Síce sa len nedávno začal datadisk Mists of Pandaria, avšak, aké máte výhliadky, čo sa týka Lore pre datadisk po ňom?
Ja dúfam, že Garrosha zosadia z trónu najvyššieho Hordiaka a posadí sa tam Vol'Jin. Troll ako vodca Hordy by bolo zaujímavé oživenie. A Trollovia zo Zulov a ostatní by sa mohli spojiť s Darkspearmi a nový vodca Trollov (keďže Vol'Jin potom môže byť chápaný ako vodca Orkov) by mohol byť nejaký nový trollský hrdina, ktorý porazí toho pajáca, čo chcel vyvolať Zandalariho (mám taký pocit, že v patchi Raise od the Zandalari nezomrel).
Baine by mohol ísť do nejakého boja, v ktorom utrží príliš veľké zranenie a bude považovaný za mŕtveho. To spôsobí chaos. Rasy Hordy si uvedomia, že ak sa Baine ako vodca Taurenov nevráti, spôsobí to vážne trable. A zhodou warcraftských okolností môže skoro mŕtveho Bainea nájsť Sylvanas. Slovko by dalo slovko a Sylvanas by mohla nájsť s Baineom spoločnú pôdu a spojenectvo a napokon ho "vylieči". teda Baine by bol čosi ako nemŕtvy, ale nie tak celkom. A vzťahy Taurenov a Nemŕtvych Forsakenov by sa tým zlepšili. Ešte k tomu nejaká šialená lovestory a to, že Sylvanas začína prechádzať zvláštnym obdobím a začína sa správať inak ako bezcitná nekrokráľovná. A bolo by to zaujímavé oživenie príbehu.
Varian by sa mohol ísť vydať hľadať svojho syna (podľa toho, čo kecá, keď naňho kliknete vraj jeho syn žije, iba je kdesi preč). Pri tom pokuse by mohol zomrieť a novým kráľom ľudí a Aliancie sa stane jeho syn, celkom mladý, napriek tomu vážený, s najvyššou pomocou Genna Greymanea. Oživenie príbehu (Chlapecký král).
Gnómovia ako rasa, čo nevie oslobodiť svoje mesto od lvl 20 nobkov ma moc nezaujíma (alebo sa im to už snáď podarilo? To by asi ale už zanikol Dung Gnomeregan). Ale Draenei by mohli byť oživení. Čo takto dať Velemovi nejaké vízie, ktoré ho prinútia zdvihnúť svoj prorocký zadok? Založí nejakú tajnú skupinu svetelných bojovníkov, napríklad Light in Flames, ktorí sa budú snažiť zistiť niečo viac o Burning Legion a o tom, čo plánujú a to by Velema akožto Predstaveného rádu mohlo dať do viac-menej stredu diania. Oživenie príbehu - ako bol Thrall stredobodom diania Kataklyzmy.
A mohli by nám dať nejakú novú neutrálnu rasu. Mňa tie interaktívne questy, lore a príbehy z questov, ktoré spĺňa hráč až do stretu s A alebo H, kedy si vyberie stranu, bavia. Aj príbeh Pandarenov ma bavil, o tom, čo sa zhruba dialo, ako sa hráč zoznamuje s Wandering Isle a následne odchádza s danou frakciou. Neutrálne rasy vyzerajú zaujímavo.
Warcraftovský lore znám celkem dobře, protože pro Azeroth mám slabost. WoWko jsem zkusila, ale až jeden z datadisků a dospěla k názoru, že tohle nejspíš nebude pro mě - zabij, přines, získáš level není to, co u hry hledám. Hrála jsem kdysi v dětství Warcraft II a dost se mi líbil, Warcraft III dokonce považuju (díky postavám a nekompromisnosti tvůrců v tom ničit to, co máte rádi) za jednu z nejlepších strategií vůbec. WoW rozšiřuje mytologii Warcraftu, ale co se týče důležitých událostí, tak se v něm děje pohříchu málo a když už se něco musí stát, obvykle je to oživení nějaké záporné postavy. Ráda bych viděla, jak za deset let, až WoWko přestane být tak zatraceně populární, Blizzard udělá čtvrtou strategii. Hrálo by se za Alianci, Hordu a Opuštěné (nemrtví se rozhodně musejí zúčastnit) a Opuštění by pomalu ovládali Azeroth. Někdy během děje by se vrátil Sargeras s Plamennou legií. No a v poslední misi - třeba Poslední den Azerothu - by naposledy Aliance a Horda spojili síly. A prohráli by. Přežila by jenom hrstka lidí, základ našeho světa - s legendama o elfech, skřetech, titánech...
