@Everett_Young Za Linii krásy dostal Hollinghurst před pár lety Brookerovu cenu, takže by to teoreticky měla být nejlepší kniha, která v tom roce vznikla na ostrovech nebo v nějaké bývalé britské kolonii.
@brbr Brookerovu cenu sa snazim sledovat a ked u nas nieco vyjde, tak hned kupujem a snazim sa tak selektovat ten balast, ktoremu sa raz za cas nevyhnem. Takto som sa dostala k Bohu malickosti (v zivote som pri ziadnej knihe tak nerevala), Bielemu tigrovi, Life of Pi, Deti polnoci alebo Arthur a George.
@Everett_Young Proto jsem napsala teoreticky. Ale když se podíváš na seznam oceněných titulů, tak tam najdeš spoustu zajímavých knih.
@Hildegarda Ten Bůh maličkosti vypadá zajímavě. Pro mě je B. cena taky vodítko, četla jsem Anglického pacienta, Life of PI, Wolf Hall a The Inheritence of Loss (to by se ti mohlo líbit, taky se odehrává v Indii). Jinak obvykle nezklamou knížky z Odeonu, edice Světová literatura (zrovna knihy, co dostaly Brookera tam vydávají často).
@brbr hej, Odeon poznam a uznavam :). Bohuzial coraz castejsie tie knihy vidim vo vypredaji. Ludia nevedia, co je dobre. U takej Steelovej som to nikdy nezazila
Ceny jsou bohužel poplatné politice a je jasné, že ze dvou dobrých románů vyhraje ten, který něco řeší.
@Everett_Young Občas je zajímavé zabrouzdat do jiných světů, se kterými nechceš mít nic společného. Minimálně to pomůže ve vlastní tvorbě, protože člověk nemůže mít vlastní zážitky a zkušenosti u všeho. ;-)
Čítal tu prosím niekto knihu Egypťan Sinuhet? Moja sesternica chce k narodeninám na čítanie niečo s egyptskou tematikou a Wilbura Smitha už má prečítaného. Je to dobrá kniha?
Sinuheta jsme měli jako možnou četbu k maturitě (první sezóna slavné státní maturity hehe) a, co si vzpomínám, tak to bylo hlavně dlouhé. Jinak z historických románů bych doporučil Ranhojiče od Noaha Gordona, sice není z Egypta, ale lepší než drátem do oka.
@brbr Od Smitha jsem kdysi přečetl, co se dalo a odstupem času hodnotím jako slátaninu (bez urážky pravověrným fanouškům) čtivou a pěknou, ale pořád slátaninu.
@Arutha2321 Pripajam sa k brbr. Mozno je na vine prave nas mamickovsky syndrom, ze mame podobne nazory, ale Sinuhet bol naozaj skvela kniha (preto ma naozaj nastvalo, ked som ju pozicala nasmu svedkovi a on sa nevedel dorubat konca :evil: ). Dost na mna zaposobila, citala som ju asi pred 12 rokmi, ale doteraz si ju pamatam. Rieku bohov od Smitha ma tiez zmaknutu, ale to je uplne iny kafe. Je to skor taka zamilovana limonadka pre zeny. Ale aj tu si velmi dobre pamatam. Mozno preto, ze som ju citala pred 15 rokmi, kedy som bola presne tak naladena :)
Já si dnes koupil Imajiku od Cliva Barkera... četl jste někdo? :arrow: Mám se na to těšit? Nejhorší je, že jsem propadl jakémusi "sběračství", a tak kupuju víc než jsem shopen přečíst :-k
Komentáře
@Hildegarda Ten Bůh maličkosti vypadá zajímavě. Pro mě je B. cena taky vodítko, četla jsem Anglického pacienta, Life of PI, Wolf Hall a The Inheritence of Loss (to by se ti mohlo líbit, taky se odehrává v Indii).
Jinak obvykle nezklamou knížky z Odeonu, edice Světová literatura (zrovna knihy, co dostaly Brookera tam vydávají často).
@Everett_Young Občas je zajímavé zabrouzdat do jiných světů, se kterými nechceš mít nic společného.
Minimálně to pomůže ve vlastní tvorbě, protože člověk nemůže mít vlastní zážitky a zkušenosti u všeho. ;-)
I've written 13,000 words since Tuesday. Because I'm fucking badass.
13 000 slov je cca koľko strán vie to niekto približne povedať?
http://www.cbdb.cz/kniha-3078-sepoty-v-pisku-whispers-in-the-sand
V Egyptě se to odehrává, žádná super kvalita to asi není, ale je to čtivé :-)
Nejhorší je, že jsem propadl jakémusi "sběračství", a tak kupuju víc než jsem shopen přečíst :-k