Tři nejprovařenější teorie

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace
17810121324

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. července 2011
  • upraveno 1. července 2011
    flanker: všechno už mám přečteno, jenom teď čtu Hostinu podruhé (v originále, ať se pak můžu rovnou vrhnout na Draky) a už si dost věcí nepamatuji. Ohledně Brienne mám teorii, že vykřikla, protože si všimla, že někdo přijíždí. A ten někdo by ji ještě stihl odříznout před udušením (pokud už visela).

    Montezuma: jojo, to tam bylo taky. Brienne si zjevně všímala jenom jeho zranění a obrovské postavy.
    Taky mi nesedí, že by se Ohař dal tak najednou na víru. U těch, co žili poklidný život, a pak se vrhli nedobrovolně do válečných hrůz, to chápu, ale Sandor Clegane byl zvyklý zabíjet a nezdá se mi, že by něčeho v životě litoval.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. července 2011
    Neřekl bych, že tam je kvůli víře, ale kvůli tomu zranění. Možná nechce on aby ho našli. Možná to nechtějí ti papalášové. Možná mu pomohli výměnou za nějakou službičku. Nebo tam prostě přežívá. A teď když Brienne donesla do kláštera zprávu, že Sansa je fuč a že ji všichni hledají. Sebere Sandor svých pár švestek, poděkuje papalášům a vydá se znovu na cestu. Třeba sledoval Brienne a je to právě on kdo zabrání její popravě. (ale nevím jak). Nebo se vydá svou vlastní cestou, do Údolí a dá Malíčkovy přes držku.

    Jojo, úplně to vidím před očima. Malíček zrovna bude chtít od své dcerušky další neodcovský polibek a v tom se rozrazí dveře a tam zjizvená tvář. "Prstíku! Nesahej na moji holku nebo ti natáhnu takovou, že se posereš." Práásk! "Jedno hovno." Práásk! "Druhý hovno." Malíček se sebere ze země, popadne láhev od piva, rozbije ji o stůl a pokusí se střepem zohavit zohavenou tvář velkého Sandora Clegana... :D
  • upraveno 7. července 2011
    Hm Catalyn všechny tyhle vlastnosti už měla, jen je moc nevystavovala - na ženu Eddarda by se nehodilo, kdyby byla krutá a bezcitná a pomstychtivá, ale k Jonovi se vždycky chovala s chladnou nesnášenlivostí. Na druhou stranu - podle toho, co je jí osobně známo, tak nemá už nikoho - zůstala sama. Kritické situace z lidí vykřešou to nejhorší nebo nejlepší - u ní to první...

    Montezuma - to bych rozhodně fandila SHANDOR, SHANDOR, SHANDOR! Ale Sansa je hloupá a nefandila by :-p
  • upraveno 7. července 2011
    Catelyn se netajila neláskou k Jonovi, ale ani Theonovi nevěřila. Takže Tullyové Jonovi zrovna nevěří, když mu udělala takovou reklamu (zvláště poté, co se vybarvil Theon).
  • upraveno 7. července 2011
    Jo Theonovi nevěřila, na druhou stranu - u Theona by se to mohla zvát třeba empatií a intuicí pro jeho nepevný charakter, ale Jopnův charakter je Starkovský, takže její nevraživost není opodstatněná úsudkem, pouze vrozenou nesnášenlivostí matek k levobočkům. Ale říkám si - to svého manžela znala opravdu velmi špatně a nebo jen nechtěla vidět zjevné...těžko říct.
  • upraveno 7. července 2011
    Pokud ji rovnou řekl, že je Jon jeho, neměla důvod mu nevěřit. Pokud jenom výmluvně pokrčil rameny a nechal všechny si to domyslet, Jonův starkovský ksicht byl moc výmluvný na to, aby si někdo myslel něco jiného.
  • upraveno 7. července 2011
    V té době, když si Jona přivedl z tažení domů, se Ned a Cat sotva znali a později už to bylo stejně jedno, otcovství Ned nikdy nepopřel.
  • upraveno 7. července 2011
    Samozřejmě, ale třeba nemyslíte, že jí do očí jistě neřekl nikdy přímou lež ? Spíš, že to nějak zaobalil, aby to vyplynulo ?
  • upraveno 7. července 2011
    Co vím, tak řekl, že je Jon jeho krev a že se o něm odmítá bavit, takže to spíš zaobalil. A právě tyhle ty jeho vyhýbavé odpovědi jen dráždí fanoušky k vymýšlení teorií.
  • upraveno 7. července 2011
    No Eddard stejně mohl leda tak mystifikovat a ne lhát :-) Ať už je to jeho krev jako syn nebo synovec :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 7. července 2011
    Eddard si zakládal na cti a věrnosti, ale svatý až na půdu nebyl. Nevidím jediný důvod proč by nemohl říct lež, zvlášť pokud mu pomohla splnit slib umírající sestře.
  • upraveno 7. července 2011
    Zkoušela jsi už říct přímou lež ? Já to nedokážu. A říct přímou lež do očí a navíc někomu blízkému ? Jsem na tom jak Kryťák se samicí hrabáče před Listerovým rychlokursem :-)) Člověk, který si na pravdomluvnosti a své cti zakládá jako Eddard (což je i moje prokletí) to zkrátka nedokáže. Řekne něco, co si lidi převezmou jak chtějí, ale není to to, co si myslí, že slyší.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 7. července 2011
    Jistěže. Když člověk musí...
    Nedokážu lhát bez přípravy. To se do toho většinou zamotám. Ale pokud mám čas si to připravit, tak umím lhát dost přesvědčivě.
  • upraveno 7. července 2011
    Právě že pokud Jon je syn Lyany a toho Targaryena tak lhát musel. Kdyby nelhal tak nevím jak dlouho by malej Jon přežil až by se to dozvěděl Robert. A kdo nic neví nic neprozradí (ať už úmyslně nebo třeba prořeknutím).
  • upraveno 7. července 2011
    Taky lhal před svou popravou, aby zachránil své dcery. Říkal, že je zrádce a určitě si to o sobě nemyslel.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 7. července 2011
    Přesně tak. A "lhal" při sepisování královy závěti.
    Prostě když musíš, tak musíš ;o)
  • upraveno 7. července 2011
    Při sepisování závěti to právě dost obcházel....tak, aby si to mohl sám sobě vyložit jak chtěl. A když prohlašoval že je zrádce....no na jeho místě bych tím myslela právě to, že něco takového říkám.
    Uznávám, že umíš lhát a já ne ať už je přípraqva jakákoliv. Místo toho jsem se musela naučit mystifikovat...Holt každý jsme nějaký...
  • upraveno 7. července 2011
    ježiš to už je moc velka mystifikace tady - prostě to grrm urcite takhle nedomejslel s tim lhanim.
  • upraveno 7. července 2011
    Jasně že ne :-) Taky nejde v knize přesně postihnout charaktery. Fikanější autoři často používají skutečné předlohy (skutečné lidi), podle kterých píšou a výsledek je pak hodně dobrý. Velmi se mi líbí třeba Sapkowskiho charaktery - ty jsou tak lidské jako by je člověk znal :-) GRRM jich má ovšem docela dost (těch postav), takže asi nejde všechno postihnout. Ale třeba Eddard mi přijde jako skutečná osoba - respektive některé její aspekty - navíc to bylo na počátku knihy. Třeba se někde zmíní, jestli jsou tam reálné charaktery :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. července 2011
    Tak já teda nevydejchal Ciri. Nejen že je to neotravnější literární postava, ale ani jsem juí nějak nechápal - táhne s bandidata, pak zase něco pindá o boji proti zlu, nemá jasno o svý sexualitě... Fuj Sapkowskiho limonádě.
  • upraveno 7. července 2011
    Ciri mi taky není sympatická, ale ono to odpovídá jejímu věku...
    ...panic Ctirad je mladý člověk a jako takový se i chová, je neklidný, nervní, impulsivní,...takový kretén.....ééé mladý člověk jsem chtěl říct! :-D
    Ciri je naprosto reálná dospívající holka plná idálů a zároveň zklamání a sama neví, co chce především proto, že to co chce je rodina a bezpečí a bezstarostný život princezničky, který měla a už nikdy mít nebude...
    Já měla ráda Regise :-)
  • upraveno 7. července 2011
    Flanker nesnáší jen dvě věci víc než "natvrdlost" svých oponentů v diskusi - Sapkowskeho a Daenerys:-)

