Citáty z filmu

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

rozšírme citačnú hru na vety vypovedané vo filmoch. dobrých, zlých ale hlavne tých, čo sme videli :-)

«13456774

Komentáře

  • upraveno 9. července 2008

    začiatok úplne ľahučký:

    "Even the smallest person can change the course of the future."

  • upraveno 9. července 2008

    Zajímavý nápad! :idea:

    Rád hraješ na svém vlastním hřišti, co, sarvene? :wink:

    Ale proč nemluvíš naší krásnou mateřštinou?

    Pán prstenů? :wink:

  • upraveno 9. července 2008

    jasne :-) upravím pravidlá. Citáty budem zadávať ja :twisted: a každý kto ako prvý uhádne má bod. kto bude mať ako prví 10 bodov, preberá po mne žezlo citátotvorcu. :shock:

    a citáty budem dávať v jazyku v akom film bol. dabing nemám rád (pravda, nech žijú podarené výnimky najmä zo sveta animákov)

    ideálne bude uhádnuť aký film, a ktorá postava (komu).

    Heavy, buď pls. presnejší, ideš na to dobre :-)

  • upraveno 9. července 2008

    Tak když se k tomu head nemá...

    Galadriel o Frodovi, FOTR:LOTR, ROTK:LOTR (audio flashback).

  • upraveno 9. července 2008

    Něco na G.

    Buď Gandalf nebo Galadriel. O hobitech.

    Pokus se tedy v závorce aspoň uvádět slovenský ekvivalent, aby si soutěže mohli užít i ti, kteří neovládají tak dobře angličtinu. :idea:

    GRRR! Předběhl mě! :evil: :lol:

  • upraveno 9. července 2008

    GRRR? Snad GRRM, ne? :-)

  • upraveno 9. července 2008

    Ten to nebyl, Aleku. :wink:

    Bod je stejně můj! :twisted:

    Doufám, že sarven zvýší frekvenci svých návštěv zde.

    Doporučoval bych mu to. :)

  • upraveno 9. července 2008

    bod je alekov, ale sme len na začiatku dlhého behu.

    druhý citát, rovnako ľahký, rovnako z mojej srdcovky: výnimočne dabovanej.

    A čo urobíme s týmto malým, XY.

    No...teraz keď si ma nazval menom....

  • upraveno 10. července 2008

    Nerad bych plácl nějakou hloupost, ale jsem si skoro jistý, že to bylo Tenkrát na Západě. :) A řekl to ten padouch (Frank?), když vyvražďovali tu farmářskou rodinu a zbyl tam jen ten malý kluk.

    Máš rád foukací hudební nástroje, sarvene? :twisted:

  • upraveno 10. července 2008

    Jak to, bod Alekův? Nehraju! :o :evil:

  • upraveno 10. července 2008

    Musíš být příště přesnější a nesmíš váhat, heade. ;)

    Léto to asi trefil, stopro to je z Leoneho westernu, Tenkrát na západě je vysoce pravděpodobný...

  • upraveno 10. července 2008

    Ale já to přece uhodl, ne?

    Tedy název filmu, ještě předtím, než to sarven upřesnil. :twisted:

    Tenkrát na Západě patří k mým nejoblíbenějším filmům.

    "Víš, zjistil jsem, že nikdy nebudu obchodník." Tak nějak to Frank říkal, ne? 8)

    Krásně zdlouhavý začátek.

    Nádherná hudba. (Ne nadarmo mám od Ennia Morriconeho výběr z "jeho" westernů.)

    Výborný klasický strhující příběh.

    A ta závěrečná scéna, kdy Claudia Cardinale čeká, jestli se k ní Harmonika vrátí a on jenom přijede a dívá se na ni a ona na něj, a pak se otočí a pomalu odjíždí, protože ví, že ho dřív nebo později někdo z Frankových kumpánů vyhledá a pomstí ho, to je prostě vysoká závrať, při které mi běhá mráz po zádech s děsivou pravidelností.

    Westerny se mi vůbec líbí, hlavně když v nich hraje Clint Eastwood. 8)

  • upraveno 10. července 2008

    Jsem rád že Sergio a Ennio jsou uctívái nejen mnou na tomto foru...o chlup víc než západ mám rád Tenkrát v Americe, to je úžasný dílko, a přitom ne tak známý.

    Jde o to, co chtěl sarven vědět, jestli mu stačil název filmu.

  • upraveno 10. července 2008

    Mně je ten bod celkem fuk, ale jde o princip.

    Je zde přítomen nějaký právník? :twisted:

    Stejně měl být můj. :lol:

  • upraveno 10. července 2008

    rád by som ti heavy bod doprial, ale aj pred upresnením si to nezodpovedal presne, pretože Pán prsteňov nie je názov konkrétneho filmu, ... ale držím ti palce!

    Alek bod

    Leto bod.

    Áno je to z jedného z mojích absolútne naj filmov, vtedy na západe. Amerika je tiež super, aj Dobrý, zlý a škaredý, ale Západ je západ.

