Soutěž o knihy, trička, odznáčky či karty s motivy GoT

upraveno 30. března 2013 v Akce a hlasování
Ahojte lidi!

Už dlouho tady pročítám všechny příspěvky, spoilery, názory a musím říct, že je tady hrozně fajn parta. Proto jsem se rozhodla nakonec vystoupit z anonymity a také se Vám ukázat. Tedy, nechci ukazovat sebe, ale svůj projekt, který se jmenuje /jak originálně/ Měsíc Písně ledu a ohně. Součástí je také velká hádací soutěž pro všechny fanoušky tohoto úžasného světa od George Martina o mnoho věcných cen - knihy, trička, odznáčky nebo hrací karty. Projekt vznikl jako podpora vysílání třetí série a sama stanice HBO přislíbila ještě další ceny.

Princip je hodně jednoduchý, každý den bude připravena rýmovaná hádanka, která bude odkazovat na nějakou postavu. Úlohou soutěžících je pak tu postavu uhodnout. Jak jsem tak koukala, spoustu z Vás toho ví o Písni mnohem víc než já, takže asi nejsem úplně způsobilá něco podobného pořádat, ale už jsem se do toho pustila a ustupovat určitě nebudu :)

Tak kdyby Vás to třeba zaujalo, stačí se podívat na moje webovky, kde se dozvíte víc.

http://laurdes.cz/?p=1493

Jestli jsou nějaké dotazy, ptejte se, ráda odpovím :)
191012141532

Komentáře

  • já to měla správně - ale až po nápovědě, která jasně řekla, že se jedná o Dothraka. Ten chleba astaporcům byl matoucí, neboť to nebylo v Astaporu...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja som si to na juh vysvetlil akože on išiel na juh od Vaes Tolorra :D
    Ale aj tak som strafil...
  • no však ano - to myšleno tím na jih.
  • Uff, teda pěkný záběr. Nejprve jsem myslel, že jde o Hnědého Bena Plumma, kterého Dany poslala z Meereenu na jih proti Yunkaicům, ale nedokázal jsem si vybavit, jestli u toho rozdávání chleba před Meereenem byl nebo nebyl, či nedošlo k nějaké zmínce, zda ve snaze "udělat na Dany dojem" někomu nedal najíst. Pročetl jsem snad 10 kapitol Dany, než jsem to krmení hladových našel. No a pak mě to teprve trklo :-) upřímně, raději bych něco lehčího. Včera mi to zabralo půl dne a zaměstnavatel asi nebyl nadšen...
  • Ach jo...dostal jsem nakládačku, tolik se stydím....
  • no zato ta dnešní hádanka taky sedí minimálně na 2 lidi jak hrnec na prdel. Asi čekám na nápovědu...
  • @Phoebea Sedí na 3, ale jen na 2 úplně :)
  • @Anvil Takže dnes opět tvoje práce?
  • @baltim :D Ne, všichni chtěli zpátky laurdes (nedivím se) a ta moje seděla jen na jednu postavu ;)
  • Jo, dneska si asi počkám na P.S. První řádek mi sedí na 3 lidi, ale ten druhý ani na jednoho... nebo jsem ho nepochopila. :(
  • podle mě dneska to na jednu postavu sedí naprosto jasně, ta druhá mě zatím nenapadla, ještě to musím prošpekulovat
  • Ve skutečnosti je celkem jasné, že laurdes tam dá dneska tu nejznámější, nedá 2 těžké za sebou, ale našel jsem velmi zajímavou variantu odpovědi sedící ve všech bodech.
  • Tak faleš kryla čest nebo faleš kryla čest? :D
  • já myslím, že faleš zakrývala čest
  • @baltim To si mi moc nepomohol. =D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    A já si myslím, že čest zakrývala faleš :D
  • A já si myslím, že ten druhej verš je těžkej na pochopení :D
  • upraveno 9. dubna 2013
    Mohla by @laurdes prosím objasniť, ktoré je nominatív, a ktoré akuzatív? :D
  • @Arutha2321 Pokud to neudělá, tak je to čistá tipovačka :)
  • Ha, našel jsem čtvrtou postavu, která sedí na první verš :D
  • Mám stejný problém, ale logicky jsem odvodila, že se většinou zkrývá faleš za čest, než čest za faleš. Nemyslíte?
  • upraveno 9. dubna 2013
    Vzhledem k tomu "bohužel" bych řekla, že faleš (nominativ) kryla čest (akuzativ). Stejně mi to ale moc nepomůže, lámu si hlavu nad tím "vždy"... Jestli to znamená všeobecnou platnost, nebo že se to té postavě stalo víckrát... :-)

    Edit: Hmm :-k Tak si říkám, jestli to není teda spíš obráceně, ve smyslu "zdánlivá čest zakrývající faleš", jak to psala Phoebea... :D
  • @sveva Podle mě jde o všeobecnou platnost.
  • Já to pochopil tak, že nad ctí visí stín falše... :-)
  • upraveno 9. dubna 2013
    @baltim Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc dobrých vysvětlení jsem už našel, už mám tři postavy, který jsem schopen obhájit :D :D

    EDIT. Ale stejně myslím, že vím jak je to asi myšleno a kdo to je, i když jich sedí víc.
  • @Anvil já našel jednu (asi tu nejjasnější) a víc to neřeším. Po včerejšku je třeba trochu zvolnit...
  • Niet nad to, keď človek zabudne poslať odpoveď. :-x
  • @Arutha2321 To je blbý no :D
  • @Arutha2321 Nebo nad to, když krátce před osmou začne blbnout internet a některé stránky prostě ne a ne načíst... ;)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.