On-line hra

upraveno 5. května 2011 v Komunita
Včera jsem o tom mluvil s Alekem. V mé hlavě se zrodil takový nápad. On-line hra na téma Píseň ledu a ohně. Nejednalo by se o žádnou hru s papírovou předlohou, jak Vás možná napadne, ale o typickou netovou onlineovku se vším všudy (kdo z Vás nikdy žádnou nehrál tak nabízím příklady z českého internetu: http://dunaonline.com, http://rimske-imperium.sk).



Přiznám se, že je zde takové spektrum možností, že mě každou chvíli napadne nová věc a moje představy se neustále mění, čiže nemám to promyšlené ještě konkrétně do detailů.



Zhruba by se jednalo o to, že by hráči hráli za jednotlivé rody (nejvýznamější z PLaD - Lannisterové, Starkové, Tyrrelové, Boltonové atd. ). Každý rod by vedl jeden hráč a ten by rozhodoval zdali se rod přidá k nějakému z šesti uchazečů o trůn (to by byli buď pouze fiktivní postavy a lordi, kteří by odpřísahli dané postavě věrnost by se museli dohadovat mezi sebou aniž by je někdo konkrétně vedl a nebo nějakým způsobem vybraný hráč, který by združoval pod svou autoritou rody a byl jim nadřazený při rozhoování) nebo by hráli samostatně. vyhrál by rod/uchazeč o trůn, který by porazil všechny ostatní rody/uchazeče o trůn. *



A já se ptám?

1)Měli byste zájem, aby byla takováto hra vůbec vytvořena a hráli byste jí?

2)Byli by jste ochotni pomoci s vymýšlením toho jak by měla hra vypadat?

3)Umíte programovat? byli by jste ochotni omoci při vytváření hry?



