náročný výstup.

Read the full story here


145791019

Komentáře

  • @Branislav_Gepeto Nie Jaime o to nepožiadal. Zkus si to přečíst ještě jednou, občas mám pocit že si četl jinou knihu než já.
  • Mám zafixováno, že to Šílený král udělal natruc Tywinovi. Ale knihy jsem četl jen jednou, tak se můžu plést.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. května 2013
    Everett_Young napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Nie Jaime o to nepožiadal. Zkus si to přečíst ještě jednou, občas mám pocit že si četl jinou knihu než já.

    To majú viacerí. Harrenhal sa spomínal dosť dozadu, ale niečo sa mi marilo, že Jaime spomínal, že chcel byť so Cersei a jediná cesta viedla cez KG. A teda že Aerys to s radosťou prijal, aby Tywinovi uštedril ranu. A následne Jaime zarpklo dodal, že mu to aj tak nepomohlo, pretože po tomto akte Tywin vzal Cersei do Casterlyovej skaly.

    Z Wiki
    It was there that Cersei told him that Lord Tywin intended to marry him to Lysa Tully, second daughter of Lord Hoster Tully of Riverrun. Cersei suggested that Jaime become a member of the Kingsguard instead, replacing the recently deceased Ser Harlan Grandison, to be close to her and free himself of the unwanted marriage to Lysa
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 7. května 2013
    Branislav_Gepeto napsal(a):


    ...
    Může. Resp. král může, protože ten rytíře do Královské gardy jmenuje. A ten rytíř nemá na vybranou. Nemůže prohlásit "děkuji, ale strč si to někam, nemám zájem."
    ....
    Nuž ale tak ostrieľaná úprimnica ako Olenna, ktorá sa nebála spomenúť ten incest by sa mohla oprieť o tento detail, že ak bude Loras donútený zo slušnosti odprisahať sľub, nemusí byť tak plný. A ak sa k rečiam o inceste pridajú aj reči o tom, že nútia druhých prisahať sľuby, ľudia si čo-to pomyslia. Tak či onak, vstup do KG by mal byť dobrovoľný. Nie je to predsa žiadna Nočná hliadka. A táto skratka mi prišla ako dosť nedomyslená. Loras, ktorý sa pridal do KG dobrovoľne a použil slová "Když zajde sluncey žádná svíce jej už nenahradí" je omnoho lepšia verzia.


    Královská garda je v tomhle Noční hlídce velmi podobná. Jmenování je trvalé (bylo, do propuštění Selmyho Joffreyem Cersei) a je (bylo do doby Roberta) mezi rytíři považované za nejvyšší čest. Služba se neodmítá, protože ji odmítnou nelze. Přání krále je zároveň rozkazem.
    Olennin náznak, že sliby jsou chyby, je sice hezký, ale nic by to neměnilo na faktu, že i kdyby měl Loras jako člen Královské gardy děti, byli by to bastardi, protože oženit by se nemohl. Tyto děti by tak nebyly pokračovatelé rodu Tyrellů (když pomineme možnost legitimizace). Loras je v seriálu jediný syn Tyrellů, tudíž by vymřeli po meči (dejme tomu, že v seriálu má Mace Tyrell jen sestry a strýce bez legitimních potomků jako v knize). V tomhle byla Tywinova hrozba účinná a Olenna to dobře věděla - proto vstala a sebrala Tywinovi brk z ruky a zlomila ho. Na znamení kapitulace. Sama jsem zvědavá jak se situace v seriálu dál vyvine. IMHO opravdu v Královské gardě skončí - jen později a z jiného důvodu než v knize.
  • SkotR napsal(a):

    Aspoň tu je vidět jak je Joffrey levej. Střílí z pár metrů a polovinu šipek pošle úplně mimo. A ta kuš se taky zdá nějaká slabá ... silnější by asi nenatáhl xD

