@jjelen : Je statečný a loajální, dobrý rytíř. Neměla jsem proti němu nic ani zpočátku, ale jeho snaha ukončit obléhání Dračího kamene jen proto, aby se jejich loďstvo mohlo vrátit bránit svou domovinu na mě udělala dojem. Co ty vidíš na zrezivělém katovi, který nevěděl kdy má držet jazyk za zuby a jeho maximálním výkonem je bušit do jednorukého rytíře a přiblble se smát?
AT – Theon Greyjoy, Gregor 'Hora' Clegane, Rickon Stark, Maege Mormont
Theon Greyjoy +2 (22) Gregor 'Hora' Clegane -1 (19) Rickon Stark +1 (21) Maege Mormont 0 (20)
Theona mám prostě ráda, nevím proč, ale je to tak. K Horovi snad ani důvod mínuska psát nemusím... Rickon je další ze Starčat, i když nejméně oblíbený (asi tím, že dostal nejméně prostoru a je divočák). Na Mormontici zbyla nula.
Theon Greyjoy +2 (25) Gregor 'Hora' Clegane -1 (17) Rickon Stark 0 (21) Maege Mormont +1 (23)
Theon je moja najobľúbenejšia postava ságy. Zvyšok mi je ľahostajný ani jedna postava ma veľmi nezaujala, aj keď sa priznám že som zvedavý čo s nimi bude v ďalších knihách. Tak či tak to budem striedať.
6. hlasování Theon Greyjoy +1 (28) Gregor 'Hora' Clegane -1 (14) Rickon Stark +2 (26) Maege Mormont 0 (24) (no jo, od rickona coby posledního mužského starka se může leccos očekávat, takm proto ty 2 body i když zatím nic moc neudělal...)
Theon je zajímavá shakespearovská zrádcovská figurka, jedna z nejrealističtějších Martinových postav. Sobecký, nedomýšlející následky, ale taky schopný toho litovat. Gregor je trol. Rickon a Maege jsou tu u mě favoriti, ale tentokrát jsem dala přednost dámě.
Theon Greyjoy +2 (30) Gregor 'Hora' Clegane -1 (11) Rickon Stark +1 (29) Maege Mormont 0 (28)
Theon Greyjoy: přestože je to rozporuplná postava, tak jeho kapitoly zbožňuju. Gregor 'Hora' Clegane: ne, nemám ho ráda. Rickon Stark: uvidíme, co se z něj vyklube. Maege Mormont: meh.
Tak v téhle skupině nevidím žádnou, pro mě vyloženě sympatickou postavu. Už aby byla za námi. Rickon i Maege jsou jistě kladné postavy, ale nijak zvlášť mě nezaujaly a nic k nim necítím. Rozhodl jsem se proto výjimečně podpořit vyloženě zlou postavu. Ser Gregor je psychopat a sadistické prase, co si zaslouží hořet v sedmi peklech, ale svým způsobem mě fascinuje. Souboj s Oberynem je jedna z mých nejoblíbenějších částí knihy. To jak si Rudou zmiji nakonec dal mi vyrazilo dech. Opravdu se na něj hodí název jednoho akčního filmu: Je těžké ho zabít! Navíc má takovou úspornou mluvu, to se mi moc líbí. Rozhodně je to nejen výškou zajímavá vedlejší postava. Theon je zvláštní. Už jako arogantní frajírek mi přišel zajímavý a bylo mi ho i trochu líto. Myslím, že v jádru nebyl špatnej člověk (na šlechtice), ale dostal se do vleku situací, které ho přivedly až na úplné dno lidskosti, protože zabít zbytečně dva nevinné kluky je prostě zlo. No Cizinec ho myslím potrestal dostatečně a snad se z něj stane lepší člověk. Už se vlastně stal. Tak ještě lepší:-)
Theon Greyjoy +1 (31) Gregor 'Hora' Clegane -1 (10) Rickon Stark 0 (29) Maege Mormont +2 (30)
Theon - za svoje problémy si může sám... Ale přesto s ním trošku sympatizuju, je mi ho líto a je to zajímavá postava Gregor - další psychopat Rickon - můj nejméně oblíbený Stark, přijde mi rozjívený a rozmazlený Maege - rod Mormontů je sympatický a tohle je další fajn zástupkyně
Komentáře
Ilyn Payne -1 (61)
Loras Tyrell +2 (78)
Ilyn Payne -1 (62)
Loras Tyrell +2 (79)
Co ty vidíš na zrezivělém katovi, který nevěděl kdy má držet jazyk za zuby a jeho maximálním výkonem je bušit do jednorukého rytíře a přiblble se smát?
