Rozhovor George R.R. Martina s historikem Danem Jonesem - Ice & Fire

upraveno 23. srpna 2019 v George R.R. Martin
imageRozhovor George R.R. Martina s historikem Danem Jonesem - Ice & Fire

Během propagace knihy Oheň a krev v Londýně se GRRM zúčastnil debaty, kterou moderoval historik Daniel Jones. Záznam z části této události, který pořídila Sarah Hughesová pro The Guardian si můžete přečíst ve slovenském překladu.   Rozhovor George RR … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • Moc díky Aviv za tu práci :) George sice nic skandálního neprozradil, ale je zajímavé vědět, co ho baví a co ne. Doufám, že skončení seriálu mu opravdu rozvázalo ruce. A jeho oblíbená scéna mě nepřekvapuje, sám už zmiňoval, že ani jemu osobně není příjemné psát ty nejdrastičtější scény.
  • Díky bohu že ten seriál skončil, toho znásilňování písně ohně a ledu bylo dost. Každopádně pochybuji že měl na George R.R Martina až takový vliv. Prostě se moc rozptyluje vedlejší knihami. Ale to nic nemění na tom že kniha Oheň a krev je úžasná, dokonce jsem rozdýchal i ten nový překlad s pojmem místokrál.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Ako dieťa začínal nekonečné príbehy, ktoré nikdy nedokončil “pretože v hlave som mal istú víziu, ale akonáhle som ju začal spisovať, ťažko som hľadal správne slová a zmenilo sa to na všedné a obyčajné a zďaleka nie tak zábavné“ Tak tohle můžu podepsat na 100%, takové pocity mám pořád. =D
  • Taky znám. A ještě to, že mám několik klíčových bodu, ale za boha nevím jak je spojit, čím vyplnit prostor mezi nima.
  • Takisto mám niekedy pri písaní taký čudný pocit...napríklad mám predstavu,ako príbeh začína a ako končí,ale vôbec neviem,akým spôsobom má príbeh bežať a aká zápletka sa má odohrať.Alebo sa len tak,zo zvedavosti pokúšam prepísať určitú scénu z filmu alebo zo seriálu do poviedkovej podoby,ale furt sa to nejako zadrháva. :-k
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jo, měla jsem to podobně, když jsem dřív povídky psávala. Obvykle mám v hlavě nějakou konkrétní scénu, kterou vypiluju a pak postupně rozvíjím děj před a po. Což je problém, když takových scén mám víc a potřebuju je spojit do jednoho celku. Ale vůbec nejhorší jsou pro mě začátky. S tím jsem se vždycky prala. Už slohovky ve škole jsem skoro vždycky začínala odprostřed a začátek dopisovala jako poslední :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.