Komu fandíte? Jak si myslíte, že dopadnou postavy ze ságy? pouze Knihy!!

upraveno 10. června 2015 v Postavy a bytosti
Napadlo mě, založit skupinu (nikde jsem to tady nenašel), kdo komu fandí a která postava má nejvíce sympatií?
Taky by mě zajímal váš názor na postavy, které celou ságu přežijí?
Nebudu tady rozvádět všechny důvody, a jak jsem k nim došel, proč která postava zemře nebo přežije, to můžeme rozvést v diskuzi. :-)

Moji favorité :-D

Starkové:
Bran: myslím si, že Bran se konce nedožije a zemře na Severu v boji proti Jiným
Rickon: podle mě se stane následníkem Starků a přežije
Arya: zemře při plnění svých " smrtelných slibů"/ zemře při pomoci Jonovi
Sansa: stane se z ní loutka (zůstane v Údolí)/ pomůže k zničení Malíčka a částečně převezme jeho "bussines"

Lannisterové:
Tyrion: neznám nikoho kdo mu nefandí, třeba bude někdo mezi vámi :-D
pomůže Danny a bude vládnout Lannisterům/ zemře při střetu ze svými sourozenci
Jinak ostatním nefandím (Tywin je bohužel mrtvý), Jaime je mi akorát víc sympatičtější a podle mě má dobrý příběh v poslední knížce :-)

Baratheoni:
Samozřejmě můj oblíbenec Stannis: stane se králem/zemře při boji proti Jiným pro Říši a jako falešný světlonoš
Davos: Tohoto chlapíka mám hodně rád, jediné kdy podle mě zemře, tak to bude ve službách Stannise, pro jeho věc /přežije

Greyjové:
Já vím ,že se to celkem vylučuje :-D vzhledem ke Starkům
Theon: bude se snažit odčinit to co způsobil a zemře
Aša: zabije ji Euron/ získá Železné ostrovy
Euron: bude se snažit získat Danny a u tohoto pokusu zemře (zrada od železných, zabije ho drak na příkaz Danny, atd.) / přežije do konce, ale trůn nezíská

Ostatní postavy
Jon a Danny: zamilují se do sebe, ale oba zemřou v boji proti Jiným
Varys: zemře při snaze dosadit Danny/ Aegona na trůn
jediný charakter, který nepodcenuje Malíčka podle mě si půjdou ke konci tvrdě po krku
Malíček: dostane se na trůn, ale zemře/ vyjdou najevo jeho pikle a zemře
Mám samozřejmě víc postav, které mám rád např. Černá ryba, Sam, Barista Selmy, Doran Martell, Aero Hoat atd.

Jsou tu i postavy, kterým vyloženě nefandím: Tyrellové, Cercei, Píseční hadi, Dario, Mormont, Connigton, Muži bez tváře (jsou sice cool, ale přece) a spousta dalších.

Omlouvám se za delší příspěvek a taky za chyby ve jménech :-)

24

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @pavel No po Hostině bych se nedivil
  • @Achileus : já nemám vědomosti o tom, že by se Varys a Aegon znali osobně, tudíž nemůžu očekávat ani následnou reakci.
    Aegonovi fandím hlavně proto, že ze starých postav už mě všichni celkem zklamali (Jon, Sansa, Tyrion, Dany - i když tu sem neměla ráda nikdy). Jediná pro mě opravdu perfektní postava byl Ned (ten bohužel brzy zemřel) a Arya - ale ta samozřejmě nemůže dosáhnout na trůn. Aegon, jakožto nová postava, se mi neměl šanci zprotivit a hlavně fandím Daemonově potomstvu :twisted:
  • @pavel: Já myslím, že má prorokováno, že jí zabije mladší bratříček (Jaime je mladší než Cersei) a proroctví bych v tomto věřil,... pěkně ji vlastnoručně uškrtí.
    Ovšem ta osudovost, že by páchal sebevraždu se mi moc nezdá.
  • A proč by to měl být zrovna její bratr? Podle mě to může být kterýkoli "malý bratr"... třeba Rickon, Ohař (pokud je pravda teorie o Hrobníkovi), Aegon, Trystan... Možná i některý z Greyjojů, a třeba i Theon by na to seděl. Anebo třeba Arya, ta je skoro kluk :)
    Jinak pokud je nutné, aby jí byl ten bratr příbuzným, tak to bude spíš Tyrion než Jaime. Jsou to přece jenom dvojčata, ať už mají mezi sebou jakékoli spory.
  • @Denebola Cersei celý život nenávidí Tyriona a právě kvůli tý věštbě se ho bojí a právě proto si myslím že to on nebude. Cersei potopí Jaime - a to bude to nečekané. Ale kdo ví jak to ještě bude, třeba úplně jinak :)
  • Jiní: Ovládnou svět/ budou poraženi a nastane léto, které bude už navždycky.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Denebola Mám taký pocit, že vo veštbe stálo Tvoj valonquar. Preto jej malý brat. Mne sa však páčila teória, čo tu niekto spomínal, že to bude jej jed.
  • @Gepeto
    And when your tears have drowned you, the valonqar shall wrap his hands about your pale white throat and choke the life from you. (z awoiaf)
    Takže nebylo řečeno, že její bratr.