* - jak vidíte jedná se o hrubý nástin - uvítám jakoukoli pomoc.
«1

Komentáře

  • upraveno 9. července 2008
    Včera jsem o tom mluvil s Alekem. V mé hlavě se zrodil takový nápad. On-line hra na téma Píseň ledu a ohně. Nejednalo by se o žádnou hru s papírovou předlohou, jak Vás možná napadne, ale o typickou netovou onlineovku se vším všudy (kdo z Vás nikdy žádnou nehrál tak nabízím příklady z českého internetu: http://dunaonline.com, http://rimske-imperium.sk).
    Přiznám se, že je zde takové spektrum možností, že mě každou chvíli napadne nová věc a moje představy se neustále mění, čiže nemám to promyšlené ještě konkrétně do detailů.
    Zhruba by se jednalo o to, že by hráči hráli za jednotlivé rody (nejvýznamější z PLaD - Lannisterové, Starkové, Tyrrelové, Boltonové atd. ). Každý rod by vedl jeden hráč a ten by rozhodoval zdali se rod přidá k nějakému z šesti uchazečů o trůn (to by byli buď pouze fiktivní postavy a lordi, kteří by odpřísahli dané postavě věrnost by se museli dohadovat mezi sebou aniž by je někdo konkrétně vedl a nebo nějakým způsobem vybraný hráč, který by združoval pod svou autoritou rody a byl jim nadřazený při rozhoování) nebo by hráli samostatně. vyhrál by rod/uchazeč o trůn, který by porazil všechny ostatní rody/uchazeče o trůn. *
    A já se ptám?
    1)Měli byste zájem, aby byla takováto hra vůbec vytvořena a hráli byste jí?
    2)Byli by jste ochotni pomoci s vymýšlením toho jak by měla hra vypadat?
    3)Umíte programovat? byli by jste ochotni omoci při vytváření hry?
    * - jak vidíte jedná se o hrubý nástin - uvítám jakoukoli pomoc.
  • upraveno 9. července 2008
    Hups...jsem nevěděl, že se to musí odřádkovat mezi těmi otázkami o dva řádky...snad to i tak budete schopni přečíst ;)
  • upraveno 9. července 2008
    1) Určitě bych to zkusil. Ale jinak moc na hry nejsem, takže nevim, jak dlouho by mě to udrželo.
    2) Rád přispěju svým pohledem, radou, názorem. Na samotné vymýšlení nějakejch herních variant bych si ale netroufl, jak říkám, nemám s tím ani hráčský zkušenosti, natožpak designérský.
    3) To už jsme si vyjasnili, tenhle rybník je vypuštěnej. :-) Ale třeba s grafikou a vzhledem pomůžu rád. Ze strany webu by pak bylo možné i nějaké propojení formou odkazů apod., ale to předbíhám.
  • upraveno 11. července 2008
    Nikdo nenapíše?
  • MIlMIl
    upraveno 11. července 2008
    ad 1,2,3: Nemám čas na víc než občasné zahrání si, nepravidelné, max. konzultaci.
  • upraveno 11. července 2008
    OK...až bude více reakcí (pokud bude - jinak i bez nich) tu uveřejním své ICQ a kdo bude mí zájem se na cokoli zeptat, s čímkoli pomoct, na cokoli upozornit, tak pak může napsat...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. července 2008
    Upřímě chvíli jsem hrál Travian a s od tý doby s onlinovkama nechci mít nic společnýho. To je tak neskutečnej žrout času a jakýkoli jiný činnosti, že už nikdy. A to jsem docela pařan.
  • upraveno 17. července 2008
    Ale Travian je ehm...slušně řečeno blbost. Řekněme, že onlineovky vážně jsou žrout času, ale když je dobrá onlineovka s ještě lepším námětem (a Travian nemá dle mého skromného názoru ani jedno), tak proč si ten čas nenechat žrát. Navíc rtohle by stačilo na odehrání pár minut denně. Kdo hraje Travian a podle něj hodnotí všechny online hry, tak má dost zkreslené představy.
  • upraveno 17. července 2008
    taky jsem pár onlinovek hrál..ale nejsem takovej fanatik, abych to táhl do extremu :) ..jo..přijít domu a mrknout se jak dopadl boj, jak vydelávají..ok..když mi to nezabere moc času a nutnost si nastavovat budíka...
  • upraveno 18. července 2008
    Jeden čas jsem o něčem podobným moc přemýšlel pod Ultimu Online. Lidé byli domluveni a dokonce i realizace, ale nakonec to ztroskotalo na nedostatku vůle k rozjetí. Taková věc se může táhnout roky, úspěch není vůbec zaručen, a úmrtnost celého projektu bývá celkem vysoká. Ale rád pořád sním o tom že tady někdy něco podobného bude :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. července 2008
    To je jen otázka vkusu, princip užírání času je stejný. Člověk se prostě podívat musí co a jak a to ne tehdy kdy se chce jemu a kdy má čas, ale kdy to vyžadují okolnosti. Koneckonců chválím snad Travian někde? Říkám jen, že jsem ho hrál.
  • upraveno 27. července 2008
    A já ti zas říkám, že nemůžeš brát onlineovky podle Travianu. Každopádně na prácích na hře se začalo.
  • upraveno 27. července 2008
    No kdyby to bylo populární jako Travian, asi bychom všichni chrochtali (nejvíc samozřejmě ser Chrochta :-)) blahem.
  • upraveno 5. srpna 2008
    urcite,myslim si ze takovych her je malo ;-)
  • upraveno 5. srpna 2008
    zájem mam 100%....:-) Stark Stark Stark:-)
  • upraveno 14. srpna 2008
    rozhodne mam zajem ale programovat neumim
  • upraveno 11. září 2008
    Určitě něco takovýho udělejte, ale s programováním vám nepomůžu.
    Pokud de o napady jak by to mělo vypadat nějaky bych moh nabídnout. Jestli mate zajem ozvěte se na Aimard.z.Viliteasu@seznam.cz
  • upraveno 11. září 2008
    určite by som to hral
  • upraveno 11. září 2008
    Co mám zprávy, tak programátor se snad našel...
  • upraveno 12. září 2008
    jo to bych hrál
  • upraveno 17. září 2008
    Další zajímavá hra,bral bych to.
  • upraveno 24. září 2008
    Spíš bych asi šla do hry, která by se sice odehrávala v Martinem vytvořeném světě, hlavních postav by se týkala jen okrajově - tzn. že by hráči měli vlastní, fiktivní postavy. Ale rozhodně bych do toho šla :-).
  • upraveno 6. října 2008
    Jo dobra myslenka.
  • upraveno 11. října 2008
    To zní perfektně, určitě bych si to vyzkoušel. Ale preferoval bych spíše časovou nenáročnost (tedy např. potřeba jednou denně odehrát a ne být připravený každých patnáct minut odkliknout tah)...
  • upraveno 23. října 2008
    ja bych udelal fiktivni postavy kazdej by si vybral svul rod a cestoval by po svete a dejiny by se menily i kvuli napr vasim tahum ale jinak skvelej napad hral bych ji na 350 %
  • upraveno 26. října 2008
    Prosim jen to ne. nestojim o to, aby pisen ledu a ohne byla "zrejzovana" onlinovkou, kterou budou hrat stejne lide neznali lore...
  • upraveno 27. října 2008
    to Unknown: nebud zpátečnický...neusurpuj si něco jen pro sebe, pokud se ti to nebude líbit, nemusíš se na to dívat..a že nestojíš? fajn, vivat demokracie
  • upraveno 14. listopadu 2008
    to by bylo vauzne moc fajn, kdyby bylo onlineovka písen ledu a ohne, urcite bych hrala, mam tu knizku moc rada
  • upraveno 23. října 2009
    Rozhodně bych to brala.Písen miluju a rozhodně bych to hrála
  • upraveno 26. října 2009
    rozhodne bych zacal, ovsem jak dlouho bych vydrzel, netusim - zere to cas...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.