Citáty z filmu

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

rozšírme citačnú hru na vety vypovedané vo filmoch. dobrých, zlých ale hlavne tých, čo sme videli :-)

1235774

Komentáře

  • upraveno 15. srpna 2008

    Máš pravdu, žebříčky jsou srandička, zrovna TDK to zčásti dokázal.

    Já ti nevim, podle mě to trochu nakažlivý je, lidi co by normálně dali třeba menší hodnocení se tim nechaj strhnout. Ono taky záleží na způsobu hlasování. Já tomu třeba na CSFD dam 4 hvězdy. Jo bylo to super, rád to uvidim znova, ale chybělo tomu to něco, co by to povýšilo na nejvyšší příčky. Nevim, třeba se to po druhym shlednutí změní a dam tomu 5 hvězd.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. srpna 2008

    A můžeš to tam i zdůvodnit :wink:

  • upraveno 15. srpna 2008

    Tak mně třeba na nejvyšší příčky úplně stačí to, že si u něčeho řeknu, že bych to rád viděl znova.

    U mnoha filmů se mi to zrovna nestává.

  • upraveno 15. srpna 2008

    A stejně jako head to dělá asi spousta lidí. Já hodnotim asi trochu ostřeji, 5* maj jen výjimečný věci, 4* dobrý co chci vidět znova, 3* dobrý, ale už je znovu nemusim, a zbytek je jasnej, u těch jsem stejně většinou línej hodnotit, protože to stejně většinou nedokoukam...viz Kameňáky, Utrepení Krista apod :-)

    ad zdůvodnění...to jsme snad ještě neudělal, jsem občas línej i na to hodnocení, natožpak na komentáře.

  • upraveno 16. srpna 2008

    takže, nebudem zase pri compe týždeň, tak niečo ťažšie, aby ste sa nenudili :-)

    dialóg dvoch postáv:

    - Is life always this hard, or is it just when you're a kid?

    - Always like this.

  • upraveno 19. srpna 2008

    Jsem přesvědčen, že jsem minulý týden viděl film, kde to zaznělo. Ale za boha si nemohu vzpomenout na název.

    heade, pomoz :-) Pokusim se o umělý překlad, třeba i mě nakopne.

    Je život pořád tak složitý, nebo je takový jen v dětství?

    -Pořád je to stejný.

    hmm, tak nic, pořád to mám na jazyku; asi si budu muset počkat na malé pošťouchnutí :-)

  • upraveno 19. srpna 2008

    Neříkal to Frodo, když mu Glum ukousnul ten prst? :twisted:

  • upraveno 24. srpna 2008

    nie ten nie :-)

    ale vravela to dospelá postava postave detského vzrastu. ono tá druhá postava totiž aj dieťaťom naozaj bola...

  • upraveno 24. srpna 2008

    Velký s Tomem Hanksem? :o

  • upraveno 25. srpna 2008

    omnoho smutnejší a lepší film, v ktorom sa zabíjalo a pilo mlieko...

  • upraveno 25. srpna 2008

    Aaaa, to mlíko! Takže je to jasně Bessonův Leon a skvělá dvojice Portman-Reno. A opravdu jsem to viděl nedávno, když to dávali v TV. :-)

  • upraveno 28. srpna 2008

    bod je alekov!

    kto získa tento?

    dojemný monológ na konci filmu:

    I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain...

    hrubý preklad:

    moje oči videli veci, o ktorých ľudia ani netušia. Horiace útočiace lode v súhvezdí Orionu, jas C lúčov pri Tannhauserovej bráne. Všetky tieto momenty však zmiznú v čase... ako slzy v daždi...

  • upraveno 28. srpna 2008

    Zrovna kdy jsem měl rozjeto k velké sérii jsem byl sražen k zemi nějakou galaktickou scifárnou...tohle vzdávám na startovní čáře...:-(

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. srpna 2008

    Jasný jak facka. To je Blade Runner a Rutger Hauer.

  • upraveno 28. srpna 2008

    náááájs end ízy.

    bod pre teba sere

  • upraveno 28. srpna 2008

    To je ta scéna, jak drží tu holubici? 8)

    Film jsem viděl několikrát, ale na citát jsem si nevzpomněl. :roll:

    Jeden z nejlepších sci-fi, které byly natočeny. To by se líbilo i tobě, Aleku.

    :wink:

  • upraveno 28. srpna 2008

    Jedná se o kultovní scifi slovenské výroby. Pamětihodná je například scéna, kdy android s "fujarou" polyká syntetické halušky a počítá přitom elektronické ovečky. Vážně to zkus, Aleku, uchvátí tě to. 8)

  • upraveno 4. září 2008

    niečo z východu - špeciálne pre Aleka :-)

    (dvojhlasne, nahlas): Kľúúúč!

  • upraveno 4. září 2008

    To je marné, sarvene, už jsem je z něj taky doloval.