    Jed? Jako že se sama otráví?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Denebola Tak pardón, moja chyba :) Potom vskutku akýkoľvek malý brat. Čo ma vlastne teší.

    Skôr tá teória bola myslená, že sa pokúsi niekoho otráviť, ale troška sa to zvrtne.
  • Starkové
    Bran: Stane se zelenověštcem, zemře v boji proti Jiným/ Začne spolupracovat s Jinými a Killne ho nějaký klaďas/ Po porážce Jiných o něm nikdo nikdy neuslyší.
    Sansa: Zabije nebo se bude podílet na zabití malíčka a stane se královnou.
    Arya: Nevím, stane se z ní vraždící magor.
    Rickon: Stane se vládcem severu.
    Jon Sníh: Zemřel při atentátu/ Zemře v boji proti Jiným jako Azor/ Zemře v boji proti Jiným jako neAzor.

    Lannisterové
    Tyrion: Zabije bezrukého Jaimeho v souboji a potom Cersei a stane se vládcem skály/ Zůstane v Essosu/ Zemře.
    Jaime: Zabije Cersei a potom sebe/ Zabije ho Tyrion v souboji/ Zradí ho Brienne a zabije ho LS.
    Cersei/ Zabije jí Tyrion/ Zabije jí Jaime.
    Tommen: Zemře.
    Myrcella: Zemře.

    Baratheonové
    Stannis: Upálí ho Melisandra/ Zabije ho Brienne (s ohledem na seriál)/ Zemřel v bitvě o Zimohrad.

    Targaryeni
    Daenerys: Zůstane v Essosu/ Vrátí se do Westerosu a zemře v boji proti Jiným/ Sežerou jí draci
    Aegon: Dobyje železný trůn a potom ho někdo sesadí a zabije/ Nedobyje železný trůn a zemře.

    Freyové
    Vyhladí je bratrstvo a LS (jak už tu někdo zmínil) + jim někdo píchne

    Boltonové
    Ramsay zabije Růžu/ Růža zabije Ramsayho/ Smraďoch zabije Ramsayho/ Jeden z nich zemřel v bitvě o Zimohrad/ Oba zemřeli v bitvě o Zimohrad.

    Martellové
    Netuším.

    Arrynové
    Robert: Zabije ho malíček
  • @Denebola: Nevím, ale logika říká, že označení "bratr" nějak moc nedáavá smysl bez toho, aby se to vztahovalo k jasné osobě, protože něčí bratr je taky určitě něčí syn, a vnuk, možná něčí otec, děd, bratranec, synovec, kamarád, známý, přítel či nepřítel. Čili když osoba A řekne osobě B "Zabije tě bratr", rozumné vysvětlení zní, že to bude buď bratr osoby A, nebo osoby B, nikoli někdo neznámý, nebo třeba otec osoby B, protože to je bratr matky osoby B.

