Prosba o vyhledání citátů

upraveno 12. listopadu 2019 v Rozličný pokec
Ahoj! Mám velikou prosbu na všechny fanoušky Písně i GOT. Coby pravověrná jsem skončila knížkami a optimisticky doufám v jejich dopsání. Leč dobrá přítelkyně viděla jen seriál, miluje ho a obzvlášť Jona Sněha. Takže jsem jí na netu koupila pár pohlednic, abych jí udělala radost, ale tápu, co napsat na zadní stranu. Poradíte mi prosím někdo nějaký vhodný citát, hlášku, vtípek - klidně i ze seriálu (pokud to nebude ultra velký spoiler pro mne coby pisatele) nebo z jeho zákulisí? Díky! :-*

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    ...má-li si rozum zachovat svou břitkost, potřebuje knihy stejně, jako meč potřebuje brus.
    - Tyrion Jonovi (rovnou i pozvánka k přečtení ságy :) )

    Nikdy nezapomínej, kým jsi, protože ostatní na to určitě nezapomenou. Udělej z toho svou silnou stránku. Pak se to nikdy nezmění ve slabost.
    - Tyrion Jonovi

    Někdy vedou různé cesty na stejný hrad.
    - Jon

    Co všechno neudělám pro lásku…
    - Jaime ;)

    případně dohledat nějaké hlášky Edda Tolletta

    Pak nějaká úsloví:
    Zvedá se chladný vítr.
    Slova jsou jen vítr.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nebo to trochu upřesni - téma, konkrétní osoba, situace.

    Případně si projdi na wiki profily hlavních postav. V závěru je vždycky výběr jejich citátů, myšlenek nebo výroků o nich. Českou verzi na požádání klidně dohledám.
  • Díky moc! Máš to u mne!! S tímhle už se popasuji ;).
  • Popř. ještě nějakou variaci na "Ty nevíš nic, Jone Sněhu" :-P.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jako myslíš situace, kdy Jon poučuje Ygritte a ta ho setře, i když toho v reálu ví ještě méně než on? :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nebo jeho rozhovor s Melisandrou:

    „Na Zdi je pořád zima.“
    „To si myslíš?“
    „To vím, má paní.“
    „Pak nevíš nic, Jone Sněhu,“ zašeptala.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    (Mimochodem, vyhledávám ve vydání Arga. Kdybys chtěla z Talpressu, tak řekni.)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ještě mám ráda tenhle, je to smutně pravdivé:
    „Život není píseň, děvenko. Možná na to jednoho dne ke svému žalu přijdeš sama.“
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.