Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
1626365676875

Komentáře

  • Jednoduše, ta knížka se mi do tématu nehodí... Ale dobrý pokus ;-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • upraveno 14. listopadu 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 14. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Michelle Především je to, dámy prominou, děsná prdel, ovšem zároveň je to mrazivý humor jako třeba ve filmu čtyři Čtyři lvi. Takže i pokud ne jako literaturu, určitě si to přečti.
  • Pro české prostředí ještě Tomáš Malý Smrt a spása mezi Tridentem a sekularizací - zabývá se spíše teologickou stránkou věci, ale mohly by tam být i kapitoly věnující se smrti jako takové v našem prostředí a možná trochu upravující Ariese.
  • upraveno 19. listopadu 2012
  • @svoa00 To je smutné.... A skvělé:-)
  • Zima se blíží a mrtví vstávají z hrobů, mrazivé čtení na dobrou noc :other:
  • připomíná mi to jednu mou starou básničku, tam byla tedy jen zápletka s mrtvým milým, ale prostě pointa podobná
  • Díky :oops:
  • „Hoj, má panenko, tu jsme již!
    Nic, má panenko, nevidíš?"
    „Ach proboha, ten kostel snad?“

    „To není kostel, to můj hrad!“
    „Ten hřbitov - a těch křížů řad?“

    „To nejsou kříže, to můj sad!
    Hoj, má panenko, na mě hleď
    a skoč vesele přes tu zeď!“
  • Svatební košile.
  • no, byla to jakási variace na erbena, zkusím ji vyhrabat a hodit sem, stejně visela na netu i někde jinde, takže falešná skromnost stranou:)

  • Pod podzimními listy...
    Či snad už opadaly?
    A zšedly jako vlasy
    těch žen, co vyčkávaly
    u oken na své milé,
    ach, milé, přerozmilé,
    za zavřenými okny
    se nikdy nedočkaly


    Pod lednovými sněhy,
    co dávno ztály žárem,
    tak jako loňské ledy
    se rozpukalo žalem
    na střepy srdce milé,
    mé milé, přerozmilé,
    když tam za svými okny
    mne vyhlížela stále


    Pak přišlo jaro záhy
    kdy slunce rány zhojí,
    to ženich přijde s družbou
    si pro nevěstu svoji,
    tak neplač, moje milá,
    má milá, přerozmilá,
    já se stíny za okny
    ti také svatbu strojím


    Když v půli června byla
    noc temná jako v hrobě,
    to čísi ruka bílá
    na okna klepe tobě
    Jen pusť mne moje milá,
    má milá, přerozmilá,
    jen na malinkou chvíli
    pusť mne má milá k sobě


    Pod podzimními listy,
    co popadaly z nebe,
    tvé vlasy padlé sněhem,
    tvé tělo trochu zebe
    Přec dočkala ses milá,
    ach, milá, přerozmilá,
    to rozbitými okny
    já přišel si pro tebe


    Když zima přijde náhle,
    pak přikryjte nás chvojím,
    mne a moji milou,
    tam kde kříž v poli stojí
    Jen přitul se má milá,
    má milá, přerozmilá,
    pod dubovými prkny
    my navždy budem svoji.
  • Nádhera... mam rad taketo.. ehm nemam lepší výraz než gotické veci
  • @Ninkwen Paráda. To opakování podobných motivů to krásně prováže a dodá na síle. :applause:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Lidi, jen nechte tu smrt spát, není na ní nic poetického a krásného, radujte se radši ze života.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Ninkwen Rozumné a chvályhodné.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Mě hned v hlavě naskočil Der Erlkönig (Král duchů)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tak, využiv odkladu jsem trochu upravoval, vychytával chyby a tak, a už to není 31 stran. Je to 32 :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Můžeš opisovat :)
  • Takže ta nejdelší povídka = flanker :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No myslim, že to nebude jediný poznávací znamení...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa A sakra, vy máte jinou verzi testu :!:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To je v háji, já se neučila :onfire:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.