    No teda já jsem jednou zkoušel střílet kuší v Rábí (hrad v Jižních Čechách) a ty Joffreyho střely byly proti těm mým bravurní.
  • Teda vy to prožíváte :-#
  • Pokud je Loras jediný dědic Tyrellů, tak vypadá divně, že mu nechávali tolik svobody s Renlym, když ho mohli zavčasu oženit. Taková zjednodušení jsou cesta do pekla. Už tady máme tři důvody, proč nemůže být pokračovatelem rodu (homosexualita, cersei a garda).
    Naopak jestli je Bratrstvo šlechetné za každou cenu nebo prodávají lidi, na kterých jim nezáleží, snad děj významně neovlivní.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mimochodem, nepamatuju si to teď přesně, ale neudělali z Lorase dědice Vysoké zahrady? Garlan Willas tudíž nic? Tedy nejen nevystupující, ale vůbec neexistující?
  • Willas tam musí být. Prostě MUSÍ! Jinak začnu zuřit! :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Proto se ptám, jestli si to pamatuju dobře?
  • No to bylo zrovna v tomhle díle myslím jasně naznačený, že Garlan a Willas nejsou. Další elegantní zjednodušení a aspoň nebudou ty postavy kurvit :-)
  • @alek Raději mám, když ty postavy jsou, jenom se o nich nemluví. Mám takový pocit, že pokud nějakou postavu mění, tak se s ní v budoucích knížkách nepočítá.
    Třeba Loras nepřežije a tudíž je to postava pro čtenáře nezajímavá.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ano, v seriálu z Lorase udělali jediného syna Tyrellů a dědice Vysoké zahrady.
    Takže pravděpodobnost výskytu Willase, natož Garlana, je v podstatě nulová. A to jsem doufala, že je tam třeba aspoň sloučí do jedné postavy. Nebylo by to nic složitého a ani časově náročného.
    BenNevis napsal(a):


    Naopak jestli je Bratrstvo šlechetné za každou cenu nebo prodávají lidi, na kterých jim nezáleží, snad děj významně neovlivní.

    Děj to samozřejmě ovlivní, i když ne tak významně jako jiné změny. Ale mně to hlavně ovlivní zážitek ze sledování.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jako beru, že Garlan do děje nijak významně nezasáhnul, tak pochopím, že v seriálu nebude přímo, i když je to škoda, protože to byl docela sympaťák, jeden z mála, co se dobře choval k Sanse i k Tyrionovi. ale mohli aspoň zmínit, že Loras má dva starší bratry.

    Vůbec chybí, a to už od první série, takový to pomrkávání na fanoušky světa, jaký má třeba Jackson (něco co vám nemůžu kvuli třeba rozpočtu ve filmu ukázat, ale vim, že to existuje, nebojte se). Tady to vypadá, a nejen podle tvůrců, ale i podle fandů seriálu, že fanoušci knihy jsou vlastně strašně obtížná havěť, co nedokáže tu "skvělou vlastní práci scénáristů" ocenit :)
  • flanker.27 napsal(a):


    Vůbec chybí, a to už od první série, takový to pomrkávání na fanoušky světa, jaký má třeba Jackson (něco co vám nemůžu kvuli třeba rozpočtu ve filmu ukázat, ale vim, že to existuje, nebojte se). Tady to vypadá, a nejen podle tvůrců, ale i podle fandů seriálu, že fanoušci knihy jsou vlastně strašně obtížná havěť, co nedokáže tu "skvělou vlastní práci scénáristů" ocenit :)


    :applause: Tak to jsi řekl moc pěkně. Ještě jak všichni chválí Ramsayho, tak bych jenom podotkl, že prostě svým způsobem vykradli Jokera z Temného rytíře. Žádné nadšení u mě nečekejte. Joker byl moje oblíbená postava, ale tohle je plagiát a v knize to tak není.
  • To si nemyslim, jen si reálně uvědomují, že jsou cca tři druhy fanoušků. Stejně jako je měl LOTR, proto mě zdejší reakce na IF nezarážejí, je to jak přes kopírák.

    No jo, v tomhle případě to hrají přes Lorase (dle mě docela chytře a zajímavě) a kdyby zachovali bratry, tak by to nefungovalo - respektuju a nezpochybňuju, že dle vás to nefunguje ;-)
  • A to jsem doufala, že je tam třeba aspoň sloučí do jedné postavy. Nebylo by to nic složitého a ani časově náročného
    @Nevada Takže by vznikl odvážný, skvěle šermující mrzák co rád chová zvířátka?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    flanker.27 napsal(a):

    Vůbec chybí, a to už od první série, takový to pomrkávání na fanoušky světa, jaký má třeba Jackson (něco co vám nemůžu kvuli třeba rozpočtu ve filmu ukázat, ale vim, že to existuje, nebojte se). Tady to vypadá, a nejen podle tvůrců, ale i podle fandů seriálu, že fanoušci knihy jsou vlastně strašně obtížná havěť, co nedokáže tu "skvělou vlastní práci scénáristů" ocenit :)

    Aye. Máš pravdu, sere.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Everett_Young napsal(a):

