!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 1. června 2015 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:

zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra - s ohledem na seriál to vypadá, že spíš ne...

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovic havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
1221222224226227231

Komentáře

• @Achileus ok dík to už si vůbec nepamatuju
  • :wall: Pomalu začínám litoval, že jsem začala Píseň číst... :-D
  • @Michelle já už jsem ve fázi otupělosti :D měla jsem si to čtení nějak rozložit, zhruba na deset let, aby to vyšlo tak akorát.
  • @Dreamer Závidím. Já jsem stále ještě ve fázi, že mě to nehorázně štve, ale nutně potřebuju vědět, jak to skončí, která se střídá s fázi rezignace z toho, že to stejně nikdy nedopíše :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Dreamer Vezmi si to z lepšej stránky. Keď raz budeš mať vnučky, možno si s nimi budeš lepšie rozumieť, ak budu tiež čitateľky. Spoločne budete v očakávaní kedy vyjde záverečný diel.
  • Ja sa cítim trpezlivo. Nech si píše aj 10. diel.
  • SagartSagart Hold the door ♂♀♂♀♀♂
    Ach jo, všichni tu netrpělivě očekávají, jen já se už dostal do fáze, kdy mě osudy postav absolutně nezajímají :( Měl bych si zase přečíst knihy, ale to plánuji až po vydání vichrů....
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Sagart
    čti Malaz, čti Malaz, čti Malaz :twisted:
    @Aviv aspoň bude v důchodu co číst :-D
  • upraveno 6. března
    Náhodou já vidím jak za 50 let se sejdeme všichni v nebi a půjdeme za Martinem a on to nebude mít dopsaný ani tam :D

A důkazem že ani Pánbíček není všemohoucí bude to že tam s náma bude ve frontě taky :D
  • SagartSagart Hold the door ♂♀♂♀♀♂
    Everett_Young napsal(a):

@Sagart

čti Malaz, čti Malaz, čti Malaz :twisted:
    Přemítám o tom, nicméně brání tomu dvě věci. Za prvé jsem zjistil, že fanatsy, které jsou druhými vychvalována do nebes, mi připadají jako braky a někdy se bojím, že by se s Malazem stalo to samé. Za druhé, finance jasně říkají, že ne :D
    Nicméně musí to být oblíbená sága, když se tu mnozí pojmenovávají podle malazských postav, o profilovkách nemluvě :D
  • Ja som od samého začiatku presvedčená o tom, že táto sedemdielna trilógia sa dočká i ôsmeho pokračovania. Inak GRRM na tom cone v Mexiku, kde bol minulú jeseň spomínal, že ešte stále nevie aké to bude dlhé, takže na čísle 7/8 to skončiť nemusí, ale ak chce príbeh tak naťahovať, asi by si mal pohnúť.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik No i v nebi bude Martin trávit spoustu času na conech :-)
  • @Sagart
    odpověď ti dá sám Erikson, který říká, že si je vědom toho, že čtenáři jej buď to miluji, nebo nenávidí. Já jeho knihy zbožňuji. Maji skoro každá tisíc stran, přesto si nepamatuji na nudnější pasáže. I když to nejsou akční scény užívám si je - viz dialogy Buga s Teholem, jakékoliv pasáže s Iskaralem Pustem, Kruppe, Beuchelian s Korbalem atd.
    Všechny díly přečtené vícekrát a souhlasím, že první je trochu slabší, ale Malaz je top mezi fantasy a ostatní autoři Eriksonovi mohou schopnost fabulace jen závidět ...

• sfik napsal(a):

Náhodou já vidím jak za 50 let se sejdeme všichni v nebi a půjdeme za Martinem a on to nebude mít dopsaný ani tam :D

A důkazem že ani Pánbíček není všemohoucí bude to že tam s náma bude ve frontě taky :D

50 je málo :D já teda doufám, že dotáhnu 80 :D a víc
  • sfik napsal(a):

Jak moc jseš si jist, že to bude v nebi? :-D
  • @flanker.27 Nebo psaním kuchařek...(?)
  • AvivAviv
    upraveno 7. března
    To taky. A ešte bude zostavovať súbory hlášok jednotlivých postáv.
    A historii sestavování historie Západozemí.
    A publikovat zápisky z conů :-D
  • A ku kuchárskym knihám, kde je každé jedlo, o ktorom padla zmienka i s postupom prípravy pribudnú knihy so všetkými outfitmi aké sa v knihách vyskytli aj s postupom šitia a zoznamom potrebných materiálov.
    A nesmíme zapomenout ani na účesy, samozřejmě se sekcemi věnovanými každé ze sedmi částí říše.
  • @Aviv @Everett_Young @flanker.27 Citronové koláčky tisíckrát jinak :D
  • sfik napsal(a):

@Aviv @Everett_Young @flanker.27 Citronové koláčky tisíckrát jinak :D

:spike: :-D
  • A potom by sa možno mohol dostať aj ku tvorbe jazykov ala JRRT.
    Aviv napsal(a):

A potom by sa možno mohol dostať aj ku tvorbe jazykov ala JRRT.

To je asi to jediný co nenastane, v roce 2002 v Chotěboři se omlouval, že jazyky nejsou jeho silná stránka :)
    @flanker.27 To sice nejsou, ale víš kolik vygenerují peněz? :twisted:
  • NevadaNevada Nikdy neříkej nikdy.
    upraveno 7. března
    @Everett_Young @Mistr Kápě
    Prosím, nepoužívejte tag pro spoiler ve věcech, které nejsou spoilerem. Díky.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.