Ale to jsem se jenom tak zasnila, je mi jasný, že Blizzard už nejspíš na vyprávění rezignoval :spike:
Když jsem někde v nějaké diskusi narazila na WoW, tak jsem to nejdříve považovala za citoslovce vyjadřující úžas, až při podrobnějším pročtení příspěvku jsem si uvědomila svůj strašlivý omyl :) toliko k mým znalostem WoW...
Svoa: Ktorý datadisk? Blizzard si uvedomil, že tento systém je na hovno a prináša interaktávne questy ako zostreľovanie nepriateľov, menenie herného sveta počas hry podľa príbehu (minimálne na začiatku u Worgenov a Goblinov), použitie robota k odsekávaniu stromov na hľadanie špehov Nočných elfov, prepad tábora Nagov s jednotkou goblinských strelcov, možnosť vystreľovať masy zlých worgenov ( :twisted: ) . Mne sa tieto zmeny páčia.
Za desať rokov? No vraj plánujú už len jeden alebo dva datáče a ukončia príbeh. Minimálne WoWka ak nie celého WarCraftu. Väčšinou je datadisk raz za dva roky, plus nejaký rok s rezervou, to máš "len" 5 rokov :D
Ty chceš, aby Forsakeni definitívne opustili Hordu a začali svoj ďábelský plán? :D To by bol pre príbeh zaujímavý osviež.
A zmienil som sa už o možnosti lietať v lietadle a strieľať na iné lietadlá? Aj taký quest tam Goblini mali :twisted: Raz som si dokonca hodil loptičku do Deathwinga ešte spiatky na Kezane.
Baví mě hlavně příběhy, proto jsem kromě hraní W3 (mám pocit, že jsem kdysi zkoušela i W2) četla knihy, které mají skvělé příběhy. Moje nejoblíbenější postavy jsou Arthas a Illidan (nechápu, jak si Tyrande mohla vybrat Malfuriona).
@Branislav_Gepeto Myslím, že to byl Burning Crusade, už si to přesně nevybavuju.
Myslím, že Blizzardy ještě málo znáš, oni toho spoustu nakecají, takže s tím "jeden dva datáče" bych nepočítala. Budou nejspíš dělat datadisky, dokud se jim to vyplatí, a to bude ještě sakra dlouho. Četla jsem ale kdysi názor, že další strategii můžou v dohledné době udělat, pokud budou chtít výrazně posunout děj a poměr sil - to se ve všech Warcraftech dělo.
@Krisa To se shodneme, to jsou taky moji dva oblíbenci. Pamatuju si, jak jsem se psíma očima sledovala, jak Arthas klesá pořád níž a níž a teď je navíc podle Sylvanas ve warcraftím pekle :evil: Illidan je skvělá postavička, další zlomenej hrdina - ale žádná svéprávná ženská by ho neupřednostnila :king:
@Krisa Tyrande si ho vybrala lebo on nemal vzŤah k magii.. vpodstate po prvej invazzi sa temny magie vzdali(z časti zbytku je quel'thalas (či ja.. prostw vysoký) z časni moje favoritne nagy) a Illidan urobil to Že naplnil fľaštičky vodou zo studne večnosti a vylial ich do horskeho jazierka na najvYššiom mieste sveta... ano to jazero pod stromčekom života
Komentáře
Ja dúfam, že Garrosha zosadia z trónu najvyššieho Hordiaka a posadí sa tam Vol'Jin. Troll ako vodca Hordy by bolo zaujímavé oživenie. A Trollovia zo Zulov a ostatní by sa mohli spojiť s Darkspearmi a nový vodca Trollov (keďže Vol'Jin potom môže byť chápaný ako vodca Orkov) by mohol byť nejaký nový trollský hrdina, ktorý porazí toho pajáca, čo chcel vyvolať Zandalariho (mám taký pocit, že v patchi Raise od the Zandalari nezomrel).
