Edmure Tully, smolař, nebo idiot?

upraveno 16. dubna 2015 v Postavy a bytosti
Co si myslíte o Edmurem? Je to idiot, nebo má jen smůlu?

Komentáře

  • Asi tak trochu obojí... On vlastně nic co udělal nemyslel špatně, ale byl prostě hodně mladý a nezkušený a to s tou Rudou svatbou nemohl tušit.... Aspoň je to můj názor.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Já si nemyslím, že by to byl idiot
  • Já taky ne, jenom mi v knížce přišlo že se pořád snaží něco dobrýho vymyslet a nikdy se mu to tak úplně nepovedlo
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Lady_Stark Co třeba?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 16. dubna 2015
    Jinak hrozně mě stvalo, jak se k němu v Bouři choval Robb a Černá ryba
  • Promiň, ale je nevím jestli vážně něco, jen na mě tak prostě působil. (Knihy jsme četla jen jednou, ale v létě je plánuju přečíst znova) možná je to tím, že kapitoly byly napsaný z pohledu Catelyn a ta v něm pořád viděla svými malýho bratříčka, ale přišel mi tak trochu jako bezradný a ta jeho záliba v nevěstincích... I když pořád se to dá omluvit z nezkušenosti.
  • JayJay
    upraveno 17. dubna 2015
    Tak nejprve vedl vojsko Řekotočí proti Horovi a dostal náklep.
    Pak tu byla bitva na brodech, kde dosáhl úspěchu, ale jelikož nebyl zasvěcen do širšího významu plánu, tak doaáhl toho, co on pověžoval za vítězství.
    Pak je tu ta nemilá záležitost na pohřbu starého pána.
    A Rudá svatba...
    1) Nezkušenost, a kdo ví jak si stály síly,... vojenský génius není, ale nutně ne smolař či blb,... naklepáno dostal i Stannis, Jaime,...
    2) Tohle mi přijde trochu o blbosti vyššího velení, když velitel v poli neví co je jeho hlavní úkol
    3) Není skvělý ostrostřelec, navíc ve stresu... opět jen lidský rozměr
    4) Do té byl dotlačen a v rámci možností si vedl dobře, když Roslin otěhotněla po jedné noci. :o)
    Ve své podstatě nejde ani tak úplně o jeho chyby či smůlu,... prostě jen není extratřída (ale v jeho věku kdo byl) ani klikař...
  • upraveno 17. dubna 2015
    Za mě musím říct, že rozhodně idiotem není. Je to prostě normální člověk, co se snaží být dobrým vládcem. Na mě působil, čestně a měl starost o své poddané v Říčních krajinách.
    Když v Tanci draků jel Jaime řešit situaci do Říčních krajin, tak tam viděl, jak Edmura chtějí každý den pověsit a on se rozhodně nechoval, jako nějaký blbec nebo zbabělec.
    Co se týče jeho mušky, při zapalování loďe na pohřbu, tak ok není to žádný zkušený bojovník, jako Černá ryba, ale obecně lze říct, že je dobrým člověkem i vládcem.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Dle mého to idiot není, jen se snaží vymanit z nálepky "malý bratříček, který má jít tahat kačera".
  • Edmure je jednou z nejvíce smolařských postav v Písni.
    Nejprve se mu nedařilo na začátku konfliktu, ale to by se asi nedařilo i zkušenějším silám, jelikož Říční krajiny mají ne moc výhodnou polohu. Pak již mu to během války šlo lépe, ale zase mu neřekli, že by měl prohrát.
    Ono vlastně i nebylo moc šťastné prohlášení Robba za krále k čemuž Tullyové přišli jako slepí k houslím.
    No a Rudá svatba byla smůla par exellence.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @šedostín S tím se dá souhlasit
  • Přikláním se k názoru většiny. Když už tak smolař, idiot určitě ne. Mi je ho až líto.
  • Idiot vypadá inak, těba jako Joff. Edmure dostal nakladačku od okolností a to so šípom - práve mu umrel otec, niet sa čo diviť, že má problem trafiť pohybujúci sa terč v podobe lode so zosnulým otcom.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.