Hra o trůny 7×05 – Východní hlídka - Ice & Fire

upraveno 19. září 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×05 – Východní hlídka - Ice & Fire

Pátý díl sedmé série. Premiéra 13. 8. 2017.   Scénář: David Benioff & D. B. Weiss Režie: Matt Shakman

Číst celý článek zde


124»

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    High Septon: "My Prince, how good to see you. Aren't you supposed to be out commanding your father's troops?"
    Rhaegar: "That can wait Your Holiness. I came here for an important matter."
    High Septon: "And what would that be?"
    Rhaegar: "I want you to annul my marriage to Elia Martell"
    High Septon: "Of course. Annul a consummated marriage of over five years that produced two children. That sounds perfectly reasonable. You do realise that you would renounce your children with Elia?"
    Rhaegar: "Who cares? They aren't special prophesy kids. Now I want you to bless my marriage to Lyanna Stark"
    High Septon: "A fourteen year old girl?"
    Rhaegar: "We just so happen to be in love. And this is supposed to be the Middle Ages, isn't it?"
    High Septon: "Oh yeah. You are right. Our modern views on divorce law almost made me forget. I will bless your marriage."
    Rhaegar: "I trust you will keep this between us."
    High Septon: "Of course, but I will have to make a notification for the Citadel. But don't worry, no one will read it."
    Rhaegar: "Ok. Thanks."
  • Hund napsal(a):

    Ti draci musi byt pěkně utahani, chudaci tam už tolikatej dil za sebou pořad litaj kolem hradu jak kokoti :D

    8-O =D :twisted: :king:
  • upraveno 16. srpna 2017
    Phoebea napsal(a):

    Díl byl super. Jen mám 2 poznámky :
    1. To jsem jediná, kdo je přesvědčen, že Cersei těhotná není a jen to Jaimemu nakecala , aby si udržela jeho loajalitu?
    2. To nikomu nevadí, že Daenerys pořád drandí na drakovi a Jon má Ducha .. kde vlastně ??? Bylo by mnohem víc sexy, kdyby tam nakráček s bílým zlovlkem velikosti koně a rekl "I am king in the north!"

    Neblázni, to by Dany hodila nohy do véčka hned na tom kameném trůně, co by ho poprvé uviděla. :twisted:
  • upraveno 16. srpna 2017
    Phoebea napsal(a):

    p1e9t9r2 napsal(a):

    @Nemesis Já mám jenom strach, abychom s jich dočkali :( autor není nejmladší a dle jeho tělesné konstrukce nevyznává ani zdravý životní styl

    Říká se tělesná konstituce, ne konstrukce =D
    :-D To máš fuk, hodinky nebo holinky, obojí se natahuje! :-#
  • upraveno 16. srpna 2017
    Denebola napsal(a):


    Postřehy:

    - Zkuste pobíjet lidi v bitvě, pak před ně předstupte a vykládejte, že jste nepřišli vraždit. Pro nejlepší efekt je pod pohrůžkou upálení donuťte ke kapitulaci. Uvidíme, jak se na to budou tvářit =D

    - Po dlouhé době vidím Varyse nervního =D
    - "Četl jsi to?" "Je to zapečetěný dopis pro krále Severu." "..." "Co se tam píše?" "Nic dobrého." =D


    - Líbí se mi Sansiny šaty. =D

    - Si ze mě děláte p*del? Moment, na který všichni čekáme, potvrzení svatby Raegara a Lyanny, a nic z toho??? :wall: To je trolling nejvyššího levelu. Namouduši, DaD se nám normálně vysmívají! :evil:

    Donutit je ke kapitulaci by bylo ještě dobrý, ale donutit je, aby pro ni bojovali a nebo zemřou? No nevím nevím, ještě dva díly zpátky nám Missandei vykládala jaká Dany není fajn, a že za ni všichni jdou, protože v ni věří a ne, že musí a teďka... :-k

