Kostýmy a výprava v seriálu

upraveno 7. listopadu 2012 v Seriál Hra o trůny
Už dlouho hledám nějakou ucelenou stránku o kostýmech ze seriálu, jelikož mne tato část výpravy vždy velmi zajímá, nicméně nic jsem nenašla. Napadlo mne tedy, že bychom si mohli udělat alespoň malý ucelený topic, kde by každý, koho také fascinují krásné kostýmy, přispěl svou troškou do mlýna. Zároveň bycho mohli debatovat i o inspiraci tvůrců a jak se jim podařilo či nepodařilo ztvárnit vaše vlastní představy o světě Písně ledu a ohně.

Vlastně se zdá, že jsem teď na něco rozsáhlejšího týkajícího se módy v Západozemí a nejen tam, přece jen narazila, ale ještě jsem si to nestihla projít celé, pouze druhou stranu, tak se ukáže, co se z článku vyklube. Snad jej znáte, snad ne, přikládám odkaz (nicméně chybí pěkné a detailní fotky kostýmu, za to je tam dost povídání).

http://fashionista.com/2012/06/game-of-thrones-hair-and-wardrobe-secrets-revealed/

Tapetování v místnosti povoleno, ba přímo vítáno, a jak napovídá nadpis, není zaměřena pouze na kostýmy, ale na výtvarnou stylizaci celkově, takže kulisy, lokace, i to zde ráda uvidím.

Edit:

Ještě jeden článek, kde autorka komentuje kostýmy jednotlivých postav
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-game-thrones-costumes-pictures,0,4363922.photogallery

Stránky autorky kostýmů, která mimochodem získala cenu Emmy pro letošní rok /za epizodu Prince of Winterfell
http://www.micheleclapton.com/

Odkaz na stránky, kde autorka shromažďuje výtvory současných módních návrhářů, které jí však evokují postavy Písně. (děkuji za upozornění Kachítos)

http://agameofclothes.tumblr.com/
145791012

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • upraveno 6. listopadu 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa No tak to je hnus... :-D (Asi už budu chodit na koncerty pouze v zimě - ze strachu z výše popsaného, fakt to nechci nikdy zažít! :-D )
  • Jojo, my mrňousové toho na koncertě většinou moc nevidíme :D A to bych zabíjela chlapce co své drobné přítelkyně nosí na ramenou :D :D
  • @Kachítos Jé, Muse si užij. Já na nich byla před šesti lety v Berlíně a byl to masakr. V ca. deváté řadě mě málem ušlapali, tak jsem asi po třetí písničce musela dozadu :/ (no, spíš mě jeden kamarád odvlekl, sama bych to nezvládla). Od tý doby už na koncertech stojím vždycky v první lajně, pokud to jde, nebo někde ze strany...

    Taky jsem trpajzlík, mám jen 158 cm. Vlasy myší šedi, šedozelené oči a extrémně světlou pleť. Na Aryu jsem moc tlustá, ale zase mám taky docela horseface. :) Teď mám na vlasech tullyovskou barvu, takže možná vypadám jako Lysa =D
  • Taky bych se k nikomu z písně asi nedokázala přirovnat. Ovšem s láskou k šatům a šití jsem na tom podobně jako Arya :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Proč chodíte na koncerty, když jsou tam lidi, že jo :)

    Jinak Monty je zjevně přibližně mé výšky, tedy kolem - pozor, spoiler - 177 cm.

    Obávám se, že nejvyšší účastník fóra je ugla :)
  • upraveno 6. listopadu 2012
    Možná že nejmenší muž na fóru jsem já:-) 5 stop a 8 palců:-)
    Takže jsem fanoušek dívek menších a obdivovatel vyšších:-)
  • Já jsem se svými 167 centimetry na holku celkem průměrná. Moc velká na to, aby to byla takový ta roztomilá maličkost a moc malá na to, abych byla v modelkovské velikosti jako moje mladší sestřička :D
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    To je taky nějaká ženská úchylka se neustále podceňovat? :-?
  • Nejspíš :D Nee, mně se moje výška líbí :) Akorát pro svou práci bych mohla být trošku vyšší :D Pracuju v kavárně a máme tam všechny poličky dimenzovaný pro někoho mnohem vyššího (zejména ty s alkoholem a některým nádobím), takže když si někdo objedná panáka, tak balancuju na špičkách jak trotl a trnu, kdy mi flaška za 500 spadne na palici :D
  • @Melindaaaa Jednoduché - požádáš vyššího kolegu, aby ti ji podal ;-) Já jsem teda menší než ty, ale rozhodně si nepřijdu jako trpaslík (jak tady bylo už zmiňováno :-D ) a vyšší bych být nechtěla :-)
  • Většinou mám směnu s klukem, co je sotva o pár cenťáků vyšší než já :D Ale nějak si vždycky poradíme :D
  • @Melindaaaa Vyměnit za většího! :-D
  • :D Tak už jedině pan šéf :D A ten se většinou slituje, když vidí, jak tam baletím :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Taky nevím, na koho bych se připodobnila - na Aryu jsem moc stará, na Sansu nejsem krásná, na Danny mám tmavé vlasy (krysí hněď), na Cersei a Cat jsem mladá, na Lysu málo šílená, na Ošu a Ašu nenosím kalhoty (tepláky a kraťasy od pyžama se nepočítají), na Brienne jsem moc malá a na Ros a Šae moc oblečená... :)
  • Tak alespoň, že tak :-)
  • Taky se chystám na Muse, ale na sedadla a s dalekohledem - viděla jsem je v první řadě na Rock for People, kde byl blbý zvuk, laserové efekty nevyzněly a jako naschvál (hlídali jsme si místo osm hodin před koncertem) se přede mne postavil chlápek s kamerou, který to snímal na ty velká plátna vedle podia - opruz. Takže tentokráte dozadu na sedadla, alespoň nebudu mít obouchané lokty a kolena od zábradlí z toho všeho skákání.
  • Já bych se ráda připodobnila k Margery :D (to protože jsem tak miloučká a nikdo mě nemůže nemít rád :D) Ale jistého chlapce bych za muže opravdu nechtěla :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Ninkwen: Jestli jsou v 02(Sazka) aréně, tak sedadla jsou výhra! Na RfP jsem na Muse byla taky a po zkušenosti z první řady na Offspringách jsem byla někde na úrovni zvukaře. Tam byl zvuk už v pohodě a navíc tam byl malý kopeček a já viděla naprosto všechno :)
  • Koukám, že se mi nezobrazují ikonky přečtených knih :D Takže B je správně :D K C jsem ještě nedošla :D
  • upraveno 6. listopadu 2012
    @Everett_Young Mám přečtenou :) Další dva díly si šetřím :D Ale asi už brzo padnou, protože mi to začíná chybět :( :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 6. listopadu 2012
  • Hadi a kry/isy - to stejně nikdy nedělalo dobrotu :-D Tak jsi Margaery 2 :-)
  • Joo, ve Vysoké zahradě je príma bydlení :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.