Povídka č. 9 (17. kolo) - Ice & Fire

upraveno 23. srpna 2019 v Povídky
imagePovídka č. 9 (17. kolo) - Ice & Fire

Když Píseň, tak píseň Rytířska Jede, jede pan Eddard jede, jede Stark, jede, jede celé jeho rytířstvo. Čeho žádá pan Eddard, čeho žádá Stark čeho žádá celé jeho rytířstvo? Lyannu, sestru jasnou, jako ruže krásnou. Toho žádá celé jeho rytířstvo. … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • Tú poslednú, Pec nám spadla, tú máme aj na Slovensku, ale s tými prvými dvoma som sa u nás nestretla.
  • To je paráda, normálne mám chuť si zaspievať :-)
    Posledná pieseň sa mi páči najviac a časť o Jonovi, ktorý nič nevie, ma veľmi rozosmiala.
    Rada by som ešte vyzdvihla úderné zakončenia jednotlivých piesní, tie sú fakt super. (Musím sa ale priznať, že druhú pesničku neviem identifikovať - viem, že prvá je Jede, jede mašinka, posledná Pec nám spadla, ale tá uprostred :-k.)
  • @Aviv iba kvapku? Poriadne :oops: Ale aspoň som si rozšírila hudobné obzory, vďaka.
  • Nz. Ja ďakujem za príma komentár.
  • Jakožto Lady Ašara oceňuji zejména píseň první!

    Moc se mi líbí hravé uchopení tématu. Takovéto fanouškovské hrátky mne vždy dokážou potěšit, obzvlášť stojí-li za nimi hluboká znalost předlohy.
  • Ty poslední tři verše první písně... :-D Celkově super nápad. Autorce patří velká pochvala za originalitu :applause:
  • AvivAviv
    upraveno 27. září 2019
    Děkuji. Tu první jsem dělala vlastně jako poslední. Pec na Zeď bylo snadné předělat, ale ty zvyšné dvě, nad těmi jsem si lámala hlavu co do hledání i přepsání. Bylo tam míň zaměnitelných slov a slabší souvztažnost.
  • Přiznám se, že jsem to napoprvé nepochopila, ale kvete tady úžasný humor. To jsem vážně nečekala, že tu najdu něco takového :-D
  • To víš, Icefire je temné a plné... Překvapení. Tady člověk nalezne nečekaných věcí. Jsem ráda, že tahle pobavila.
  • Cestáře i Pec nám spadla jsem poznal, ale u Jede, jede pan Eddard jsem vůbec netušil. Nejdřív jsem si myslel, že to má být variace na absolutní rým od Járy Cimrmana =D Děkuji tedy za odkaz a rozšíření vědomostí.
    Mým favoritem rozhodně je třetí "píseň ohně a ledu" ;-) která mi hodně bavila. Přesto i u zbylých dvou oceňuji nápad i originální pojetí tématu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.