    Super dialog Tyrion / Varys. :-P

    Libí se mi Sansa v Sansiných šatech! Sekne ji to! :oops:

    To bylo řečeno jen tak mimoděk pro pozorné diváky, určitě se k tomu ještě vrátí a pořádně to proberou v další řadě. Neboj! :king:
  • @Tyrion Lannister Nebo spíš:
    High Septon: "You must be joking! To annul marriage with two children after five years!? No!!"
    Rhaegar: "If you refuse to do it and to keep it secret, I'll chop your head off."
    High Septon: "Okay, but I have to make a notice for the Citadel."
    Rhaegar: "That's absolutely fine, I do not care it could be read by some fat boy."
  • @Borůvka Třeba si ji vzal jako druhou manželku, dřive to taky dělali :D
  • To mi připomnělo Lva v zimě. Jindřich II. chce to samé udělat s Eleonorou Akvitánskou a vtipně podotýká: "Národ bude v šoku, až se dozví, že naše manželství bylo bezdětné." :D
  • HD Rip šesté epizody venku. :-D
  • Rybba napsal(a):

    Phoebea napsal(a):

    Díl byl super. Jen mám 2 poznámky :
    1. To jsem jediná, kdo je přesvědčen, že Cersei těhotná není a jen to Jaimemu nakecala , aby si udržela jeho loajalitu?
    2. To nikomu nevadí, že Daenerys pořád drandí na drakovi a Jon má Ducha .. kde vlastně ??? Bylo by mnohem víc sexy, kdyby tam nakráček s bílým zlovlkem velikosti koně a rekl "I am king in the north!"

    Neblázni, to by Dany hodila nohy do véčka hned na tom kameném trůně, co by ho poprvé uviděla. :twisted:
    "Awwwwwwww. Ty máš taky jorkšírka?" :-D
  • @Memnite
    Memnite napsal(a):

    Pamätá si niekto rozhovor Joraha v prvej sezóne s nejakým tým dothrakom že arakh je super zbraň ale proti zbroji je nahovno ? neviem či aj vknihe to nebolo. A teraz ich prezentuju ako najlepšiu jednotku v otvorenom boji. Dothrakovia su silný, vášnivý bojovnici každým kuskom tela ale vo svojom živle, na pušti, planach ci v arene. Nepride mi realne že rozsekali organizovanu lenistersku armadu v plnej zbroji. Prikladny mi pride ten suboj Joraha s dothrakom ked obranoval Daenerys, dothrak si ho uplne podaval, bol mega rýchli schopnostami niekde inde - ale bolo mu to na nič ked sa mu zasekol arkh v zbroji. Tak nejak mal vyzerat ten suboj v 4 casti

    Pěchota má ve střetu s jízdou šanci jen tehdy, pokud udrží pevnou linii.
    První díru do celistvost štítové hradby udělal drak. A Dtrakové projeli tou dírou.
    Jakmile se přeruší linie, a jízda se dostane pěchotě do zad,je konec.

  • @haladdin I když se dostane do zad, Lannisterští mají plátovou zbroj, co by jim tedy mohla kavalérie udělat? Dothrakové by museli útočit na mezery ve zbroji, což je obtížné samo o sobě, tím hůř, když máte zbraň zcela neschopnou bodání. Na druhou stranu sami Dothrakové do té bitvy naběhli jako nudisté. Upřímně, je docela vtipné vidět obě strany zhruba stejně zasažené lučištnickou palbou, když Lannarmy má brnění a velké štíty a Dothracké luky jsou o cca polovinu kratší.
  • GemSignor napsal(a):

    Rybba napsal(a):

    Phoebea napsal(a):

    Díl byl super. Jen mám 2 poznámky :
    1. To jsem jediná, kdo je přesvědčen, že Cersei těhotná není a jen to Jaimemu nakecala , aby si udržela jeho loajalitu?
    2. To nikomu nevadí, že Daenerys pořád drandí na drakovi a Jon má Ducha .. kde vlastně ??? Bylo by mnohem víc sexy, kdyby tam nakráček s bílým zlovlkem velikosti koně a rekl "I am king in the north!"

