Povídka č. 19 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Fialka

Dnes husto sneží, preto sa mama rozhodla, že nemusím ísť s ostatnými opatriť ovce. Ovce su také hlúpe! Ja mam radšej králiky. Mama mi nechala kúsky plátna, ktoré už nik nechce, tak som si potajme zobrala pár uhlíkov a idem si urobiť bábiku. Bude sa volať Fialka a bude mať rovnaké čierne vlasy ako ja. Dyah mi raz povedala, že keď bola malá, tiež si vyrobila bábiku a vždy, keď sa stalo niečo zlé, tak sa robila, že nič zlé sa jej nestalo, ale to tej...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    Autor/ka dobře vystihl/a pocity a osobnost Fialky. Taková nevinná, nezkažená a hodná duše... Některé části (hlavně jedna...) jsou mrazivé.
  • upraveno 2. září 2012
    Tahle povídka na mě hodně zapůsobila, velice emotivní čtení. Hlavně, když člověk ví, jak to v Krasterově domě chodí :-/ člověku z toho běhá mráz po zádech.
  • upraveno 3. září 2012
    Njn, za zdí je to drsný život.
  • upraveno 3. září 2012
    Fialku jako postavu nemám ráda, ale tahle povídka se mi líbí. :)
  • upraveno 3. září 2012
    Já Fialku jako postavu mám ráda moc a tuhle povídku jsem ještě nečetla. :)
  • upraveno 7. září 2012
    Fialka pri tom zatvorila oči.
    A heavy se při čtení musel vysmrkat.
    Krásně smutná povídka s nadějí na konci, to mám rád. Líbí se mi ten nápad s panenkou, která jakoby prožívá to špatné, co se dívce Fialce přihodilo.
    Asi si něco takového taky pořídím - i když to asi nebude bábika. :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 8. září 2012
    To je také dost dobré toto. Mno autoři a autorky, moc mi to hodnocení neulehčujete :-/
  • upraveno 12. září 2012
    Super deníček. Velmi čtivý, podobně jako ten Malíčkův. Líbí se mi, jak je tam popsáno, že incest netvoří vždycky krásné děti se zlatými vlásky.
    Tahle Fialka se mi líbí víc než ta uřvaná z Hostiny. :-)

    PS: A díky za dokončení povídky č. 20. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. září 2012
    Děsivé, hlavně část před svatbou.
  • upraveno 16. září 2012
    Ty povídky jsou hrozně super, ale tahle se mi líbila asi nejvíc. Sledovala jsem už první kolo a hltala jsem každé slovíčko, ale zaregistrovala jsem se až teď, tak asi hlasovat nebudu, bylo by to podezřelé :-). Ale Fialčina povídka je úžasná, autore/autorko, chválím :-).
  • upraveno 16. září 2012
    Hlasuj, hlasuj, hlasuj, hlasuj, prosiiiim :)
    Mne vobec nepripadas podozrivo, aj ked do banky by som ta asi nepustila :)))
  • JayJay
    upraveno 16. září 2012
    Bonnie napsal(a):

    Ty povídky jsou hrozně super, ale tahle se mi líbila asi nejvíc. Sledovala jsem už první kolo a hltala jsem každé slovíčko, ale zaregistrovala jsem se až teď, tak asi hlasovat nebudu, bylo by to podezřelé :-). Ale Fialčina povídka je úžasná, autore/autorko, chválím :-).

    Bonnie... klid. A pusť se bez výčitek do hlasování. V tomto případě vážně nemůže být problém, protože se hraje o nic a neznám autora, který si rád nepočte o komentář více ke své povídce...
  • upraveno 18. září 2012
    Tak když myslíte, tak jsem teda odhlasovala a nějaké velké výčitky svědomí opravdu necítím :-)
  • upraveno 20. září 2012
    To ani nemusíš drahoušku, Štěpánko. Nechtěla bys tu svoji přezdívku za 10 let už třeba trošičku pozměnit. A ten avatar je už fakt strašně trapnej :-) No nic, jsem ráda že už jsi pochopila výhody fóra :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. září 2012
    Lady Sansa: Takže z tebe za deset let bude Lady Catelyn... :)
  • upraveno 22. září 2012
    Jo, na novým fóru se chystám přejmenovat :-) A za dvacet až třicet let se ze mě stane Lady Minisa.
  • upraveno 23. září 2012
    dakujem vsetkym, ktori ma posunuli na piate miesto, nabuduce si zasluzite nieco lepsie :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.