Mám teorii, že to čím dál větší odchylování od předlohy v seriálu nepraktikují, aby si tvůrci honili ego, ale z nutnosti. Jsou si asi vědomí toho, že Martin nemá šanci včas dopsat předlohu, ze které by vycházeli, ale může jim říct hlavní dějové body. Pokud to odchylování bude trvalý stav, tak asi nikoho nepřekvapí, až si tři roky po skončení seriálu přečte Sen o jaru a najde tam jenom ty styčné body - a bude aspoň nějaký důvod tu knížku číst. Má to ovšem vadu v tom, že prodeji knížky, jejíž osnovu známe, by to stejně uškodilo a na to je Martin moc dobrý obchodník. Na druhou stranu má slušný příjem právě ze seriálu, možná dost dobrý na to, aby se mu tenhle přístup vyplatil i tak...
Mně zase přijde, že čtvrtá a pátá kniha by mohly působit "na plátně" líp než na papíře. Zvlášť, pokud je zkombinují dohromady. Bude to asi hodně zaměřené na Jaimeho, Tyriona a Daenerys... Hodně záleží i na tom, jak si diváci oblíbí nové postavy (Martelly, Greyjoye, Aegona) - pokud budou zajímavý, tak podle mě i jo. A zbavíme se sáhodlouhých popisů jídla, ledacos se proškrtá, dění v Meereenu se trochu víc zašmodrchá (tohle zní možná až moc optimisticky, po tom, co provedli s Quarthem :D). Budou si muset pohrát s hodně dějovýma linkama, to vidím jako největší úskalí, ale co se týče "obsahu" nebo náplně pozdějších řad, tak i tam je podle mě z čeho čerpat.
Z nějakýho důvodu mě nadchla spíš ta zmínka o historickým seriálu. :) A je fajn, že má v hlavě dalších 9-10 povídek o Dunkovi a Eggovi, ale mohl by je taky někdy sepsat. :twisted: Jinak to vypadá, že on teda jen dodá nápady a všechno ostatní (scénáře, produkce) zařídí ostatní. To bych snad radši, aby to bylo něco mimo svět ASoIaF. :)
No, řada současných literárních "slavných jmen" píše tak, že vlastně jen dodává náměty a jednotlivé úseky dále zpracovávají méně známí až neznámí znalci písma. Typickým příkladem je Tom Clancy. Aby nám Martin nedopadl stejně.
Styl psaní se dá napodobit dobře, ale postavy by dopadly tragicky. Čím víc čtu různé fantasy, tím víc si vážím Martina a jeho schopnosti tvořit živoucí světy.
@flanker.27 Představuju si Martina, jak ohryzává tužku a přemýšlí, kterou část těla Tyrionovi odřízne příště (však my si umíme představit kterou) a které Starče to příště schytá :spike:
@Everett_Young Jak tohle můžou udělat? Prostě to vynáší, je to byznys. Tom Clancy je taková spisovatelská fabrika, ostatně v jeho knížkách o charaktery zrovna nejde.
Komentáře
knihy budú dopísané, seriál si na ne počká ( o tom nepochybujem, pokiaľ bude splnený bod a).
za najpravdepodobnejšie "zlo" považujem to, že dej Hostiny (zmiešaný s Tancom) padne rejtingom tak dole, že seriál skončí.
A je fajn, že má v hlavě dalších 9-10 povídek o Dunkovi a Eggovi, ale mohl by je taky někdy sepsat. :twisted:
Jinak to vypadá, že on teda jen dodá nápady a všechno ostatní (scénáře, produkce) zařídí ostatní. To bych snad radši, aby to bylo něco mimo svět ASoIaF. :)
@svoa00 Na Tyriona má voskovou figurínu na kterou hází žiletky. Co odpadne, to Tyrionovi usekne =D
Kdyby postavy dopadly tragicky, tak pak Martinův osud by byla pro ně eutanázie. :twisted: