A nezabúdaj za každou otázkou dávať tridsať otáznikov a výkričníkov, aby si dostatočne zdôraznil, že naozaj kladieš otázku (divili by ste sa, ale aj takíto sa na nete nájdu...)
:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall: PATNÁCT POHYBLIVÝCH OBRÁZKŮ A CASP LOCK K TOMU! (Ale to divné "teenagerovské" písmo kde se používá q, w, 3, a podobné voloviny kvůli vám vážně psát nebudu ;) )
No jo teď mi to teprve došlo. Sansa přece chce, chytrého, hezkého, vysokého, silného, odvážného, ochranářského, bohatého, mocného a z dobrého rodu pocházejícího rytíře. A to je přece EDWARD v podání R. Pattisona :twisted:
@Everett_Young Zase Jacoba nemůžeš použít místo diskokoule. Ale na referát o Černobylu by byl vhodnější. :twisted: No, Sansa by asi neocenila ani jedno z toho. :(
KeD To tU TaK AkTiIiWnE RaDiLi tAk mOzHnO Ma kOnEcZnE NiEkTo zAcZnE WnImAt kEˇBuDeM PiIiSaT TaKtO =d. FaYn wShEcI WnImAyU? tAk tEdA DoBrE: sAnSa yE TaKaAa. =d. No pOwEdAl bY SoM ZhE PrE EdWaRdA Sa hOdIaCa =D. lEn nEwIeM PrIdE Mi tO ZhE On mA RaDsHeY DiEwCzAsTkAaA BeZ MiMiK WoE, mOzHnO LeN So sLzAmI. aLe iNaK MaTe pRaWdU =d. No mOzHnO By tO PrE Nu cHcElO EdWaRdA Z TuPiIiRzUuU... aLe sOm rAd zHe kOnEcZnE WiEm cZo rObIt aBy sTe sI Ma wShImLi O_o BiLlIiIsHeK Ye BeSt! (pre spetny preklad použite http://www.freezy.cz/ext/emo/devypatlator/)
Tak snad jen pár laskavých a vlídných slov k tématu. ;-)
Nebudu se pouštět do geniálních analýz, ani vyvracet něčí "objevné, nestranné a "objektivní" názory", které tímto nejsou ani náhodou; spíš by se dalo říct, že jsou asi všechno, jen ne "objektivní a nestranné". Jen pár poznámek.
Byla zde znovu nastolena otázka tzv. mlátičky (oblíbené téma). Výchovné pohlavky, jak známo, uštědřoval Sanse už Joffrey (budiž mu země těžká), prostřednictvím věrného rytíře Borose Blounta. Vidím, že se jeho fanklub rozrůstá. Erotické fantazie chlapců, kteří ještě neměli dívku, nepoznali lásku a mají touhu tak trochu se za to pomstít celému světu (a hlavně těm dívkám, co je přehlížejí a odmítají), pracují naplno. To je normální. Překvapivě k nim přibývají i ti, které jsem dosud měl za docela normální (pokud tedy za tím není jen jakási touha se více zviditelnit).
Zasloužila by si Sansa pár facek? Kdo by si je nezasloužil?! Tak třeba Arya? Samozřejmě! Kdyby dostala pár preventivních, třeba by se po nocích nepotulovala po městě a nepodřezávala by lidi, kteří si to podle jejího názoru zaslouží. A třeba ne. Změnilo by jí to? To asi těžko. Jádro, povaha zůstávají stejné. Někomu facka pomůže se vzpamatovat, jiného spíše zatvrdí a on pak ještě víc rebeluje. Co Eddard? Zasloužil by profackovat za to, jak vydal Lannisterům napospas své dcery jen kvůli tomu, že si dovolil být velkorysý a dal svému nepříteli šanci, kterou tento zužitkoval bez zaváhání? Ano! Jedna krátká suchá a jedna dlouhá přes celou místnost. Co Catelyn? Ó ano! Kdyby dostala pár facek v raném dětství, (nebo ještě lépe v období, kdy rozmařile laškovala s Malíčkem, i když věděla, že nemá šanci), možná by nestrkala nos do věcí, do kterých jí nic není a nepodnikala neuvážené výpravy ve věci dvojnásobného atentátu na svého syna. Co Robb? Co nestarkovci? Takhle by se dalo pokračovat. Mlaťme je všechny! Pár facek bychom někdy zasloužili zřejmě všichni.
Dále je Sanse vyčítána pasivita, nečinnost, neschopnost vidět věci takové, jaké jsou doopravdy. Tito kritici by na jejím místě jednali rázně, směle a správně - samozřejmě i se znalostí dalšího děje ságy, jak jinak. Vyčítají Sanse, že se v extrémních situacích, jakým ji děj vystavuje, nechová racionálně a moudře. Oni by jednali rozhodně jinak, lépe. Ze svého lannisterského vězení by během několika málo dní nebo hodin uprchli (asi by našli nějakou tajnou chodbu z města, nebo našli plášť neviditelnosti, nebo tak něco), vrátili by se na Sever, zburcovali armádu a vydali se pomstít smrt svých blízkých. To by přece bylo na místě - cokoli jiného by byla neodpustitelná pasivita a zbabělost, možná i hloupost.
Při "Cerseině vyšetřování incidentu NymeriaXJoffrey" by okamžitě prozřeli, co je Joff zač, přestali by ho z hodiny na hodinu milovat, podpořili by svou nezdárnou sestru, která jim dlouhodobě leze na nervy tím, že je tak jiná; odvážně, upřímně a zcela objektivně by vyhodnotili situaci, jednali by převážně racionálně a nepodřezávali si pod sebou větev, atd. Chtít po Sanse, aby se v té vypjaté chvíli chovala zcela rozumně, je stejně naivní jako naivita, kterou právě jí vyčítají. Rozum nemají mít děti, ale dospělí, to by mohli dospělí lidé snad pochopit. Hlavní "vina", či chcete-li neschopnost,tedy padá na následující osoby, a v tomhle pořadí: Robert, Eddard, Cersei. Robert mohl celou aféru smést ze stolu, ale dal přednost pohodlnosti, protože nechtěl mít s Cersei ještě větší peklo. Eddard se mohl královu rozhodnutí vzepřít a odmítnout být jeho pobočníkem, stát se rebelem a v noci uprchnout domů, popřípadě kvůli Ladyně smrti vyhlásit Baratheonům válku. :-) Až někde za nimi se v tom, jak mohli celou situaci ovlivnit, krčí Joffrey, Arya nebo dokonce Sansa. No, je pravda, že kdyby si Arya k trénování Nymerie vybrala nějaké lepší místo, k popravě Lady nemuselo vůbec dojít, ale to je jen kdyby; a ten parchant GRRM by si stejně vymyslel něco jiného. :-) To, že ze smrti Lady obviňovala Aryu, je pochopitelné, vžijte se do její situace a pak mudrujte.
Dále - tvrzení, že Sansa nikdy nikomu nepomohla a myslí jen na sebe, je blbost, hraničící s nevědomostí. :-) Sansa je dobrotivá. Jakkoli to zní možná v uších některých směšně, je to tak. Nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní, chce pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, a také to dělá. Ser Dontos by mohl vyprávět; stejně tak když pomáhá mírnit paniku v Maegorově pevnosti během Stannisova útoku; když uklidňuje nemocného Roberta Arryna. Kdo tohle nevidí, toho opravdu nemůžu brát vážně.
Dále - Sansa Přecitlivělá, Sansa Snílek. Asi ano. Zhruba jako většina dívek jejího věku. Na tom ale není nic špatného. Znám lidi, kterých se dotýká a které zraňuje víc věcí než ostatních, věcí, nad kterými jiní jen mávnou rukou a neberou si je tak. Každý má své hranice nastavené trochu jinak, někdo je zkrátka otrlejší a někdo citlivější. Sansa je napohled slabá, ale pod povrchem, uvnitř, je v ní cosi chladného, starkovského, věc, která zazvoní, když jsou překročeny určité meze, věc, která občas krvácí žalem nad tím, že svět je jiný než v písních, jiný, než jaký jsme si představovali v dobách, když jsme jej ještě neznali. Ne tak dobře. Citlivé lidi bolí svět častěji a víc než ostatní. Za to bychom je ale neměli odsuzovat, oni si takoví být nevybrali. Musí v tom světě žít, ačkoli si jej nevybrali. Proto tolik lidí utíká do nejrůznějších fantazií, ať už svých nebo někoho jiného, hledá útěchu v knihách, filmech, nebo vymyšlených světech, které nám dávají sílu, uklidnění, někdy i naději. Kdybychom my všichni nepotřebovali určitou dávku snění, asi byste ani nečetli Píseň ledu a ohně. Ostatně, nemusíte být přecitlivělí, abyste pocit naštvanosti, kam ten svět spěje, měli zcela běžně. Laskavých lidí je málo, dneska na podobné "výstřelky" není čas ani nálada. Snít v našem světě (a zřejmě i v jiných) je nutnost, abyste se nezbláznili. Já sám jsem často přecitlivělý, dokazuje to ostatně i tento můj komentář. :-)
Otázku kravství ponechám vážnějším zájemcům o tuto problematiku; já sám už se tím nehodlám zabývat, podotýkám jen, že kdo chce Sansu bíti, svého Joffreye si vždycky najde. Ale jak tvrdím - to, co na ostatních lidech vidíte, vypovídá víc o vás samotných, než o těch ostatních. Myslete na to, když na někom budete chtít vidět hloupost, a ne další věci, které byste třeba vidět mohli.
Komentáře
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: PATNÁCT POHYBLIVÝCH OBRÁZKŮ A CASP LOCK K TOMU! (Ale to divné "teenagerovské" písmo kde se používá q, w, 3, a podobné voloviny kvůli vám vážně psát nebudu ;) )
Bitvu o Sansu už jsem vyhrál. Hodil jsem jí na krk Heavy_Headovi. patnáctkrát animovaný :twisted: s capslockem.
No, Sansa by asi neocenila ani jedno z toho. :(
(pre spetny preklad použite http://www.freezy.cz/ext/emo/devypatlator/)
Nebudu se pouštět do geniálních analýz, ani vyvracet něčí "objevné, nestranné a "objektivní" názory", které tímto nejsou ani náhodou; spíš by se dalo říct, že jsou asi všechno, jen ne "objektivní a nestranné". Jen pár poznámek.
Byla zde znovu nastolena otázka tzv. mlátičky (oblíbené téma).
Výchovné pohlavky, jak známo, uštědřoval Sanse už Joffrey (budiž mu země těžká), prostřednictvím věrného rytíře Borose Blounta. Vidím, že se jeho fanklub rozrůstá. Erotické fantazie chlapců, kteří ještě neměli dívku, nepoznali lásku a mají touhu tak trochu se za to pomstít celému světu (a hlavně těm dívkám, co je přehlížejí a odmítají), pracují naplno. To je normální. Překvapivě k nim přibývají i ti, které jsem dosud měl za docela normální (pokud tedy za tím není jen jakási touha se více zviditelnit).
Zasloužila by si Sansa pár facek?
Kdo by si je nezasloužil?!
Tak třeba Arya? Samozřejmě! Kdyby dostala pár preventivních, třeba by se po nocích nepotulovala po městě a nepodřezávala by lidi, kteří si to podle jejího názoru zaslouží. A třeba ne. Změnilo by jí to? To asi těžko. Jádro, povaha zůstávají stejné. Někomu facka pomůže se vzpamatovat, jiného spíše zatvrdí a on pak ještě víc rebeluje.
Co Eddard? Zasloužil by profackovat za to, jak vydal Lannisterům napospas své dcery jen kvůli tomu, že si dovolil být velkorysý a dal svému nepříteli šanci, kterou tento zužitkoval bez zaváhání? Ano! Jedna krátká suchá a jedna dlouhá přes celou místnost.
Co Catelyn? Ó ano! Kdyby dostala pár facek v raném dětství, (nebo ještě lépe v období, kdy rozmařile laškovala s Malíčkem, i když věděla, že nemá šanci), možná by nestrkala nos do věcí, do kterých jí nic není a nepodnikala neuvážené výpravy ve věci dvojnásobného atentátu na svého syna.
Co Robb? Co nestarkovci? Takhle by se dalo pokračovat. Mlaťme je všechny!
Pár facek bychom někdy zasloužili zřejmě všichni.
Dále je Sanse vyčítána pasivita, nečinnost, neschopnost vidět věci takové, jaké jsou doopravdy.
Tito kritici by na jejím místě jednali rázně, směle a správně - samozřejmě i se znalostí dalšího děje ságy, jak jinak.
Vyčítají Sanse, že se v extrémních situacích, jakým ji děj vystavuje, nechová racionálně a moudře. Oni by jednali rozhodně jinak, lépe. Ze svého lannisterského vězení by během několika málo dní nebo hodin uprchli (asi by našli nějakou tajnou chodbu z města, nebo našli plášť neviditelnosti, nebo tak něco), vrátili by se na Sever, zburcovali armádu a vydali se pomstít smrt svých blízkých. To by přece bylo na místě - cokoli jiného by byla neodpustitelná pasivita a zbabělost, možná i hloupost.
Při "Cerseině vyšetřování incidentu NymeriaXJoffrey" by okamžitě prozřeli, co je Joff zač, přestali by ho z hodiny na hodinu milovat, podpořili by svou nezdárnou sestru, která jim dlouhodobě leze na nervy tím, že je tak jiná; odvážně, upřímně a zcela objektivně by vyhodnotili situaci, jednali by převážně racionálně a nepodřezávali si pod sebou větev, atd. Chtít po Sanse, aby se v té vypjaté chvíli chovala zcela rozumně, je stejně naivní jako naivita, kterou právě jí vyčítají.
Rozum nemají mít děti, ale dospělí, to by mohli dospělí lidé snad pochopit.
Hlavní "vina", či chcete-li neschopnost,tedy padá na následující osoby, a v tomhle pořadí: Robert, Eddard, Cersei. Robert mohl celou aféru smést ze stolu, ale dal přednost pohodlnosti, protože nechtěl mít s Cersei ještě větší peklo. Eddard se mohl královu rozhodnutí vzepřít a odmítnout být jeho pobočníkem, stát se rebelem a v noci uprchnout domů, popřípadě kvůli Ladyně smrti vyhlásit Baratheonům válku. :-) Až někde za nimi se v tom, jak mohli celou situaci ovlivnit, krčí Joffrey, Arya nebo dokonce Sansa.
No, je pravda, že kdyby si Arya k trénování Nymerie vybrala nějaké lepší místo, k popravě Lady nemuselo vůbec dojít, ale to je jen kdyby; a ten parchant GRRM by si stejně vymyslel něco jiného. :-)
To, že ze smrti Lady obviňovala Aryu, je pochopitelné, vžijte se do její situace a pak mudrujte.
Dále - tvrzení, že Sansa nikdy nikomu nepomohla a myslí jen na sebe, je blbost, hraničící s nevědomostí. :-)
Sansa je dobrotivá. Jakkoli to zní možná v uších některých směšně, je to tak. Nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní, chce pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, a také to dělá. Ser Dontos by mohl vyprávět; stejně tak když pomáhá mírnit paniku v Maegorově pevnosti během Stannisova útoku; když uklidňuje nemocného Roberta Arryna. Kdo tohle nevidí, toho opravdu nemůžu brát vážně.
Dále - Sansa Přecitlivělá, Sansa Snílek.
Asi ano. Zhruba jako většina dívek jejího věku. Na tom ale není nic špatného. Znám lidi, kterých se dotýká a které zraňuje víc věcí než ostatních, věcí, nad kterými jiní jen mávnou rukou a neberou si je tak. Každý má své hranice nastavené trochu jinak, někdo je zkrátka otrlejší a někdo citlivější. Sansa je napohled slabá, ale pod povrchem, uvnitř, je v ní cosi chladného, starkovského, věc, která zazvoní, když jsou překročeny určité meze, věc, která občas krvácí žalem nad tím, že svět je jiný než v písních, jiný, než jaký jsme si představovali v dobách, když jsme jej ještě neznali. Ne tak dobře.
Citlivé lidi bolí svět častěji a víc než ostatní. Za to bychom je ale neměli odsuzovat, oni si takoví být nevybrali. Musí v tom světě žít, ačkoli si jej nevybrali. Proto tolik lidí utíká do nejrůznějších fantazií, ať už svých nebo někoho jiného, hledá útěchu v knihách, filmech, nebo vymyšlených světech, které nám dávají sílu, uklidnění, někdy i naději. Kdybychom my všichni nepotřebovali určitou dávku snění, asi byste ani nečetli Píseň ledu a ohně. Ostatně, nemusíte být přecitlivělí, abyste pocit naštvanosti, kam ten svět spěje, měli zcela běžně.
Laskavých lidí je málo, dneska na podobné "výstřelky" není čas ani nálada.
Snít v našem světě (a zřejmě i v jiných) je nutnost, abyste se nezbláznili.
Já sám jsem často přecitlivělý, dokazuje to ostatně i tento můj komentář. :-)
Otázku kravství ponechám vážnějším zájemcům o tuto problematiku; já sám už se tím nehodlám zabývat, podotýkám jen, že kdo chce Sansu bíti, svého Joffreye si vždycky najde.
Ale jak tvrdím - to, co na ostatních lidech vidíte, vypovídá víc o vás samotných, než o těch ostatních.
Myslete na to, když na někom budete chtít vidět hloupost, a ne další věci, které byste třeba vidět mohli.
A nebojte se, už končím. ;-)