Poradna

upraveno 23. července 2012 v Rozličný pokec
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....

Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
1192022242575

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Akože záložky typu
    - Vlastné projekty
    - Projekty, ktoré vediem?
    Tu by som volil nejaký ľubovoľnú variantu vysvetlenú v bubline. Napr. bude tam Vedené projekty a keď na to ukážeš myšou, zobrazí sa vysvetlenie, čo je tým myslené. Anglicky proste Led-Projects
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    Uživatelské projekty
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Já bych místo projekty dala slovo "práce" (pokud se to týký BP a DP).
    A nešlo by udělat záložky 2, jak to píše Gepeto? Míchání vlastních a vedených prací udělá trochu maglajz (pak by se to mohlo jmenovat třeba "Vlastní/osobní práce a Vedené práce" - to osobní je trochu divné, takže to asi ne).
  • paulczpaulcz zima se blíží
    Díky za návrhy.

    Je to bohužel ještě trošku komplikovaňejší. Jedna z dalších uživatelských rolí je tzv. "Owner" (zatím nemám český překlad), což je člověk, který vypisuje témata (Topics) BP a DP. Tedy je třeba v profilu zobrazovat i informace ohledně vypsaných tématech. V profilu uživatele se bude navíc zobrazovat vždy jen několik (maximálně deset) témat popřípadě vedených prací + všechny vlastní BP/DP s tím, že u každého vedoucího/ownera pak bude možné kliknout na něco jako "všechny vedené práce/témata vedoucího/ownera" a tím bude uživatel přesměrován na jinou stránku, kde bude seznam všech vedených prací/témat.

    No a toto moc nechci rozdělovat do více záložek. Při zobrazení profilu nějakého uživatele bude aktivní právě tato záložka, kde by měli být ty nejdůležitější informace.

    Přes noc mě napadlo "Contributions" (nenapadá mě český ekvivalent, asi něco jako "Příspěvky").
    Nevím no, už mě nebaví nad tím přemýšlet :-|
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @paulcz A ten owner není vedoucí? Ten co vypisuje téma, ho pak taky vede, ne?
    Já teda mám pocit, že to vůbec nechápu, takže ti pravděpodobně vůbec neporadím.
  • paulczpaulcz zima se blíží
    Ok, omlouvám se, měl jsem se hned pořádně rozepsat, nechtěl jsem to komplikovat, aby se v tom nikdo neztratil a docílil jsem opačného efektu :(.

    Zkusím to znova --
    Mám systém pro správu bakalářských a diplomových prací. Tento systém bude sloužit průmyslovým partnerům Fakulty informatiky (reálně spíš jen Red Hatu). V systému budou tyto role:
    1) Administrátor -- prostě člověk, co může dělat úplně všechno včetně mazání uživatelů apod.
    2) Owner -- toto bude někdo z konkrétní firmy (Red Hat, IBA, Microsoft apod.), někdo kdo bude vypisovat témata. Každé téma může být vypsáno i pro více studentů. Příkladem může být systém na kterém pracuju, ten je vypsán pro 3 lidi. Owner tedy spravuje témata.
    3) Vedoucí (Supervisor) -- vedoucí může být z firmy, nebo z Fakulty informatiky. Jediným příkladem, který mě napadá je opět systém o kterém se tu bavím. Tento systém je rozdělen tak, že dva z nás dělají na tzv. "back-endu" (samotná funkcionalita systému) a jeden na "front-endu" (to co uživatel vidí, když přijde na stránku, aby uživatel mohl se systémem nějak "komunikovat"). No není důležité tomu rozumět, jde o to, že každý máme svého vedoucího. Vedoucí tedy spravuje závěrečné práce. Každá záverečná práce je evidována v systému zvlášť a může k ní být přihlášen pouze jeden student. Takže pro naše téma jsou vypsané hned 3 bakalářky.
    4) Student -- to je asi jasné.

