Hra o trůny 2x02 - Noční země

upraveno 4. dubna 2012 v 2. řada
Tyrion plísní Cersei kvůli znepřátelení si králových poddaných po krvavé čistce v hlavním městě. Během cesty na sever se Arya podělí o své tajemství s...

Číst celý článek zde
«13456789

Komentáře

  • upraveno 4. dubna 2012
    Teď na to koukám a nepříjde mi že Tyrion v knize, nahradil Slynta, Bronnem.
  • upraveno 4. dubna 2012
    taky že ne, v knize to byl Jacelyn Bywater, kým Tyrion nahradil Slynta
  • upraveno 4. dubna 2012
    Než jsem odešel do školy byl jsem v půlce a zas tak hrozný mi to nepřipadalo..."Líbila" se mi jak byla ztvárněná kapitánova dcera a sexu tam nebyo více než v knize.. Dokoukám vcer :-)
  • upraveno 4. dubna 2012
    brbr napsal(a):

    taky že ne, v knize to byl Jacelyn Bywater, kým Tyrion nahradil Slynta

    Logicke a šikovne zjednodušenie. Netreba predstavovat postavu, prida sa airtime oblubenej postavy, myslienka ta ista
  • upraveno 4. dubna 2012
    To máte asi pravdu. Na celkový děj by to nemělo mít vliv. Ten, co byl velitelem v knize, to stejně nedělal dlouho. Mě by spíš zarazila jiná odlišnost.


    Dany přišla o jednoho z pokrevních jezdců? Ty v knize snad všichni žijí a je dost možné, že ještě budou hrát nějakou podstatnou roli.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Ordkomber: Už si nepamatuju jestli v knize žijí opravdu všichni, ale seriálová smrt jednoho z nich by vadit neměla. Pokud jo, tak by to neprošlo přes Martina.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Možná je chyba na mém příjmači, ale jede mi pouze první video ostatní jsou označeny jako soukromé.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. dubna 2012
    Prostě místo něj hodili jinýho který případně odehraje jeho roli... Tenhle umřel protože herec jim utekl.
  • upraveno 4. dubna 2012
    BimbasLembas napsal(a):

    Možná je chyba na mém příjmači, ale jede mi pouze první video ostatní jsou označeny jako soukromé.

    Mně to tak taky vyskakuje.
  • upraveno 4. dubna 2012
    No těch nepřesností je tam víc, ale tak chápu že to zjednodušit museli. Víc mě naštvala podoba Aši, ta se teda krutě nepovedla.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Jinak si nevzpomínám že by Stannis a Melisandra spolu něco měli, ale musím uznat že Carice van Houten je fakt kočka :)
  • upraveno 4. dubna 2012
    IllidanCZ: Je to podle mne asi jako adaptace Renlyho s Lorasem. Přístupnější divákům :-)
  • upraveno 4. dubna 2012
    Však jo, asi si na to musím zvyknout. Jen mě dostal ten konec s Krasterem a Jonem, ten tam podle mě už vůbec nepatřil :(
  • upraveno 4. dubna 2012
    IllidanCZ napsal(a):

    Však jo, asi si na to musím zvyknout. Jen mě dostal ten konec s Krasterem a Jonem, ten tam podle mě už vůbec nepatřil :(

