Rozhovor s Georgem R.R. Martinem pro Vanity Fair - Ice & Fire

upraveno 3. dubna 2014 v George R.R. Martin
imageRozhovor s Georgem R.R. Martinem pro Vanity Fair - Ice & Fire

V březnu vyšel v americkém časopise Vanity Fair rozhovor s Georgem R.R. Martinem. Pokud se chcete dozvědět něco o tom, co dělal Martin předtím, než začal psát romány, proč svoji ságu svěřil zrovna Benioffovi a Weissovi a jak to hodlá udělat, aby ho seriál nedohnal, můžete si nyní přečíst lehce zkrácenou verzi rozhovoru v českém překladu.

Read the full story here


«134

Komentáře

  • V momentě, kdy vyjde jedna kniha nějaké série, lidé se hned začnou ptát, kde je další díl Vážně?
  • upraveno 2. dubna 2014
    "..Hlavní rozdíl je v jeho velikosti. Železný trůn popsaný v knihách je obrovský. Gigantický.
    trůn z tisíců mečů, symbol dobytí a triumfu..
    ....
    Všechno je v mé hlavě většinou větší. .. V hlavě si představuju něco o velikosti katedrály sv. Pavla [v Londýně], Westminsterského opatství, (NotreDam). A trůn, který by dominoval takovému prostoru. .."

    ..mal by (skusit) spravit remake Duny :twisted: :weirwood:
  • Pán působí mile, ale žije si ve svym světě, no. :D
    Jestli z Hostiny a Tance udělají tři řady (a on stihne dopsat Vichry včas), tak sním svůj klobouk!
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    M1on napsal(a):

    V momentě, kdy vyjde jedna kniha nějaké série, lidé se hned začnou ptát, kde je další díl Vážně?

    Vážně. Lidi se nemálo chovají jako idioti. Třeba dotazů na šestý díl krátce po vydání Tance bylo víc než dost.

    @sveva díky za překlad
  • Pěkný článek, díky za překlad :-)
    Zajímavý člověk... Místy na mě působí lehce zákeřně, místy neskutečně inspirativně a obdivuhodně :-D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Michelle Takový milý stařík to je, jeden by ani neřekl že po nocích střádá plány na vyhlazené lidstva =D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image

    @sveva Už se těším :twisted: klidně ti na to i jeden dám.
  • Takový hezký rozhovor.Hned mi zpříjemnil odpoledne. :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Já se u části, kde se rozplývá nad Simonettiho ztvárněním trůnu, musela zasmát. On ten obrázek sice vystihuje monstrozitu Železného trůnu, ale je naprosto předimenzovaný. Když se podíváte na ty čepele, tak to vypadá, že by s nimi měli problémy i obři.
  • @Nevada ani ne třeba jsou "naskládaný na sebe"
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. dubna 2014
    @Nevada Řekl ti už někdo že GRRM je megaloman Targaryenského typu?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Everett_Young napsal(a):

    @Nevada Řekl ti už někdo že GRRM je megaloman Targaryenského typu?

    Zkrátka sympatický pán :-D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. dubna 2014
    @Nevada Vsadím boty, že v mládí hrával na harfu a chtěl si hrát s živými draky :-)


    EDIT: A pochopitelně s dračicemi :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Asi tím dělal dojem na katolické školačky ;)

    Druhý Simonettiho obrázek Železného trůnu už je lepší, ale tam je zase předimenzovaný Joffrey. Nevím co z toho je horší...
  • @Montezuma3 Dík, já totiž žádnej zatím nemám. :-)

    Megaloman je to solidní... naštěstí se to dá při čtení bez problému vyfiltrovat a osobně si třeba ten trůn představuju jako něco mezi seriálovou a knižní verzí.
  • on si myslí, že seriál natiahne dance with dragons a feast for crows na tri série?? maximálne na dve, ak to bude na tri, nebude tam nič možné dávať, akurát žeby tam bol každý chod jedla v mereen a zábery z bordelov
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Nevada A víme určitě, o kterém z těch dvou trůnů od Simonettiho je řeč? Třeba je to právě ten s Joffem
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Montezuma3 Je fakt, že na svém blogu uveřejnil Martin ten obrázek, na který jsem odkazovala.
  • upraveno 2. dubna 2014
    @sveva vdaka za preklad a obrazok

    @Nevada @Montezuma3 - tiež vás napadlo co mňa?, pri pohlade na tú vysoko naskladanú kopu tích mečov a ich ostrích čepelí, na tích Simonettiho Zelezních tronoch, zvlšt ten s Joffreym, co keby celá tá vysoká, hrčovitá halda ťažkích mečov nad Joffreym stratila stabilitu, a rachla priamo dole na joffryho :twisted: :spike:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ne, nic takového mě při pohledu na tři sta let starý trůn, na kterém seděli muži mnohem těžší váhové kategorie, nenapadlo. Sorry.
  • no, to nemusí povolit nutne len pri tom najtažšom, tam neplatí linearna umera
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    No, to sice vím. Ale přesto ta odpověď platí.
  • @Nevada ehm, škoda :\, a to som sa už tešil na joffreyho ´samo-potrestanie ´ zásahom božím, alebo "neviditelnou rukou osudu :p :D
  • @Nevada Aha, já si neověřovala, který z nich tam tenkrát dával... možná teda do článku přidám i ten s Joffreym. :-)

    Jinak všem díky za díky, rádo se stalo ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @sveva Mě to taky napadlo až když jsme se tady o tom začali bavit. Ale ty obrázky vznikly tuším nějak krátce po sobě. Navíc Simonetti sám u tohoto na DA píše: PS: Please note that it isn't the final one...
    Ale u toho druhého je zase: edit: THIS ONE IS NOT THE "REAL IRON THRONE"... It's a previous version, there are several things that don't fit:
    The size of the swords, there's no stairs, and the king is not seated high enough among other things...

    Ať ho vezmou Jiní, kdo se v tom má vyznat? :)
  • M1on napsal(a):

    V momentě, kdy vyjde jedna kniha nějaké série, lidé se hned začnou ptát, kde je další díl Vážně?

    Myslím, že ano i ne... Dovolím si doufat, že většina fanoušků je rozumná a dokáže pochopit, že taková kniha nejde napsal přes noc... Na druhou stranu plně chápu dotazy "Kdy VYJDE další díl..." (netrpělivost). Myslím, že to by mělo autora spíše těšit, protože to vypovídá o zájmu... na druhou stranu, peklo si z toho udělá sám, když řekne, že to za dva roky bude a pak to rok co rok odkládá a je to za šest let... no a říct dopředu, že to bude za šest let (nebo za deset, když si chce dát rezervu, což je pro mě mnohem čestnější řešení) je asi z bláta do louže...

  • @Nevada Tak doufejme, že finální verze bude ve WoIaF, Simonetti je jedním z přispívajících ilustrátorů.
  • @Jay Blizzard už na tímhlé vyzrál. Ty vždycky řeknou: "done when it's done."
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @M1on Soon™
  • @M1on: Ale jo, podle mě tohle je mnohem víc fér přístup ně říct hrozně optimistické datum a pak odvolávat do alelujá... Ale ne každý "na to má koule".
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.