    Klíče od fóra si Alek střeží jako oko v hlavě.

    :D :wink:

  • upraveno 4. září 2008

    tušil som, že budeš tušiť :-)

  • upraveno 4. září 2008

    Jsem Lost in Translation :-)

    To je originální citace? V původním znění? Hmm, mě to připomíná leda tak Šíleně smutnou princeznu, když jsou v tom vězení a řvou na Kokošku, kterej je tam zamčenej s nima...až na to, že tam to bolo počesky :-)

  • upraveno 5. září 2008

    original je po rusky

  • upraveno 5. září 2008

    Červený nos, zkázonosná kouzelná berla, chlupatá beranice...

    ...není to Mrazík? :twisted: 8)

  • upraveno 5. září 2008

    net. ak si aj niečo zahliadol v zrkadle, bol to krivý odraz...

  • upraveno 5. září 2008

    obávam se, že jse taky jiný ruský film neviděl, než Frostmana...možná ještě Doktora Zhivaga, ale to nevim, jestli se dá vůbec považovat za ruský...ano, zase ta keira, já vim :-)

  • upraveno 5. září 2008

    Naše znalosti povolžské kinematografie zřejmě nejsou dost na výši. :) Já jsem ještě viděl část Noční hlídky (ale přibližně v polovině jsem to musel vypnout, protože mi z toho slézaly paznehty), tam se taky o klíči nic neříkalo, pokud vím. A taky mám určité zkušenosti s Tarkovským...

    Ech, obávám se, že to nerozklíčujeme. :roll: :P

    Jak jste se bavili o těch filmových žebřinách, trochu jsem nad tím zapřemýšlel. Dospěl jsem k názoru, že aby nějaký film dosáhl na jejich vrchol, musí splňovat dvě podmínky: 1) musí být kvalitní (a líbit se lidem), 2) nesmí nikomu moc vadit. Přičemž na ten druhý bod se často zapomíná, ale je taky hodně důležitý. Dokonce ještě důležitější než ten první, protože kvalitní snímek má často zástupy fanoušků, takže jazýčkem na vahách se stávají ti "nenávistníci". Stačí si to spočítat, na jednoho člověka, který dá 0/10, je potřeba devíti lidí hodnotících plným počtem, aby průměr vylezl aspoň na tu devítku.

    Aby nějaký film určitým lidem vadil, k tomu stačí celkem málo. Občas i zařazení do "špatného" žánru. Rázem se objeví experti, kteří ho strhají, ač ho třeba vůbec ani neviděli - "Cože, fantasy? Ne, já nesnáším pohádky, je to fantasmagorie!" - "Cože, muzikál? Ne, to je kýč." - "Cože, vypráví to o dějinách USA? Ne, já nenávidím Ameriku." A tak dále.

    To je podle mě třeba i důvod, proč je ve špičce filmových žebříčků tolik westernů. (nechci v žádném případě snižovat jejich kvality, jsou to skvělé filmy, ale kvalitních filmů je dost a dost v mnoha žánrech). Westerny už zkrátka mají své zlaté období za sebou, příliš se netočí, není kolem nich humbuk. Takže "experti" se jim spíše vyhýbají. Kdybychom ovšem zažívali westernový boom, nepochybuji o tom, že by se v jejich hodnocení objevovaly hlášky typu: "Cože, kovbojové a indiáni? Dyk to je pro děcka. Odpad!" :)

  • upraveno 5. září 2008

    Já jsem viděl z ruské kinematografie ještě snímek Bratr.

    Doporučuji. 8)

    Napadá mě, že zmíněný citát by mohl odvozovat svůj původ z kultovního kresleného seriálu: Jen počkej! (Nu pogodi!)

    :lol:

  • upraveno 6. září 2008

    ad žebříčky...myslím, že ty opravdu kvalitní žebříčky se nemůžou tak snadno vychýlit takovými sabotéry s nulovým hodnocením. Nejsem na to expert, ale jen diletant by použil prostý aritmetický průměr (zahrnul bych vás x možnostmi, jsem ted ponořen do statistických metod, ale stejně by to nikdo nečet :)).

    Ale zároveň se podepisuju pod myšlenku, že TOP film vlastně ani nemusí být tak skvělý, stačí že je ucházející pro většinu, tedy že vlastně moc nevadí, kontroverzní filmy se prostě nahoru moc nedostanou.

  • upraveno 6. září 2008

    že by som bol z vás najstarší? že by som si jediný pamätal starú ruskú rozprávku: Kráľovstvo krivých zrkadiel, a tých dvoch strážcov ako na deti revali: Kľúúúč?

  • upraveno 6. září 2008

    Tak o tom filmu jsem nikdy ani neslyšel.

    Ale zato znám takové přísloví: ten, kdo si stěžuje na křivé zrcadlo, by si měl nejdřív ověřit, jestli nemá křivou hubu. 8) :D

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.