    Nevím... Četl jsem to jen jednou. Ale taky si nepamatuji, že by mu někdo vrazil topůrkem do obličeje... Podle mne to skončí smrtí Crastera, aby se k němu nemuseli vracet...
  • upraveno 4. dubna 2012
    Aša je naopak vážně super. Podle fotek to tak nevypadalo ale ta herečka té postavě přidává strašně moc.
  • upraveno 4. dubna 2012
    No ke Krasterovi se podle mě vrátit musí, protože tam nabírá spád dějová linka Sama s Fialkou.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Jasně že se k němu vrátí, ale až potom, co Jiní noční hlídku zmasakrují na Pěsti prvních lidí.
    A k Aše-měla vypadat takhle, v seriálu nevypadá tak vojensky.
    Aša
  • upraveno 4. dubna 2012
    no taky záleží zda děj zase nějak nepřekroutí a nepřesunou někam jinam.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. dubna 2012
    takovej problémek z uloz.to se nějak ztratili epizody... budou se tam znova nahrávat?
  • upraveno 4. dubna 2012
    Amokovy ilustrace nemám ráda- připadají mi moc prkenné s příliš podobnými výrazy (i když oceňuji jejich rozsah z hlediska množství postav). Je ale pravda, že seriálová Aša Yara se té knižní moc nepodobá. Já ji viděla nějak takhle:
    aSoIaF Asha Greyjoy by jubah
    Popřípadě (a na tu to s trochou úprav mohli dotáhnout):
    Asha by Nawia
  • upraveno 4. dubna 2012
    IllidanCZ napsal(a):

    Copak Aša je kluk? =D
  • upraveno 4. dubna 2012
    Když Melisandra rozmlouvá s Davosem ve vězení, tak se z toho dal odvodit tento způsob zplození Stínů. Takže třeba měl Stannis jen okno ..
  • upraveno 4. dubna 2012
    skelet napsal(a):

    Když Melisandra rozmlouvá s Davosem ve vězení, tak se z toho dal odvodit tento způsob zplození Stínů. Takže třeba měl Stannis jen okno ..

    Nojo, typická čarodějka. Aristokraticky krásná, ale zkažená skrz na skrz.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Vím, že to sem asi nepatří, ale kdy se na HBO vysílají GoT? A už byl v TV druhej díl? =)
  • upraveno 4. dubna 2012
    Právě Amoka vystihl Ašu přesně. Vůbec mi přijde ze všech malířů nejlepší. Jeho charaktery přesně odpovídají knize, to zase není taková legrace takhle skvěle trefit.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Ano, Yara nevypadá jako Aša v knize. Ale zároveň na mě v seriálu působí zatím hodně dobře a svou roli plní. Oslavné ódy tvůrců mou důvěru ještě násobí - je to navlas stejný případ jako v případě Ošy. Taky otevřeně říkali spolu s GRRM, že si uvědomují tu odlišnost oproti knižní předloze, ale prostě je ta představitelka natolik nadchla ztvárněním té postavy, že jim to za to stálo. A v případě Ošy se více než povedlo, GRRM podle ní hodlá i lehce modifikovat tu postavu, ve zdejších diskuzích slýchám jen pozitivní hodnocení... Takže shrnuto, pokud to bude v seriálu fungovat, já budu plně spokojen. Dovedu si představit i takový vývoj v dalších dílech, že kousnu změnu u Stannise a Melisandry - věřím, že ta seriálová zkratka může fungovat a zároveň zachovat ducha knihy. Co podle mě spíše nefunguje je Šae a Ros :-(
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 4. dubna 2012
    Myslíš oslavné ódy těch tvůrců, co pěli oslavné ódy na tu zrzavou děvku? :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. dubna 2012
    Šae a Ros nebudou fungovat nikdy protože jsou to jenom ku*vy. Oša dopadla zatím dobře. Aša/Yara no podle fotek se mi tam vůbec nelíbí ale uvidíme.
  • upraveno 4. dubna 2012
    ktovie aká je šanca, že Oša absorbuje úlohu Reedovcov... podľa mňa celkom reálna...
  • upraveno 4. dubna 2012
    AshaG napsal(a):

    Právě Amoka vystihl Ašu přesně. Vůbec mi přijde ze všech malířů nejlepší. Jeho charaktery přesně odpovídají knize, to zase není taková legrace takhle skvěle trefit.

    flanker.27 napsal(a):

    Pokud vím, tak autor (Papsuev nebo jak) svoje kresby konzultova s martinem, takže jsou považovaný za Západozemský portfolio. Čímž pádem jsem oprávněn říkat, že Aša by mě fakt neuchvátila :)

    Ale jo, barvami, sestřihem apod. postavy sedí. Ale ten styl. Jeho kresby jsou takové strnulé, postrádají dynamiku. Je to docela škoda.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.