Děj Vichrů zimy - teorie

upraveno 19. března 2015 v Spekulace
Téma je jednoduché, každý koho baví vymýšlet a spekulovat co dál, nechť nás oslní svými nápady a můžeme diskutovat o tom co se vlastně ve Vichrech stane!

S chutí do toho! :)
13»

Komentáře

  • @p1e9t9r2 A co Rhaegar? A co jeho děti? A co Aersovi děti? Ti všichni, nebo přinejmenším muži, by byly právoplatnějšími králi než Robert. Prostě si právo na trůn vytvořil. Přízeň po ženské linii (neboj, Targaryenský rodokmen jsem také nejednou studoval) mu to usnadnila, ale rozhodně nebyla rozhodující.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Zlord_Antiježíš Právo na Iron thorne má ten, kdo má větší armádu
  • @Achileus Dyť to tady celou dobu tvrdím!
  • @p1e9t9r2 A co Rhaegar? A co jeho děti? A co Aersovi děti? Ti všichni, nebo přinejmenším muži, by byly právoplatnějšími králi než Robert. Prostě si právo na trůn vytvořil. Přízeň po ženské linii (neboj, Targaryenský rodokmen jsem také nejednou studoval) mu to usnadnila, ale rozhodně nebyla rozhodující.

    No tak děti rheagara, když se rozhodovalo o králi už nežily á jediný byl živý Viserys. Třeba by to bylo jiné, kdyby je lanisteři nepovraždili. V ten moment nejbližšším dědicem byl viserys nebo Robert a vzhledem, že u Viseryse byly náznaky šílenství ho patrně moc lordů nepodpořio ( Nikdo nechtěl dalšího šíleného krále).
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @p1e9t9r2 V momentě kdy by Lannisteři nepozabíjeli Rhaegarovi děti by byl následníkem trůnu Aegon
  • @Achileus To souhlasím. Ve skutečném světě je asi nejznámější obdoba tohohle principu anglický Richard II., syn korunního prince, který nastoupil na trůn, i když jeho strýcové žili.
  • Když jsme u reálného světa, naše dějiny jsou toho plné, jde o normální střídání dynastií s čímž nemá nějaká právoplatnost mnohdy nic společného. Jaký dědičný nárok po svých předcích měl Jiří z Poděbrad? A co třeba taková loutka poslušná šlechtě, Fridrich Falcký? Najde se mnoho paralel.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Zlord_Antiježíš No Poděbrad a Falcký byli zvoleni českou šlechtou, respektive nešlo o puč
  • @Achileus Jasně, ale nebavíme se jen o puči. Jde hlavně o legitimitu vlády a tu lze získat mnoha způsoby. Jedním z nich je dědičnost, samozřejmě, ale rozhodně ne jediným.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Zlord_Antiježíš No Robertova legitimita se zpochybnit dala (do Trojzubce)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @_Já_ No pozice Tyrellu je zatím pevná
  • Nevím, co na Robertově královské pozici pořád řešíte. Porazil své protivníky, měl podporu lordů a sám byl nejstarší syn a dědic starého rodu, který spravuje Bouřlivé kraje. Jestli měl Targaryenskou babičku, bylo všem fuk (možná krom citadely) a Robert přece všechny Targaryeny nenáviděl.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hnzanai Do Trojzubce ji rozhodne nemel
  • No u vichrů je mnoho otázek jak to dopadne na trůnu, když politický schoní lanisteři jsou po smrti nebo kdesi honí draky. To čekání je šílený. A dany podtratila čeká dítě sežere ji drak :D
  • @Achileus K Trojzuci s ním vyrazilo asi čtyřicet tisíc mužů, jestli tohle není podpora minimálně půlky lordů v Západozemí tak nevím co už.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Tarin No minimálně polovina říčních lordů a dva velké rody ho za krále neuznávali lordi (navíc Lannisteri a Grejyoyove byli neutrální)
  • No dorne ho taky neuznalo a chtělo povstat za Viseryse a pak ta jejich tajná dohoda a říční lordi to podpořili, protože tam proběhla snatková politika a rovina byla na straně targarienů, což ta má největší armádu. No když bylo vypleňeno královo přístaviště nebylo už koho moct podporovat
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.