    Každopádně věřím, že Arya skončí přesně tak, jak jí to řekl Jon (volná parafráze): bude "šít" celou Noc a až najdou její mrtvolu, tak stále bude držet Jehlu ve své křečovitě stažené ruce.
  • @JoffreyWater Páči sa mi ako máš u každej postavy možnosť "Zemře". :D
  • Taky co jinýho můžeš od G.R.R.M. čekat. Nakonec ten jeho sladkohořký konec bude takový, že všichni umřou a budeme rádi že se dožije třeba jen 1 postava.
  • @Arutha U každý ne, jenom u většiny :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 27. května 2015
    milostné k Melisandře? Ufff, to tedy ani náhodou, asi se mi fakt dostal do rukou jiný výtisk než tobě Melisandra momentálně Stannisovi slouží jako válečný nástroj, nic víc, bych za tím nehledala... ty romantiku
    @Dreamer Většina vojevůdců s válečnými nástroji nesouloží, ale dobře. Co se týče Selyse, k ní se snaží chovat dobře dle možností.
    @Stannis_Baratheon k Mel nic milostného necítí. V knize je jasně napsáno, že Mel jím manipuluje pomocí kouzel a Stannis si potom jejich "setkání o samotě" vůbec nepamatuje. Takže asi tak.
    @Everett_Young Hoď sem konkretní citaci, tohle mi nějak uniklo. Vím, že v Tanci pronesla cosi ve smyslu, že jí je postel bez Stannise k ničemu, ale manipulace pomocí kouzel? CTK?
  • @Stannis_Baratheon Ráno se po tom podívám, ale jsem si jistý že to bylo hned v Střetu Králů, povídal to tuším Davos, že Mel se s králem zavírá sama a král si pak jejich setkání nepamatuje. Z toho D&D vymysleli, že Mel se Stannisem spí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Everett_Young Tak on s ní spí, protože kdyby ne, ten stín by asi nevypadal jako Stannis a Mel mluví v Bouři Mečů o tom, že jestli chce Davos svému králi posloužit, tak s ní má odejít na lože. Každopádně je otázka, jestli o tom Stannis opravdu neví, nebo jestli předstírá, že to neví. Knižní Stannis není jako ten seriálový, který hned běží za ženou a všechno ji vyslepičí. Každopádně píšu o tom, že Stannisovi na Mel záleží:
    „Křivdíš jí. Ty ohně nebyly jejím dílem. Proklej za to Skřeta, proklej pyromancery, proklej toho Florentovic
    blázna, který vplul s mou flotilou do chřtánu pasti. Nebo proklej mě za moji tvrdohlavou pýchu, za to, že jsem ji
    poslal pryč, když jsem ji potřeboval nejvíc. Ale ne Melisandru. Ta zůstává mou věrnou služebnicí.“
    Teď když byl Stannis pryč, měla její postel málo využití.
    Projel jsem Melino POV a vymazávání paměti ti nic.

    Jinak když už jsme v téhle diskuzi, myslíte, že se něco dovíme o Melisandřině minulosti. A co si myslíte o Melony a položce číslo sedm?
  • @Stannis_Baratheon: Tak o tom, jestli ke tvaru stínu je potřeba sex, nebo stačí krev by se dalo s úspěchem pochybovat...
    Jestli s ní král spí... no z knihy jsem měl spíše pocit, že ne (stejně jako u dvojice Renly-Loras o tom byla spousta lidí přesvědčena, pomluvy kolovaly, ale to je asi tak vše). Když se vyjadřoval někdo zainteresový, tak mi to přišlo natolik nejasně formulované, že kdo chtěl, mohl si v tom najít to i ono...
    Jinak u té věty z tance "Teď, když byl Stannis pryč, měla její postel málo využití." - není to trošku vytrženo z kontextu a neříká tam mimo jiné, že trpí nespavostí a celé noci probdí? (Což se Stannisem může souviset třeba i jen tak, že má obavy, protože odvedl armádu proti "špatnému nepříteli")
  • @Stannis_Baratheon
    if you truly wish to serve your king’s cause, come to my chamber one night. I could give you pleasure such as you have never known, and with your life-fire I could make.
    Pokud skutečně chceš posloužit záležitostem svého krále, přijď do mé komnaty jedné noci. Můžu ti dát potěšení, jaké jsi nepoznal a s tvým životním plamenem mohu.(... stvořit dalšího "syna", což by Stannise zabilo)...
    Jak říkám, někdo si pod tím vybaví sex, já měl spíše pocit, že to co Mel se Stannisem dělá připomíná legendární díl Psirény z Červeného trpaslíka... "Ó, ano, Petova ségro..."
  • @Stannis_Baratheon to souložení není nikde v knize potvrzeno, to je fan fiction scénáristů seriálu a pochybuji, že Stannis něco k Melisandře cítí nebo nedej bože naopak, pokud je tam sex tak z obou stran z čistě zištných důvodů.
  • Nechci nic říkat, ale to proroctví není taky naplněno tím, že prakticky daenerys zabila svého milovaného a defacto i svoje nenarozené dítě, které milovala
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Pokud skutečně chceš posloužit záležitostem svého krále, přijď do mé komnaty jedné noci. Můžu ti dát potěšení, jaké jsi nepoznal a s tvým životním plamenem mohu.(... stvořit dalšího "syna", což by Stannise zabilo)...
    Jak říkám, někdo si pod tím vybaví sex, já měl spíše pocit, že to co Mel se Stannisem dělá připomíná legendární díl Psirény z Červeného trpaslíka... "Ó, ano, Petova ségro..."
    S takovouhle argumentací můžeš taky tvrdit, že je nebe modré, protože žijeme v oku velkého modrookého obra nebo Euron je zároveň princezna Myrcella. Přání otcem myšlenky.
  • Jak to bude si vzhledem k vývoji v seriálu (protože je možné, ať už Martin tvrdil cokoliv, že seriál zpětně ovlivní to co Martin napíše) netroufám odhadovat ani náhodou, ale fandím každopádně zejména Starkům, Tyrionovi, pak Dany, Stannisovi, Dornům a docela i Aše a Aegonovi. Komu přeji jen to nejhorší: Freyům, Boltonům, Cersei a všem jejím přisluhovačům.
  • upraveno 31. května 2015
    Taky fandím zbytku z targarienů a jejich drakům držím palce at se jim podaří obnovat rod i dračí populaci k velké slávě a hojným počtům
  • p1e9t9r2 napsal(a):

