Povídka č. 17 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
pozn. na úvod: Mělo jít původně o deník (tedy téma 2), ale forma mi neseděla k obsahu. Výsledek svého snažení nakonec považuji za Perný den (téma 3), neboť jsem si jista, že pro hlavního hrdinu byl tento den plný napětí a nejistoty, zda vše vyjde, jak by mělo a i když se na výsledku nepodílel vlastníma rukama, většinu práce odvedly desítky jeho „chapadel“.

Walder

Příprava byla namáhavá, ale výsledek stál za to. Vše bylo na svých...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 2. září 2012
    RW z pohledu Waldera Freye - dobrý nápad:-) Walder byl správně nechutný hajzl:-D Poslední dvě věty povídky jsou skvělé!
  • upraveno 3. září 2012
    Ufff. Nějak se netěším, až na tohle ve třetím díle narazím. Povídka skvělá, freyský sráč doufám časem zapyká. :-P
  • upraveno 6. září 2012
    Mna tato poviedka donutila znova si precitat RW. A skoda, ze som to urobila, lebo pred tym sa mi viac pacila :(. Chyba tam ta atmosfera, ale verim, ze v dalsej poviedke to autorka napravi :)
    Nabuduce by som radila vsunut nejaky detail, ktory v knihe nebol, aby mal citatel pocit, ze objavil nieco nove. Napr zdoraznit, ze Bolton bol TEN vrah, alebo nejaka retrospektiva o tom, ako sa Walder dohovaral s Boltonom o priebehu.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 6. září 2012
    Tyhle pohledy na věc z druhé strany barikády mám rád. Ale jak řekla Hildegarda, škoda že povídka nepřidala do děje něco nového, a jen nám ukázala známou scénu z očí jiné postavy.
  • upraveno 7. září 2012
    Má maličkost doufala, že "bledě růžová pijavice" bude pro určení viníka dostačující. Můj pán má ve svém věku někdy problémy přijít jistým osobám na jméno. Hlavně pak těm, kterými tak trochu pohrdá, nebo je alespoň nemá v lásce. ;-)
  • upraveno 12. září 2012
    hrobb se povedl. :-)
    Připomenula jsem si Cat, jak se moc neprezentuje - šílená vražedkyně, která se nemstí, ale dokazuje, že umí držet slovo.
    Když to mělo být z pohledu Waldera, tak bych tam přidala nějakou komplikaci - že se celý podnik málem nepovedl kvůli nějaké drobnosti.
  • upraveno 12. září 2012
    Zoufale neoriginální. Převyprávění události z jiného úhlu pohledu (pokud možno záporáka), které ale nepřináší nic nového - typická bolístka fan fiction. Polovina textu je přímo z Martina.

    Ben Nevis - Cat nic nedokazuje, na to je moc mimo, a já osobně jí v tom jejím šílenství vlastně fandím, když už jí Martin nemoh konečně umřít ;)
  • upraveno 12. září 2012
    No co na to říct. Aspoň to bylo krátké :)

    Ben Nevis: Ona jenom dokazuje, že umí držet slovo? Nepovídej. Žila jsem v domnění, že je solidně nas...á.
  • upraveno 12. září 2012
    Robb porušil slovo, ale Catelyn své dodržela. Prudce sevřela Aegonovy vlasy a řezala do jeho krku...
    Tolik GRRM.
    Sorry za offtopic pod povídkou. Prostě mi je Zvoníčka líto, že skončil v rukou šílence.
  • upraveno 12. září 2012
    Ben Nevis napsal(a):

    Robb porušil slovo, ale Catelyn své dodržela. Prudce sevřela Aegonovy vlasy a řezala do jeho krku...
    Tolik GRRM.
    Sorry za offtopic pod povídkou. Prostě mi je Zvoníčka líto, že skončil v rukou šílence.
    Mě ani ne, rozhodně ne tolik jako ostatních obětí na tej veleslavnej hostina. To by ale holt nebyl Martin, aby takhle netroloval. Jinak ale Catelyn tím zabitím splnila slovo, pak už je se jenom mstí nebo se o to svým šíleným způsobem pokouší (což mimochodem docela chápu, i když její prostředky neschvaluju), takže se mýlíš.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. září 2012
    Od autora/ky je velmi kruté, že nás nechal znovu prožít jednu z nejstrašnějších částí knihy :)
  • upraveno 15. září 2012
    Krisa napsal(a):

    Od autora/ky je velmi kruté, že nás nechal znovu prožít jednu z nejstrašnějších částí knihy :)

    Mno, to si počkej, až odezní soutěž. Mám už v hlavě vlastní verzi popsání RW, rozhodně lepší než z pohledu Waldera Freye a s polovinou původního textu. Já vás ještě donutím dojít si pro kapesník ;)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 15. září 2012
    svoa00: kdyžtak mě prosím upozorni, kdy mám vyrazit pro krabici papíráků :)
  • upraveno 27. září 2012
    Hlásím se i jako autorka „Waldyho bez nápadu“.
    K připomínkám:
    · Hlavní účel povídky byl skutečně „ukázat známou scénu z očí jiné („vítězné“) postavy“. (Ono číst podesáté, jak Vám vraždí posledního syna a všechny okolo člověka přestane „bavit“. ;)
    · To, že by Bolton TEN vrah mi připadalo dostatečně naznačené. Nějaký ten rozhovor s ním byl původně v plánu, ale netroufla jsem si na rychlé osnování zákeřností.
    ·
    Ben Nevis napsal(a):

    ... Když to mělo být z pohledu Waldera, tak bych tam přidala nějakou komplikaci - že se celý podnik málem nepovedl kvůli nějaké drobnosti.

    Lehká „komplikace“ byla i napsaná, ale nechtěla nikam pasovat, takže byla nakonec vypuštěna.
    ·
    Anonym napsal(a):

    ... Polovina textu je přímo z Martina. ..

    Polovina textu jsou dialogy, které moc nejde měnit, pokud má jít jen o změnu úhlu pohledu, ne událostí. Pro příště možná víc myšlenek POV?

    Budu-li citovat „Waldera Freye jsem si dala jako bonus na poslední chvíli před uzávěrkou“, takže jsem nestihla udělat tradiční hordu kontrol a úprav. Každopádně díky za komentáře, hlavně ty konkrétnější. V podstatě bylo vyčítáno, s čím jsem počítala, takže příště si něco podobného nechám pro sebe do úplného dokončení a případně dodám nesoutěžně.

    P.S.: Roose Bolton tam BYL, na záchodě si schovával jen meč. ;)
  • upraveno 28. září 2012
    Já jsem to přičítal skryté rafinovanosti autorčině - člověk pořád čeká a je napnutý, co se stane jinak oproti knize - a ono nic! :-))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.