Hra o trůny 2x04 - Zahrada kostí

upraveno 22. dubna 2012 v 2. řada
Čtvrtou epizodu dostali na starost dva nováčkové ve štábu Hry o trůny. Vanessa Taylor jako scénáristka a režijně David Petrarca.

imageČíst celý článek zde
1789101113»

Komentáře

  • upraveno 30. dubna 2012
    Ji-ti napsal(a):

    Vůbec si nemyslím, že by byl Renly psán jako gay, spíš jen jako floutek a šampón. Myslím si, že si HBO přálo mít gaye a Martin jen otočil a teď tvrdí, že je Renly gay ...

    Tak snad už naposledy, v knihách je náznaků více než dost. Kdo to nepochopil, tak ať se radši neztrapňuje různými vyjádřeními. V knihách to nebylo vyjádřené natvrdo protože Renly ani Loras neměli POV. Tím se samozřejmě seriál liší, tam vidíme všechno.
    Že jsou Renly a Loras gayové, o tom panovala shoda dávno před seriálem.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Ji-ti napsal(a):

    Ale herec co hraje Tywina to úplně skvěle zahrál ten jeho úsměv, to pobavení z toho jak je ten strážce tupý a jak z něho má strach. Vím, že knižní Tywin takovéj není - ale musím říct, jedno gesto - bravo ...

    souhlas. když o tom tak přemýšlím, tak Ch. Dance je v serálu jedním z mých nejoblíbenějších herců (minimálně z top 3)
  • upraveno 30. dubna 2012
    Vůbec si nemyslím, že by byl Renly psán jako gay, spíš jen jako floutek a šampón. Myslím si, že si HBO přálo mít gaye a Martin jen otočil a teď tvrdí, že je Renly gay ...

    V tom případě je velmi zajímavé, že dávno před nějakým seriálem GRRM odpověděl v chatu s fanoušky na otázku, zda Mace Tyrell a královna trnů věděli o vztahu Lorase a Renlyho "ano". :-) Asi má GRRM svou vlastní Melisandru, která mu čte z plamenů, že za pár let bude nějaký seriál...
  • upraveno 30. dubna 2012
    Khadgar:
    Náznaky v knihách jsou o tom, co si jiné postavy myslí o Renlym a Lorasovi. Něco jako teď je moderní drbat o hercích a zpěvácích.
    Stejně mi připadá divné, že by se trousily jenom nevinné poznámky a nikdo neřekl natvrdo: "Ti buzeranti se mi hnusí."
    Předpokládám, že homosexualita není v Západozemí tolerována. Nebo nechtěl GRRM, aby si čtenáři spojovali názory postav s jeho názory? Že by byl označován jako homofob?
  • upraveno 30. dubna 2012
    Náznaky jsou literárně mnohem zajímavější, tak asi proto :)
  • upraveno 30. dubna 2012
    Renly ani Loras nejsou skuteční lidé. Nemůžeme hádat, co jsou nebo nejsou. Jsou takoví, jakými je GRRM napsal. A on je napsal jako homosexuály. Tečka. S tím nejde hnout :-)

    GRRM není spisovatelka, aby se vyžíval v popisech dvou švarných jinochů, kteří si to rozdávají. V jednom rozhovoru na otázku, pro sex Cersei a Teany popsal velmi barvitě, zatímco s Lorasem a Renlym na to šel v subtilních náznacích, odpověděl, že nad tím nikdy nepřemýšlel a pak to zahrál do outu s tím, že ani jeden neměl POV.
  • upraveno 30. dubna 2012
    @Khadgar: Nevím, proč by mělo kohokoliv "ztrapňovat" to, jak si vyložil tu či onu pasáž knihy. Krom toho Renlyho namyšlenost je narozdíl od jeho osobních preferencí pro další děj podstatná.

    @Ben Nevis: Aspirující král rozhodně nebude podobné povídačky přikrmovat, ba ani je nečinně ignorovat. Cersei také nechává nahánět všechny, kdo "lžou" o původu jejích dětí.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Nevím, proč by mělo kohokoliv "ztrapňovat" to, jak si vyložil tu či onu pasáž knihy.
    Nemyslím, že někoho ztrapňuje, že si nedokázal odhalit nějaké tajemství ze ságy. je jich tam tolik, že při čtení všechny vychytá jen mimořádně pozorný čtenář. Já jsem taky nepoznala, kdo je Alleras, a přitom je to tak zjevné, že bych si nakopala :-) Trochu trapné ale je začít vykřikovat, že "tak to není", ačkoliv je při zpětném pohledu zjevné, že to tak je, zvláště když to potvrdil sám autor. To je jako kdybych já říkala, že původ Allerase, jeho vizáž, jméno, ta věc se sfingou jsou náhody a až zpětně se GRRM rozhodl udělat z něj všichni víme koho
  • upraveno 30. dubna 2012
    Ugla napsal(a):

    @Khadgar: Nevím, proč by mělo kohokoliv "ztrapňovat" to, jak si vyložil tu či onu pasáž knihy. Krom toho Renlyho namyšlenost je narozdíl od jeho osobních preferencí pro další děj podstatná.

    Nejde o vyložení nějaké pasáže, v Písni by asi každý z nás našel nějakou věc, která mu unikla. Šlo mi o vyjádření směrem k HBO a GRRM. To bylo za hranou. Pokud někdo něco takového prohlašuje a neobtěžoval se s ověřením faktů, tak musí počítat s následky.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Khadgar napsal(a):

    Tak snad už naposledy, v knihách je náznaků více než dost. Kdo to nepochopil, tak ať se radši neztrapňuje různými vyjádřeními.

    Tady dáváš jasně najevo, že to "měli všichni pochopit už z knihy".
  • upraveno 30. dubna 2012
    Budeme se tahat za slovíčka? Už jsem to snad vysvětlil jasně. Víc k tomu nemám co dodat.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Ale tak pokračujte, je to zajímavé. :-)
  • upraveno 30. dubna 2012
    Osobně si myslím, že Martin se jen chechtá.
    "Ale já to přece v knihách naznačoval - jak to, že jste si toho nevšimli?"
    A taky: "Já to vážně tak napsal? A to jste tomu jako fakt věřili?"
    A mele si palci mlýnek na břiše.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. dubna 2012
    Darebák jeden. Jako by nestačilo, že nás trápí, ještě se nám bude vysmívat.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Když řešíte tu Mel, tak se taky podělím o své poněkud nekonvenční představy. Já jsem si Mel často představoval jako tuhle českou krásku.
  • upraveno 30. dubna 2012
    Hezká holka, ale na moji Melisandru moc mladá. Odpovídala by tak Melisandře, kterou jsem si představovala před deseti lety. A i tehdy by byla asi moc mladá.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.