Ilyn Payne -1 (61)
Loras Tyrell +2 (81)
Theon Greyjoy +2 (22)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (19)
Rickon Stark +1 (21)
Maege Mormont 0 (20)
Theona mám prostě ráda, nevím proč, ale je to tak.
K Horovi snad ani důvod mínuska psát nemusím...
Rickon je další ze Starčat, i když nejméně oblíbený (asi tím, že dostal nejméně prostoru a je divočák).
Na Mormontici zbyla nula.
Theon Greyjoy +2 (25)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (17)
Rickon Stark 0 (21)
Maege Mormont +1 (23)
Theon je moja najobľúbenejšia postava ságy.
Zvyšok mi je ľahostajný ani jedna postava ma veľmi nezaujala, aj keď sa priznám že som zvedavý čo s nimi bude v ďalších knihách. Tak či tak to budem striedať.
Theon Greyjoy 0 (25)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (16)
Rickon Stark +2 (23)
Maege Mormont +1 (24)
Theon Greyjoy +2 (27)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (15)
Rickon Stark +1 (24)
Maege Mormont 0 (24)
Theon Greyjoy +1 (28)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (14)
Rickon Stark +2 (26)
Maege Mormont 0 (24)
(no jo, od rickona coby posledního mužského starka se může leccos očekávat, takm proto ty 2 body i když zatím nic moc neudělal...)
Theon Greyjoy 0 (28)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (13)
Rickon Stark +1 (27)
Maege Mormont +2 (26)
Theon Greyjoy 0 (28)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (12)
Rickon Stark +1 (28)
Maege Mormont +2 (28)
Theon Greyjoy +2 (30)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (11)
Rickon Stark +1 (29)
Maege Mormont 0 (28)
Theon Greyjoy: přestože je to rozporuplná postava, tak jeho kapitoly zbožňuju.
Gregor 'Hora' Clegane: ne, nemám ho ráda.
Rickon Stark: uvidíme, co se z něj vyklube.
Maege Mormont: meh.
Ilyn Payne +2 (64)
Loras Tyrell -1 (78)
@jjelen : taky si rikam
Rozhodl jsem se proto výjimečně podpořit vyloženě zlou postavu. Ser Gregor je psychopat a sadistické prase, co si zaslouží hořet v sedmi peklech, ale svým způsobem mě fascinuje. Souboj s Oberynem je jedna z mých nejoblíbenějších částí knihy. To jak si Rudou zmiji nakonec dal mi vyrazilo dech. Opravdu se na něj hodí název jednoho akčního filmu: Je těžké ho zabít! Navíc má takovou úspornou mluvu, to se mi moc líbí. Rozhodně je to nejen výškou zajímavá vedlejší postava.
Theon je zvláštní. Už jako arogantní frajírek mi přišel zajímavý a bylo mi ho i trochu líto. Myslím, že v jádru nebyl špatnej člověk (na šlechtice), ale dostal se do vleku situací, které ho přivedly až na úplné dno lidskosti, protože zabít zbytečně dva nevinné kluky je prostě zlo.
No Cizinec ho myslím potrestal dostatečně a snad se z něj stane lepší člověk. Už se vlastně stal. Tak ještě lepší:-)
Theon Greyjoy +1 (31)
Gregor 'Hora' Clegane -1 (10)
Rickon Stark 0 (29)
Maege Mormont +2 (30)
Theon - za svoje problémy si může sám... Ale přesto s ním trošku sympatizuju, je mi ho líto a je to zajímavá postava
Gregor - další psychopat
Rickon - můj nejméně oblíbený Stark, přijde mi rozjívený a rozmazlený
Maege - rod Mormontů je sympatický a tohle je další fajn zástupkyně
Doufám, že to mám dobře :-)