Baine by mohol ísť do nejakého boja, v ktorom utrží príliš veľké zranenie a bude považovaný za mŕtveho. To spôsobí chaos. Rasy Hordy si uvedomia, že ak sa Baine ako vodca Taurenov nevráti, spôsobí to vážne trable. A zhodou warcraftských okolností môže skoro mŕtveho Bainea nájsť Sylvanas. Slovko by dalo slovko a Sylvanas by mohla nájsť s Baineom spoločnú pôdu a spojenectvo a napokon ho "vylieči". teda Baine by bol čosi ako nemŕtvy, ale nie tak celkom. A vzťahy Taurenov a Nemŕtvych Forsakenov by sa tým zlepšili. Ešte k tomu nejaká šialená lovestory a to, že Sylvanas začína prechádzať zvláštnym obdobím a začína sa správať inak ako bezcitná nekrokráľovná. A bolo by to zaujímavé oživenie príbehu.
Varian by sa mohol ísť vydať hľadať svojho syna (podľa toho, čo kecá, keď naňho kliknete vraj jeho syn žije, iba je kdesi preč). Pri tom pokuse by mohol zomrieť a novým kráľom ľudí a Aliancie sa stane jeho syn, celkom mladý, napriek tomu vážený, s najvyššou pomocou Genna Greymanea. Oživenie príbehu (Chlapecký král).
Gnómovia ako rasa, čo nevie oslobodiť svoje mesto od lvl 20 nobkov ma moc nezaujíma (alebo sa im to už snáď podarilo? To by asi ale už zanikol Dung Gnomeregan). Ale Draenei by mohli byť oživení. Čo takto dať Velemovi nejaké vízie, ktoré ho prinútia zdvihnúť svoj prorocký zadok? Založí nejakú tajnú skupinu svetelných bojovníkov, napríklad Light in Flames, ktorí sa budú snažiť zistiť niečo viac o Burning Legion a o tom, čo plánujú a to by Velema akožto Predstaveného rádu mohlo dať do viac-menej stredu diania. Oživenie príbehu - ako bol Thrall stredobodom diania Kataklyzmy.
A mohli by nám dať nejakú novú neutrálnu rasu. Mňa tie interaktívne questy, lore a príbehy z questov, ktoré spĺňa hráč až do stretu s A alebo H, kedy si vyberie stranu, bavia. Aj príbeh Pandarenov ma bavil, o tom, čo sa zhruba dialo, ako sa hráč zoznamuje s Wandering Isle a následne odchádza s danou frakciou. Neutrálne rasy vyzerajú zaujímavo.
Ale to jsem se jenom tak zasnila, je mi jasný, že Blizzard už nejspíš na vyprávění rezignoval :spike:
Za desať rokov? No vraj plánujú už len jeden alebo dva datáče a ukončia príbeh. Minimálne WoWka ak nie celého WarCraftu. Väčšinou je datadisk raz za dva roky, plus nejaký rok s rezervou, to máš "len" 5 rokov :D
Ty chceš, aby Forsakeni definitívne opustili Hordu a začali svoj ďábelský plán? :D To by bol pre príbeh zaujímavý osviež.
Inač súhlasím @svoa00 tiež mám pocit Že blizzard už rozprávať prestal :/
Moje nejoblíbenější postavy jsou Arthas a Illidan (nechápu, jak si Tyrande mohla vybrat Malfuriona).
Myslím, že Blizzardy ještě málo znáš, oni toho spoustu nakecají, takže s tím "jeden dva datáče" bych nepočítala. Budou nejspíš dělat datadisky, dokud se jim to vyplatí, a to bude ještě sakra dlouho. Četla jsem ale kdysi názor, že další strategii můžou v dohledné době udělat, pokud budou chtít výrazně posunout děj a poměr sil - to se ve všech Warcraftech dělo.