Kostýmy a výprava v seriálu

upraveno 7. listopadu 2012 v Seriál Hra o trůny
Už dlouho hledám nějakou ucelenou stránku o kostýmech ze seriálu, jelikož mne tato část výpravy vždy velmi zajímá, nicméně nic jsem nenašla. Napadlo mne tedy, že bychom si mohli udělat alespoň malý ucelený topic, kde by každý, koho také fascinují krásné kostýmy, přispěl svou troškou do mlýna. Zároveň bycho mohli debatovat i o inspiraci tvůrců a jak se jim podařilo či nepodařilo ztvárnit vaše vlastní představy o světě Písně ledu a ohně.

Vlastně se zdá, že jsem teď na něco rozsáhlejšího týkajícího se módy v Západozemí a nejen tam, přece jen narazila, ale ještě jsem si to nestihla projít celé, pouze druhou stranu, tak se ukáže, co se z článku vyklube. Snad jej znáte, snad ne, přikládám odkaz (nicméně chybí pěkné a detailní fotky kostýmu, za to je tam dost povídání).

http://fashionista.com/2012/06/game-of-thrones-hair-and-wardrobe-secrets-revealed/

Tapetování v místnosti povoleno, ba přímo vítáno, a jak napovídá nadpis, není zaměřena pouze na kostýmy, ale na výtvarnou stylizaci celkově, takže kulisy, lokace, i to zde ráda uvidím.

Edit:

Ještě jeden článek, kde autorka komentuje kostýmy jednotlivých postav
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-game-thrones-costumes-pictures,0,4363922.photogallery

Stránky autorky kostýmů, která mimochodem získala cenu Emmy pro letošní rok /za epizodu Prince of Winterfell
http://www.micheleclapton.com/

Odkaz na stránky, kde autorka shromažďuje výtvory současných módních návrhářů, které jí však evokují postavy Písně. (děkuji za upozornění Kachítos)

http://agameofclothes.tumblr.com/
1246712

Komentáře

  • Jestli se nepletu, tak budu za chvíli ve věku Cersei, ale nejsem blond (a doufám, že ani blbá jak tágo :-D, takže nejspíš budu něčí matka. Žádná jiná postava mně nenapadá.
  • hmm tak já se na nikoho asi nehodím. možná Arya koňská tvář :-D ovšem před klučičím střihem
  • Já bych se asi před patnácti lety taky hodila na někoho jinýho. Nedávno jsem se schválně koukla na fotky ze základní a střední školy. A můj výraz ve třinácti byl sansovský a maličko jsem se jí i podobala, ale čím jsem byla starší, tím jsem vypadala... nešťastnější?
  • E. Y.: Opravdu?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. listopadu 2012
  • upraveno 5. listopadu 2012
    Tak teď si mě donutil otevřít pusu a vykulit oči.
    Nevím hochu, jestli si mám o tobě myslet, že jsi uchylný exibicionista nebo tě obdivovat za odvahu. Ať tak či onak máš můj RESPEKT....Na snídani ti připravím uzenáče... 8-O :-o
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Tak tu máme první odhalenou bradavku, kdo tohle trumfne?
  • Thorar: Tohle nikdo netrumfne...Podle mě flanker jasně zvítězil a měli bychom se mu složit na cenu za první místo:-) Jen nevím, co by to mělo být...
  • To mi připadá dost málo....Možná mu udělám portfólio s Dany, když vypadá jako o něco mladší verze Joraha Mormonta...
  • Tak tady se to nějak rozjelo:) Podotýkám, že v místnosti o kostýmech bych čekala poněkud zahalenější fotky:) Předpokládám @flanker.27, že dámy asi tvého příkladu následovat nebudou:)

    Tak dobře jako zakladatel místnosti to zkusím trochu usměrnit. Zkuste nekomentovat, že vás Flankerova odvaha šokovala (i já čekala na fantasy fóru takové ty stydlivé lidi, co sem budou dávat fotky typu - hele to jsem já před deseti lety, omluvte kvalitu foky, myslím tím ten rozmazaný flek vlevo, nebo tamhle v rohu jsou moje vlasy - alespoň takto se na netu prezentoval můj stydlivý manžel, který dodnes neumí překousnout, že jsem dala fotky z naší svatby na facebook:)

    Zkuste se teď zamyslet, koho by Flanker mohl z písně ztvárnit. Tak já začnu. Myslím, že Stannis není tak špatná volba, jak se snažil Flanker tvrdit, - tmavé vlasy a výraz typu "jen ná jsem pravý král západozemí". Má někdo jiné návrhy? já si bohužel příliš nepamatuji, jak jsou které postavy popisované, knihy si moc nevizualizuji, jen vyloženě ty významné postavy a vůbec mi v tom výzarně pomáhá seriál.

  • Ninkwen: Byl by mladší Jorah nebo Stannis - a je to :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Jasnej Stannis.
  • upraveno 6. listopadu 2012
  • upraveno 6. listopadu 2012
  • Taky bych to viděla na Joraha, v mladším vydání samozřejmě :-) Davos je moc starý, Stannis totéž...
    Problém je, že se v Písni vyskytuje strašně málo postav ve věku 20 - lehce přes 30... Buď jsou tam postavy v pubertě a děti anebo rodičovské postavy okolo 40 a výše...
  • Jasný Jorah flanker Mormont.
  • @Ninkwen Na ty se teda necítím... :-D
  • upraveno 6. listopadu 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.