Povídka č. 1 /2.kolo/

upraveno 25. října 2012 v Povídky
Po týdnech strávených na moři se konečně dostal k branám Braavosu. Z Dorne vyplul sám, bez jakéhokoli doprovodu. „Pavouk má své ptáčky i za mořem.“ Řekl mu jeho bratr tu noc, kdy byl poslán, aby pergamen doručil k podpisu. Za Úzkým mořem byl již hodně krát. Nebylo, čeho by se bál. Ač sám, stále byl ozbrojen a všichni kdo o něm kdy slyšeli, věděli, že není smrtonosnějšího člověka než Oberyn Martell. Přesto se s každým krokem ohlížel. Věděl, že jej...

Číst celý článek zde

Komentáře

  • upraveno 1. září 2012
    Hmm, dobré. POV Oberyna Martella vždycky potěší. Mohlo to být trošičku delší a některé fráze mi přišly kostrbaté, ale jinak se mi to líbilo.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 1. září 2012
    Tak Oberyn vždycky zvedne náladu a setkání s Dany? Že by nám byl odhalen důvod co proč jí to tak táhne k nebezpečným chlapíkům? Možná to mohlo být trochu delší, ale PoV Martell, dobrý Martell.
  • upraveno 1. září 2012
    Moc pěkné, lehký a čtivý náhled do minulosti mladých draků. :-) Některé větičky trošku vachrlaté, ale jenom drobet.
  • upraveno 1. září 2012
    Milé zavzpomínání na Oberyna:-)
  • upraveno 2. září 2012
    Pěkná povídka, dobře se četla :) škoda jen, že nebyla o trochu delší.
  • upraveno 2. září 2012
    Ako to bolo v knihe? Dom Ciernej a Bielej sa postaral aj o mrtvoly mimo jeho uzemia?
  • JayJay
    upraveno 2. září 2012
    Hildegarda napsal(a):

    Ako to bolo v knihe? Dom Ciernej a Bielej sa postaral aj o mrtvoly mimo jeho uzemia?

    I kdyby ne, tak Martell si to myslet mohl... :o)
  • upraveno 2. září 2012
    Jay napsal(a):

    Hildegarda napsal(a):

    Ako to bolo v knihe? Dom Ciernej a Bielej sa postaral aj o mrtvoly mimo jeho uzemia?

    I kdyby ne, tak Martell si to myslet mohl... :o)
    Jasne, mas pravdu, ja len som si nevedela spomenut
  • JayJay
    upraveno 2. září 2012
    Hildegarda napsal(a):

    Jasne, mas pravdu, ja len som si nevedela spomenut

    Ne, fakt nevím,... a jen jsem se rádoby snažil být vtipný. :o)
  • upraveno 3. září 2012
    Postřehy pro příští psaní:
    Jestli text bez odstavců není Alekovo dílo, tak hodně doporučuji odstavce dělat, protože bez nich je text nesrozumitelná kaše. Například Oberyn si vzpomene na Syria a hned v druhé větě někoho chytí. Kdyby tam byl odstavec, bylo by víc zjevné, že ho nepronásledoval Syrio. :-)

    Plusy: Autor má cit pro téma a rozsah, kdy začít a jak skončit. Není to zbytečně ukecané. Mohlo to být delší, ale muselo by se tam stát víc událostí. Líbí se mi zvolené téma. Vidím tady velký potenciál, jen piš dál, barde!
  • upraveno 3. září 2012
    Dobrý začátek, moc dobrý začátek!
  • upraveno 5. září 2012
    Dobré! Líbí se mi téma i rozsah. Povídky-jednohubky nejsou nikdy na škodu. :)
    Pro příště doporučuju si text po sobě pečlivě přečíst (nebo ho dát přečíst někomu jinému). Pravopisné a jazykové chybky vždycky trochu kazí výsledný dojem...
  • PhoebeaPhoebea I see you
    upraveno 12. září 2012
    Pěkné ale krátké. Líbí se mi to vystižení tajné spolupríce mezi Oberynem a Doranem.
  • upraveno 21. září 2012
    Takže kritika na vyžádání EY :) Jak zmiňují ostatní, odstavce jsou odstavce a je důležité po sobě číst. Pomáhá to pravopisu, překlepům i formulaci obratů. To všechno je ale o cviku. Nemůžu definitivně říct, jak velký máš vypravěčský talent, na to bych od tebe musela číst něco delšího, ale něco se v i v téhle rychlovce klube na povrch. Ještě rada pro takhle krátké povídky - důležitější než u těch delších je pointa, něco nečekaného v posledním odstavci. Bývá to něco ironického, občas i něco, co předchozí děj postaví na hlavu. Povídka o Oberynovi je ale rozhodně dobrá rozvička a vystihnul jsi ho IMHO dost přesně.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 21. září 2012
    Svoa00: Díky.
  • upraveno 22. září 2012
    Hej, ty si si okomentoval vlastnú poviedku :D
    Len taká maličkosť: Uvádzacie vety za priamou rečou začínajú malým písmenom a priama reč v tomto prípade namiesto bodkou končí čiarkou. Rovnako som si všimol aj občasné zlé umiestnenie čiarok vo vetách. Je to len kozmetická záležitosť a nemení nič na kvalite poviedky, ale rovnako ako odstavce to môže len pomôcť a zlepšiť čítanie.
  • upraveno 22. září 2012
    Jo, jo, EY mlžil :D.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 22. září 2012
    Já věděl že nikoho nenapadne okomentovat si vlastní povídku. Proto jsem to udělal :-)
  • upraveno 22. září 2012
    Lady Sansa to spravila tiež :P
    (EY si po prečítaní tohto komentára možno zvolí alkoholizmus ako novú životnú dráhu, lebo práve stratil ilúzie o svojej jedinečnosti) :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 22. září 2012
    (EY si po prečítaní tohto komentára možno zvolí alkoholizmus ako novú životnú dráhu, lebo práve stratil ilúzie o svojej jedinečnosti) :D
    Alkohol? Nejsem Moravák abych pil od nevidím do nevidím ;-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. září 2012
    Everett Young napsal(a):

    Alkohol? Nejsem Moravák abych pil od nevidím do nevidím ;-)

    Neboj, už se to rozlejzá i do Čech :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. září 2012
    Nj, Češi nám musí závidět i tohle a opičit se...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. září 2012
    Nevada napsal(a):

    Nj, Češi nám musí závidět i tohle a opičit se...

    Přece byste si to nesyslili sami :)
  • upraveno 24. září 2012
    Everett Young napsal(a):

    Já věděl že nikoho nenapadne okomentovat si vlastní povídku. Proto jsem to udělal :-)

    Tak mě to NAPADLO, akorát jsem nevěděla, co k ní napsat. :-P
    Chtěla jsem okomentovat všechny povídky.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.