@Krisa Nejsou? To rád slyším, protože už jsem se lekl že se jedná o další geniální vtip ze strany překladatelů, stejně jako třeba původní vydání Hostiny. Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si, ok, chyba tisku, ale když už to bylo asi po čtvrté tak jsem se opravdu naštval. Už jenom proto že na obalu knihy je jeho jméno psáno správně.
Žamboch je považován obecně za horšího než Kulhánek (nebo na stejné úrovni). @Thorar Prozatím to vypadá na supertajnou organizaci (a tudíž kladoucí plno otázek typu A to nepřijde policajtům divné, že jim tam řádí nepolapitelná mafie?), která se inspirovala v Bondovkách. :-) Po upírovi tam není ani závan česneku. :-)
Kulhánka miluju, je to brak, ale stejně to miluju :). Nedávno jsem četla jeho nejrůznější povídky a ta náckovská („Tak tedy – HEIL HITLER – ty svině!“) mě celkem rozhodila. A dost mě štve, že Cesta krve a Divocí a zlí se nedají, kromě Aukra za děsný cifry, sehnat. Vím proč, ale stejně mě to štve a nutí mě to ty knihy uloupit, i když bych za ně ráda zaplatila.
@Krisa Jo Vládce strachu a Cestu krve si jednou pořídím i za ty strašný cifry :-) Divocí a zlí a Noční klub jsou nedostatkové zboží teprve krátce, daj se se ještě sehnat za rozumné ceny.
@Thorar Taky jsem si říkala, že si to pořídím, až vyrostu :). Noční klub mám, i když mě to stálo nervů a na ty Divoké a zlé se teda musím mrknout, asi jsem se blbě dívala.
Žamboch je podle mě dokonalý :) Od Kulhánka jsem četla jen Stroncium...bavilo mě to, ale nedokázalo mě to nadchnout tolik jako Žambochovy knihy. Od něj se mi líbí zejména Predátoři (jsou skvělí!!!, moje srdcovka a jelikož toho o dinosaurech moc nevím, tak ani nevím, jestli tam není moc nepřesností nebo tak, takže mě to prostě strašně bavilo, ačkoliv jsem slyšela, že jsou považováni za jednu z nejhorších od Žambocha, tak jsem si ji po druhém přečtení koupila-zrovna předevčírem), Líheň (nejdřív trošku komplikovaný na pochopení, ale stejně skvělý) a všechny s Koniášem (nejsympatičtější postava ze všech). Bakly mě moc nebere, stejně tak JFK (John Francis Kovář)...
@Krisa@Thorar Sakra, tak to jsem sála opravdu špatně :D Mám v seznamu Noční klub, takže hůl opravdu nelámu, jen si zatím myslím, že Žamboch je pro mě stejně lepší :D Nebo co byste mi doporučili? :)
@Melindaaaa Kamará, který mě ke Kulhánkovi přivedl, mi nejprve dal přečíst Vládce strachu (a už jsem byla v tom) a pak Noční klub (a ten dílo dokonal) :)
Komentáře
Ale ani Kulhánek mě nepřesvědčil, že máme v ČR kvalitního autora fantasy.
Ad Kvóthe - no ještě ani po dvou knihách mě nepřesvědčili, že Kote a Kvóthe jsou jedna osoba. ;-)
@Thorar Prozatím to vypadá na supertajnou organizaci (a tudíž kladoucí plno otázek typu A to nepřijde policajtům divné, že jim tam řádí nepolapitelná mafie?), která se inspirovala v Bondovkách. :-) Po upírovi tam není ani závan česneku. :-)
Tak to jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. :-) Většinou nečtu ani anotace, protože kam klidně prozradí děj půlky knížky.
Nedávno jsem četla jeho nejrůznější povídky a ta náckovská („Tak tedy – HEIL HITLER – ty svině!“) mě celkem rozhodila. A dost mě štve, že Cesta krve a Divocí a zlí se nedají, kromě Aukra za děsný cifry, sehnat. Vím proč, ale stejně mě to štve a nutí mě to ty knihy uloupit, i když bych za ně ráda zaplatila.
edit: Jsem debilní