    Může existovat uživatel, který je administrátor, owner, vedoucí zároveň a kdysi byl i student (ačkoliv je to velmi nepravděpodobné). Potom v jeho profilu bude vidět jeho bakalářka/diplomka, seznam témat, které vypsal (maximálně deseti), seznam bakalářek/diplomek, které vede (nebo vedl).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @paulcz A to se nemůže jmenovat "Kvalifikační práce"? Mě stejně nic jiného nenapadne - to je jak u Aktivit, vždycky mě něco napadne a pak mě ta myšlenka už neopustí a neustále bloudím v kruhu :)
  • paulczpaulcz zima se blíží
    No jo, kvalifikační práce, vlastně to zahrnuje úplně všechno. Proč mě to ještě nenapadlo... to je tak, když se pořád snažím vymyslet něco strašně obecného. Díky :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @paulcz Nemáš vůbec zač, jsem ráda, že jsem pomohla :).
    Taky vždycky nad něčím sáhodlouze přemýšlím a pak si říkám, že to bylo úplně jasný a nechápu, že jsem na to nepřišla.
  • presne o tom je reklama.
  • paulczpaulcz zima se blíží
    @Krisa mě zabere sáhodlouhé přemýšlení kdejaká blbost. Například teď jsem asi 15 minut přemýšlel nad tím, jak reagovat na tvůj komentář :) (a přijde mi blbý nereagovat vůbec).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @paulcz To je záchvat akutního lenochodství, za to člověk nemůže :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Krisí palec vol. II (slabším povahám doporučuji nečíst)

    Nemáte někdo zkušenost s lepením ulomených nehtů - prý existují speciální lepidla, která nehet slepí a opravdu to drží. Bohužel neznám nikoho živého, kdo by to někdy zkoušel, tak se obracím opět na vás (už to skoro vypadá, že je můj život plný problémů).

    V léte jsem si nechala servat odporný mrtvý nehet a už je zase hnusnej. A ještě ke všemu se mi půlka nehtu oddělala z lůžka, tak bych to chtěla nějak udělat, aby nehet držel a nerval se dál. Normální laky to neudrží u kůže a použít vteřiňák mi nepřijde jako nejlepší nápad.

    Všichni mi říkají, že si ten nehet mám nechat strhnout, ale já se zase bojím (čím dýl od minulé tortury, tím horší mi to přijde) a hlavně teď nemůžu nosit sandály. Proto sháním nějakou kouzelnou vodičku, která by mě zachránila.
  • @Krisa Herkules. Ne, vážně, kašli na zázračný vodičky, nemít jeden nehet není žádná tragédie (a sandály s tím nosit můžeš, minimálně z estetického hlediska to žádná překážka není) a nech si to strhnout. Je to lepší než kdyby ti to začalo dělat nějaký bordel.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jako že sandály nemůže nosit teď v zimě, protože na stržený nehet pár týdnů nic jiného neobuje.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Everett_Young Já neberu nevlastnění nehtu za tragédii a estetické hledisko mi je volné (ten nehet je nechutnej už asi 3 roky, takže jsem si na to zvykla). Ty sándály teď právě nosit nemůžu = po servání nenarvu haksnu do zimních buf. Proto to chci odložit na co nejpozději (no a taky se samozřejmě bojím). Já se obávám, že na bordel je už pozdě, protože to je už po 4., co mě opouští, takže s ním bude asi nadosmrti ámen :spike:
  • Eh. :-) Čím se platí v Meereenu?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 17. února 2013
    Stejně jako všude jinde. Zlatem a krví.
  • Ne, vážně. Potřebuju to zjistit... z jistého důvodu. ;-)
  • @heavy_head chystáš se na dovolenou? =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. února 2013
  • @flanker.27 a kde se platí jeleny já jsem z toho už zamotanej
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    O žádné konkrétní měně tam tuším nic nepadlo. V Astaporu se při koupi Neposkvrněných mluvilo o zlatu. Takže se asi bude platit zlatem, drahokamy či případně jiným platidlem, na kterém se obchodující domluví.
  • Jak velká část světa je na mapách k ASOIAF zachycena? Jedná pouze o severní polokouli nebo severní + kousek jižní?
  • Že by neměli vlastní mince?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. února 2013
    @M1on Jeleni jsou stříbrný drobný. Tady je celej článek o měně v sáze:
    http://awoiaf.westeros.org/index.php/Currency
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Pamatuji si, že je někde v nějaké kapitole, popisována nějaká směsice mincí a je tam zmínka o tom, která je odkud. Kde má jaká mince jaký tvar a z jakého je kovu atd. Ale jestli mezi nimi byla i nějaká z Meereenu to si nepamatuji. Ani sinepamatuji v jaké to bylo kapitole, ale tipoval bych Aryu v Hostině nebo Tanci.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Dreamer
    Jestli myslíš atlas, tak tam je celý "známý" svět.

    @heavy_head
    Tam je to založené na obchodu. Byli by sami proti sobě, kdyby mělo každé město vlastní měnu. Obchodovat ve zlatě nebo jiných drahých komoditách bylo výhodnější.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    1 Dragons = 11 760 pennies. :-o
    fíka!
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.