    Ciri mi nevadí. Nejradši mám dějovou linii, kdy spolu putují Geralt, Regis, Milwa a Marigold...+ Nifgaarďan co není Nifgaarďan:-))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. července 2011
    U Sapkowskýho k tomu ovšem mám důvod. Zaklínače jsem sice nikdy nijak nežral, ale taky jsem se vůči němu nevyhraňoval. Pak jsem v roce 2003 na Avalconu viděl, jak se utrhnul na kamaráda, co ho kontroloval při vstupu do budovy (kontroly byly nutný, ten den tam Buličovovi ukradli pas a letenku). Prej "vy mne nesnate?" pronesený takovym tónem, že jsem měl chuť mu rozbít držku na místě.

    Bylo to dobrý porovnat s jednim Anglánem co tam byl taky jako host, o tom kámoš prohlásil, že ten naopak řek jo jasně kluci a jak se tu máte a asi půl hodiny s nima pak kecal.
  • upraveno 7. července 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. července 2011
    Dobrá, "důvod vyplývající z osobní zkušenosti". Operace neni vhodnej příklad, do toho se doktoři usilovně snažej nedávat duši. Narozdíl od knih.

    BTW Martin tam byl o rok předtím a byl v pohodě a sympaťák.

    Den trifidů? První pořádná SF co jsem čet (asi v 10), na to nedám dopustit.
  • upraveno 7. července 2011
    Chmur - jo jediné na co se osamělý zaklínač vzmůže... :-)

    flankere - pak samozřejmě Tvou aversi chápu, jenom nesdílím - mi přijde jmenovaný spíš srandovní. Ale je zase nesnáším Den trifidů a Šifru mistra Leonarda - i když z jiných důvodů :-)
    Na Daenerys se shodneme - taky je v mám žebříšku nejhorších opruzáků až nahoře na vršíčku :-))
    Manžel má podobnou zkušenost s Tarjou a proto ji nesnáší - ano uznávám, že to je nafoukaná kráva, ale to mne nedonutí k tomu, aby se mi nelíbily skladby, co nazpívala s Nightwish a narozdíl od té šmoulinky, co mají teď se uměla obléct a vystupovat. Na Masters byla šmoulinka skutečně příšerná - zpěv jak Ozzy v druhé půlce koncertu a co měla na sobě... bílý župánek, růžového motýla na hlavě, na nohách dlahy až po prdel nebo co to bylo a tři brady...
  • upraveno 7. července 2011
    Vidíš - ty rád den trifidů a já zaklínače - nevyhledávejme rozdíly, ale bavme se o tom, co máme rádi oba :-)
    (nebo raději ne, protože to by mohly děti číst jenom po desáté večerní :-p )
  • upraveno 7. července 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. července 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.