    - máte pre mňa koňa?

    - hehe, zdá sa, že nám jeden chýba...

    - nie, sú tu dva navyše.

    prásk. prásk. prásk.

    Ten film je dokonalý. :shock:

    A v rozbehu za prvými bodmi mapujeme ďalší z mojich milovaných kúskov:

    On: Can you keep a secret? I'm trying to organize a prison break. I'm looking for, like, an accomplice. We have to first get out of this bar, then the hotel, then the city, and then the country. Are you in or you out?

    ona: I'm in

  • upraveno 10. července 2008

    amatérsky preklad je asi takýto: plánujem útek a hľadám spojenca. Najprv odtiaľto z baru, potom z hotela, z mesta, z krajiny. Ideš to toho, alebo nie? Idem.

    Tak poď, heavy!

  • upraveno 11. července 2008

    I am out. :wink:

    Tento film jsem zřejmě neviděl, a jestli náhodou ano, tento citát si nepamatuji.

  • upraveno 11. července 2008

    hint 1: Film je veľmi podobný osudovo filmu Občan Kane. Oba mali množstvo nominácii na Oscara a získali jediného: za najlepší pôvodný scenár.

    hint 2: je to drobný, komorný film, ktorý pracuje s vtipom, náladou, hľadaním seba i súzniacej duše.

  • upraveno 11. července 2008

    Fakt netuším. Kdybys řekl: Anjolina Jangie a Prat Bitt, tak možná. :)

  • upraveno 11. července 2008

    Neměl jsem nejmenší tušení, tak jsem si ten citát vyhledal a zjistil jsem, že jsem ten film kupodivu viděl. :o Ale na ten citát bych si teda v žádném případě nevzpomněl. :)

    Co se týče bodování, kdybych byl sarvenem, šel bych cestou nejmenšího odporu a dal bych za Pána prstenů body i heavymu. Přeci jen, v době, kdy zde své řešení publikoval, ještě nebyla náležitě specifikována pravidla... a při pochybnostech nechť je rozhodováno k tíži organizátora. :twisted:

  • upraveno 11. července 2008

    Nechme to už být, jak to je.

    Tak co je to tedy za film?

    A může se googlit? :twisted:

  • upraveno 11. července 2008

    hint 3 (a posledný): Ďalším významným citátom je posledná scéna filmu, keď on dobehne ju a čosi jej pošepká do uška. Nik nevie čo. Tak končí táto romanca, ľudí stratených ďaleko od domova...

    heavy si svoje body ešte získa. nemám pochyb.

  • upraveno 11. července 2008

    Bohužel, taky netušim. Ten citát mi něco říká, i ty indicie...řekl bych že to není starý film, že? No nevzpomenu si, nahodilo by mě asi jedině nějaké jméno...

  • upraveno 11. července 2008

    Připadám si ztracen. Kdo to má pořád z té anglániny překládat? :wink:

    Ale nevím a neviděl jsem to.

  • upraveno 11. července 2008

    Ech, kdybych si to předtím nenašel na Googlu, tak by mi to teď určitě došlo. Jenže už jsem se podíval, tak nic. Uhádněte to někdo jiný! Vždyť s těmi nápovědami je to "piece of cake". :wink:

  • upraveno 11. července 2008

    Než to někdo uhodne, napadl mě takový nápad. :idea:

    Každý máme své oblíbené filmy. (Předpokládám, že i sarven je teď tady sází jeden za druhým).

    Co takhle dát dohromady našich top 10 (13 - 20) a ke každému napsat, co se vám na něm líbí a proč ho máte rádi.

    Myslím, že bychom tak mohli najít styčné body a naopak třeba přijít k něčemu, co stojí za shlédnutí a nám to zatím unikalo.

    A třeba i vyhlásit Nej film všech dob! :)

  • upraveno 11. července 2008

    tak k môjmu obľúbenému LOST IN TRANSLATION sa nikto spontánne neprihlásil :(

    ideme Ďalej. a áno, google je zakázaný doping :twisted:

    dávam citáty z mojích obľúbených, sekcii o top filmoch sa iba poteším.

    ďalší citát: "Cintoríny sú plné takých ako on. Príliš mladých a príliš pyšných."

  • upraveno 11. července 2008

    obávám se, že bude třeba upravit styl podávání otázek...ten citát si úplně přesně pamatuju, mám na jazyku název filmu, ale prostě to ze sebe nevymáčknu...

  • upraveno 11. července 2008

    originálne znenie:

    - Very young, and very proud.

    - Well, the graveyards are full of boys who were very young, and very proud.

    mladík o ktorom je tento dialóg nakoniec potvrdil svoje kvality, a ako jeden z mála prežil....

  • upraveno 11. července 2008

    Co se týče filmů, ve kterých málokdo přežil, napadá mě Sedm statečných. :!: Ale odtamtud si nepamatuji ani jména postav, natož abych tušil, kdo z nich to tak mohl pronést. :P

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.