Kostýmy a výprava v seriálu

upraveno 7. listopadu 2012 v Seriál Hra o trůny
Už dlouho hledám nějakou ucelenou stránku o kostýmech ze seriálu, jelikož mne tato část výpravy vždy velmi zajímá, nicméně nic jsem nenašla. Napadlo mne tedy, že bychom si mohli udělat alespoň malý ucelený topic, kde by každý, koho také fascinují krásné kostýmy, přispěl svou troškou do mlýna. Zároveň bycho mohli debatovat i o inspiraci tvůrců a jak se jim podařilo či nepodařilo ztvárnit vaše vlastní představy o světě Písně ledu a ohně.

Vlastně se zdá, že jsem teď na něco rozsáhlejšího týkajícího se módy v Západozemí a nejen tam, přece jen narazila, ale ještě jsem si to nestihla projít celé, pouze druhou stranu, tak se ukáže, co se z článku vyklube. Snad jej znáte, snad ne, přikládám odkaz (nicméně chybí pěkné a detailní fotky kostýmu, za to je tam dost povídání).

http://fashionista.com/2012/06/game-of-thrones-hair-and-wardrobe-secrets-revealed/

Tapetování v místnosti povoleno, ba přímo vítáno, a jak napovídá nadpis, není zaměřena pouze na kostýmy, ale na výtvarnou stylizaci celkově, takže kulisy, lokace, i to zde ráda uvidím.

Edit:

Ještě jeden článek, kde autorka komentuje kostýmy jednotlivých postav
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-game-thrones-costumes-pictures,0,4363922.photogallery

Stránky autorky kostýmů, která mimochodem získala cenu Emmy pro letošní rok /za epizodu Prince of Winterfell
http://www.micheleclapton.com/

Odkaz na stránky, kde autorka shromažďuje výtvory současných módních návrhářů, které jí však evokují postavy Písně. (děkuji za upozornění Kachítos)

http://agameofclothes.tumblr.com/
2456712

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Dle oblíbenosti: Jon
    Dle vzhledu: Oša křížená s Varysem
  • Oša křížená s Varysem... :-D To se určitě hrubě podceňuješ :-)
  • upraveno 5. listopadu 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • Podľa obľúbenosti Melisandre? : D
    Podľa podobnosti Gendry aj keď jeho som si ako kováča predstavoval určite mohutnejšieho ako som ja. Aj Jona a Robba som si predstavoval podobných mne, no seriáloví predstavitelia mi to pokazili, nemám kučeravé vlasy. No keď vezmem do úvahy že mám piercing a plugy tak sa nehodím na nikoho : )
  • Podle oblíbenosti: Sandor Clegane.
    Podle vzhledu: Quentyn Martell.
  • Everett: (Trocha černočerného humoru po ránu.) "Dobrý den, jmenuji se Škvarek a rád bych byl jen Topinkou..." =D
  • Odkazy jsem nečetl, ale co se oděvů týká, vypíchnu oba extrémy:
    - Extrémně mě potěšilo, že již na svatbě Danny (a vlastně už v Magistrově domě) byly přítomny hlídky Neposkvrněných (překládají se tak Unsullied, že?) a vypadaly/i (asi bych si uhádal obě i podle toho, kdo je podmětem :o)) povedeně (hlídky, Neposkvrnění, jejich obleky...)
    - Nejblbější kostým (a to hodně dlouho nepamatuju dílo s takovým úletem) měla pravděpodobně Margaery... nevím proč, ale vyvolávalo to u mě pocit, že ji zabalili do koberce.

    Ale celkově nutno říct, že mi pojetí vizuální stránky seriálu docela sedí (až na lodě "železných", to prostě designově měla být parafráze vikingů jak vyšitá...)
  • Mimochodem, děláte někdo cosplay nebo larpy či cokoli, k čemu používáte kostýmy?
  • Everett: To není o sympatiích, to máš z toho, že sis vybral, ehm, postavy s podobným problémem. =D
  • Miss U: Vidíš to mi ani nedošlo než si to řekla :D Ale jo podle popisu z knihy mi je Quentyn celkem podobný, asi docela dost i povahově.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. listopadu 2012
  • No. Já se bohužel nehodím na nic. Aspoň z hlavních postav. Určitě by to musel být Martell, Baratheon, Greyjoy nebo někdo z východu. Jenže na Droga, Roberta nebo Victariona jsem moc malej, na Theona a Quentyna moc starej, na Dorana moc mladej, na Belwase moc hubenej a naopak tlustej na Oberyna nebo Vraní oko. Takže asi bych mohl dělat Varyse...Jo to by šlo....a chtěl bych jít za Jaimeho
  • Ještě bych se s hodně přivřenýma očima mohla hodit na Ashu Greyjoy, vždycky jsem si ji ale představovala, že je dost hezká, takovým tím zvláštním způsobem. V seriálu moc není, takže by to asi šlo. Úplně nejlepší by byla Asha zkřížená s Theonem (vyměnila bych sekyru za luk:) Tahle postava by se mi i líbila, i když v něčem mám vůči ní výhrady, nicméně vždy když jsem byla malá, tak jsem se raději než za princeznu převlíkala za piráta a podobné věci:)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Přemýšlím. Na Neda asi nejsem dost strohý a šlachovitý a na Roberta zase dost tučný. Na Stannise mám ještě moc vlasů. Tak před deseti lety bych ještě mohl simulovat Robba nebo Jona, ale narozdíl od nich jsem za tu dobu stihl dospět do věku, kdy jsou muži obdarováváni kladívkem a hřebíky.

    Jestli někoho napadne postava ze ságy, která je věkem tak kolem Jaimeho či Neda (mluvíme o knize), není zrovna štíhlá, ale ani tlustá, má nějakou tu svalovou hmotu, tvořící se kouty a nebaví jí se holit, tak to jsem já :)
  • Ninkwen: Wow, kdo je to?
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Tak až se bude pořádat icefire cosplay zabírám si Varyse
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @Ninkwen moc pěkná fotečka
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.