Poradna
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....
Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
- Vlastné projekty
- Projekty, ktoré vediem?
Tu by som volil nejaký ľubovoľnú variantu vysvetlenú v bubline. Napr. bude tam Vedené projekty a keď na to ukážeš myšou, zobrazí sa vysvetlenie, čo je tým myslené. Anglicky proste Led-Projects
A nešlo by udělat záložky 2, jak to píše Gepeto? Míchání vlastních a vedených prací udělá trochu maglajz (pak by se to mohlo jmenovat třeba "Vlastní/osobní práce a Vedené práce" - to osobní je trochu divné, takže to asi ne).
Je to bohužel ještě trošku komplikovaňejší. Jedna z dalších uživatelských rolí je tzv. "Owner" (zatím nemám český překlad), což je člověk, který vypisuje témata (Topics) BP a DP. Tedy je třeba v profilu zobrazovat i informace ohledně vypsaných tématech. V profilu uživatele se bude navíc zobrazovat vždy jen několik (maximálně deset) témat popřípadě vedených prací + všechny vlastní BP/DP s tím, že u každého vedoucího/ownera pak bude možné kliknout na něco jako "všechny vedené práce/témata vedoucího/ownera" a tím bude uživatel přesměrován na jinou stránku, kde bude seznam všech vedených prací/témat.
No a toto moc nechci rozdělovat do více záložek. Při zobrazení profilu nějakého uživatele bude aktivní právě tato záložka, kde by měli být ty nejdůležitější informace.
Přes noc mě napadlo "Contributions" (nenapadá mě český ekvivalent, asi něco jako "Příspěvky").
Nevím no, už mě nebaví nad tím přemýšlet :-|
Já teda mám pocit, že to vůbec nechápu, takže ti pravděpodobně vůbec neporadím.
Zkusím to znova --
Mám systém pro správu bakalářských a diplomových prací. Tento systém bude sloužit průmyslovým partnerům Fakulty informatiky (reálně spíš jen Red Hatu). V systému budou tyto role:
1) Administrátor -- prostě člověk, co může dělat úplně všechno včetně mazání uživatelů apod.
2) Owner -- toto bude někdo z konkrétní firmy (Red Hat, IBA, Microsoft apod.), někdo kdo bude vypisovat témata. Každé téma může být vypsáno i pro více studentů. Příkladem může být systém na kterém pracuju, ten je vypsán pro 3 lidi. Owner tedy spravuje témata.
3) Vedoucí (Supervisor) -- vedoucí může být z firmy, nebo z Fakulty informatiky. Jediným příkladem, který mě napadá je opět systém o kterém se tu bavím. Tento systém je rozdělen tak, že dva z nás dělají na tzv. "back-endu" (samotná funkcionalita systému) a jeden na "front-endu" (to co uživatel vidí, když přijde na stránku, aby uživatel mohl se systémem nějak "komunikovat"). No není důležité tomu rozumět, jde o to, že každý máme svého vedoucího. Vedoucí tedy spravuje závěrečné práce. Každá záverečná práce je evidována v systému zvlášť a může k ní být přihlášen pouze jeden student. Takže pro naše téma jsou vypsané hned 3 bakalářky.
4) Student -- to je asi jasné.
Může existovat uživatel, který je administrátor, owner, vedoucí zároveň a kdysi byl i student (ačkoliv je to velmi nepravděpodobné). Potom v jeho profilu bude vidět jeho bakalářka/diplomka, seznam témat, které vypsal (maximálně deseti), seznam bakalářek/diplomek, které vede (nebo vedl).
Taky vždycky nad něčím sáhodlouze přemýšlím a pak si říkám, že to bylo úplně jasný a nechápu, že jsem na to nepřišla.
Nemáte někdo zkušenost s lepením ulomených nehtů - prý existují speciální lepidla, která nehet slepí a opravdu to drží. Bohužel neznám nikoho živého, kdo by to někdy zkoušel, tak se obracím opět na vás (už to skoro vypadá, že je můj život plný problémů).
V léte jsem si nechala servat odporný mrtvý nehet a už je zase hnusnej. A ještě ke všemu se mi půlka nehtu oddělala z lůžka, tak bych to chtěla nějak udělat, aby nehet držel a nerval se dál. Normální laky to neudrží u kůže a použít vteřiňák mi nepřijde jako nejlepší nápad.
Všichni mi říkají, že si ten nehet mám nechat strhnout, ale já se zase bojím (čím dýl od minulé tortury, tím horší mi to přijde) a hlavně teď nemůžu nosit sandály. Proto sháním nějakou kouzelnou vodičku, která by mě zachránila.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Currency
Jestli myslíš atlas, tak tam je celý "známý" svět.
@heavy_head
Tam je to založené na obchodu. Byli by sami proti sobě, kdyby mělo každé město vlastní měnu. Obchodovat ve zlatě nebo jiných drahých komoditách bylo výhodnější.
fíka!