    A to jsem doufala, že je tam třeba aspoň sloučí do jedné postavy. Nebylo by to nic složitého a ani časově náročného
    Takže by vznikl odvážný, skvěle šermující mrzák co rád chová zvířátka?
    Haha. Pochopitelně že ne. Vznikl by Willas, dědic Vysoké zahrady, který by přijel na svatbu své sestry a dělal doprovod své babičce. Svobodný (takže vhodný manžel pro Sansu), galantní, zdvořilý, sympatický a po svatbě by se zdekoval zase zpátky na Rovinu. Na srandičky jako šerm a chování čehokoliv by nebyl čas. Malá role, která by nezabrala čas a vzhledem k (možným) společným scénám s Olennou a Margaery snadno zapamatovatelná. Po odjezdu možno vypustit z hlavy bez obav.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jako dost se bojím seriálového ztvárnění Oberyna Martella. Tímhle způsobem to bude něco mezi Robbem a Mancem.
  • @Nevada Jen to ne.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Z té poslední epizody jsem celkem zmaten.
    Docela by mě zajímalo, jestli jim Martin schválil takové změny a vyškrtávání (podle mě celkem důležitých postav) z Písně, s tím, že v budoucnu ty postavy stejně nebudou nijak důležité.
    Nebo si prostě už jen začali dělat co se jim zlíbí, a až se třeba ve Vichrech ukáže, že je Willas nová POV (moje přání, myslím že má co nabídnout) tak tvůrci najednou z ničeho nic vyčarují nějakého Tyrella ze sedmého kolena nebo přijdou s tím, že se Loras na Dračím kameni zázračně uzdravil, kulhá a musí se okamžitě vydat do Zahrady kralovat.
    To se netýká jen Tyrellů, ale i jiných vyškrtaných postav.
  • Z této diskuze je patrné, že největší problém je, že čtenáři si udělají učitou představu nějaké postavy, a pokud ji seriál nenaplní, jsou zklamáni. Já třeba nemám problém s Robbem - i z knihy jsem o něm neměl moc valné mínění. Víc mi třeba vadí Loras. Podle mé představy to byl v první řadě skvělý rytíř a až v druhé tak trochu gay. Tady je to hlavně v poslední epizodě tak trochu dámička.
    Jinak k redukci postav - je jasné, že peníze jsou vždy na prvním místě a každá další postava navíc jsou náklady jako hrom (když nepočítám zdejší dobrovolníky do komparsu na zdolání Zdi :-D ), takže produkce si každou 2x rozmyslí.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    :roll:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hzrdandy Když můžou mít novou ohebnou flundru, proč by na 2 Willasovy věty nevzali studenta herectví, který bude stejně/méně nákladný?
  • Možná Willase časem přidají jako mladšího bráchu nebo bratrance, což by mi nevadilo :D.

    Štve mě, že Lorase ostříhali. V první sérii vypadal přesně, jak jsem si ho představovala :D. A doufám, že nezapomněli na Lancela :/
  • Krisa napsal(a):

    @Hzrdandy Když můžou mít novou ohebnou flundru, proč by na 2 Willasovy věty nevzali studenta herectví, který bude stejně/méně nákladný?

    Přesně z toho důvodu, který je nejvíc trápí. Moc postav, které musejí udržovat v povědomí. Navíc flundru snadno představíš, u Willase apod. musíš představovat jeho vztah k Olenně, Lorasovi, nástupnickou linii atd. A když to neuděláš, bude to na prd, jen další postava, která to bude rozbíjet. Už se to zlepšuje, ale pořád ten seriál pro mě trpí hlavně tím neustálým skákáním mezi postavami.
  • Nevada napsal(a):

    Blackfish napsal(a):

    Tak Malíček dominuje na celé čáře :) Jinak se ten díl popsat nedá... A proč by se zase teleportoval? :) vždyť odjel lodí...

    Čím? Jak? Tím, že už zase naznačuje své plány a sděluje tajné touhy na potkání svému největšímu soupeři? Simtě...


    Čím? Popároval si to v králově přístavišti přesně jak chtěl on a využil k tomu Tywina a Olennu, zvýšil si prestiž u Králíčka a zbavil se nedůvěryhodné osoby v jednom, psychicky si naklonil Sansu ještě víc, a míří přesně tam, kam chce. Mrzí mě že Varys je tam vykreslen tak, že mu nedokáže oponovat.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    alek napsal(a):

    u Willase apod. musíš představovat jeho vztah k Olenně, Lorasovi, nástupnickou linii atd

    Tak já předpokládám, že diváci seriálu nejsou úplní hlupci a když se řekně "Tohle je Willas, je to Lorasův starší brácha", tak jim dojde, že když je Loras Ollenin vnuk, ta jeho brácha bude dost pravděpodobně taky jejím vnukem a když je starší brácha, tak bude asi dědicem. Nemusíš ho znovu připomínat, protože si stačí říci a zapamatovat "Aha, tak Loras není dědicem, tím je někdo jiný"...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Čistý divák je zřejmě automaticky blbec, nic by nepochopil a tak m,uisíme příběh upravit pro blbce :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.