    Neblázni, to by Dany hodila nohy do véčka hned na tom kameném trůně, co by ho poprvé uviděla. :twisted:
    "Awwwwwwww. Ty máš taky jorkšírka?" :-D
    :'-( Bohužel nemám! :spike:
  • Borůvka napsal(a):

    @haladdin I když se dostane do zad, Lannisterští mají plátovou zbroj, co by jim tedy mohla kavalérie udělat? Dothrakové by museli útočit na mezery ve zbroji, což je obtížné samo o sobě, tím hůř, když máte zbraň zcela neschopnou bodání. Na druhou stranu sami Dothrakové do té bitvy naběhli jako nudisté. Upřímně, je docela vtipné vidět obě strany zhruba stejně zasažené lučištnickou palbou, když Lannarmy má brnění a velké štíty a Dothracké luky jsou o cca polovinu kratší.

    Lanisterští zdaleka neměli všichni plátovou zbroj. Pěchota měla kazajky z tvrzené kůže a ruce zcela nechráněné. Usekni někomu ruku, a je mrtvej.... Štíty měla jen první řada, za nimi stáli pěšáci jen s kopím.
    Ostatně, když se začalo prchat, i ti, co štíty měli je zahodili. S velkým štítem se prchá dost blbě :-)
    Pusť si pomalu ten nástup lanisterských ve 4 dílu.. a koukni na výstroj pěšáků.
    My známe dlouhé anglické ( vlastně původně velšké luky) ale ty se rozmohly proto,že byly jednoduché a laciné na hromadnou výrobu. A byly určeny pro pěší. Z koně se z nich střílet nedalo.
    Kočovníci, Mongoly počínaje, měli luky komplikovanější, ale stejně účinné , i když byly podstatně kratší. Musely být kratší....
  • @haladdin Jo, když na to tak koukám, máš pravdu. Já to bral z toho záběru ve 3. díle, kde Lannisterští mají víc zbroje, a navíc i nějakou vlastní jízdu. Zvláštní, že by obléhání High Garden bylo horší, než se zdálo? :-?
    Mimochodem nechápu, proč se na Severu tolik zbrojí, když by po Battle of bastards měli mít hromadu přebytečného vybavení po všech těch padlích.
  • Poražen byl jen zadní voj lanisterské armády. Část už byla zpátky. I s tím zlatem
  • upraveno 17. srpna 2017
    Borůvka napsal(a):

    @haladdin
    Mimochodem nechápu, proč se na Severu tolik zbrojí, když by po Battle of bastards měli mít hromadu přebytečného vybavení po všech těch padlích.

    Meče a kopí a šípy se v boji lámou a štíty jsou taky spotřebák :-)
    A kromě toho -proti hrozbě zpoza Zdi bude třeba vyzbrojitúplně každěho....
  • Přiznávám, že tenhle díl se mi líbil víc než šestý. Ale ty klišé, např. těhotná Cersei nebo spor mezi Sansou a Aryou (stojím na straně Sansy, mám pocit, že se fakt snaží) :wall:
  • Na ulozto je už šestej díl... Prý unikl v Indii. A je už česky otitulkovanej...
  • Jo, už se řeší v Masivním spoileru.
  • haladdin napsal(a):

    Na ulozto je už šestej díl... Prý unikl v Indii. A je už česky otitulkovanej...

    Utekl ze Španělska a diskuteje se o něm v jiném tématu.
  • V Indii unikla čtyřka.
  • Terezička napsal(a):

    haladdin napsal(a):

    Na ulozto je už šestej díl... Prý unikl v Indii. A je už česky otitulkovanej...

    Utekl ze Španělska a diskuteje se o něm v jiném tématu.
    Já se divil kam všichni zmizli, že tu je najednou takové ticho. Ticho před bouří... :king:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.