    Taky fandím zbytku z targarienů a jejich drakům držím palce at se jim podaří obnovat rodi dračí populaci

    Zbytku Targaryenů možná, ale obnovení dračí populace? Komu by byli prospěšní, kromě jejich pánů na udržení moci? Už vidím tu spálenou úrodu, sežrané ovce, možná i lidi... On by každý ten div chtěl vidět ale ne v tom pak žít. To je jako by nám tady běhali dinosauři :-P
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Zbytku Targaryenů možná, ale obnovení dračí populace? Komu by byli prospěšní, kromě jejich pánů na udržení moci? Už vidím tu spálenou úrodu, sežrané ovce, možná i lidi... On by každý ten div chtěl vidět ale ne v tom pak žít. To je jako by nám tady běhali dinosauři
    To mám zahnat nemrtvé s holí a nadávkami? :-P
  • To mám zahnat nemrtvé s holí a nadávkami? :-P
    Stannisovi postačí jeden přísný pohled a nemrtví budou utíkat :-D
  • suertuda napsal(a):

    p1e9t9r2 napsal(a):

    Taky fandím zbytku z targarienů a jejich drakům držím palce at se jim podaří obnovat rodi dračí populaci

    Zbytku Targaryenů možná, ale obnovení dračí populace? Komu by byli prospěšní, kromě jejich pánů na udržení moci? Už vidím tu spálenou úrodu, sežrané ovce, možná i lidi... On by každý ten div chtěl vidět ale ne v tom pak žít. To je jako by nám tady běhali dinosauři :-P
    Tak v moři máš potravy dost :D ryb všelijaké velikosti a jiní havěti a když před tancem s draky utáhli 20 jedinců. A co víme kolik jich žilo ve staré valirii a jak prosperovala. Inak dinosaury oživit nejde max Mamuty, kteří se našli v permafrostu a máme jejich genom (ale na obnovení druhu jich je málo)
  • p1e9t9r2 napsal(a):

    Tak v moři máš potravy dost :D ryb všelijaké velikosti a jiní havěti a když před tancem s draky utáhli 20 jedinců. A co víme kolik jich žilo ve staré valirii a jak prosperovala. Inak dinosaury oživit nejde max Mamuty, kteří se našli v permafrostu a máme jejich genom (ale na obnovení druhu jich je málo)

    Neříkej, že něco nejde, nebo se tady objeví Dany a ukáže ti :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Jak v moři máš potravy dost ryb všelijaké velikosti a jiní havěti a když před tancem s draky utáhli 20 jedinců. A co víme kolik jich žilo ve staré valirii a jak prosperovala. Inak dinosaury oživit nejde max Mamuty, kteří se našli v permafrostu a máme jejich genom (ale na obnovení druhu jich je málo)
    Souhlasím, ale to by je nějaká stříbrovlasá kráva nesměla krmit bezdůvodně lidským masem.
    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.