Hra o trůny 2x01 - Sever nezapomíná

upraveno 28. března 2012 v 2. řada
Robb Stark se svou armádou Seveřanů pokračuje ve válce proti Lannisterům a Tyrion přijíždí do Králova přístaviště, aby dělal mladému králi Joffreymu pobočníka a mírnil jeho výstřelky. Na...

Číst celý článek zde
1234568

Komentáře

  • upraveno 4. dubna 2012

    Ještě jeden dotaz, jestli dovolíte. Nedá mi to a prostě se musim zeptat...

    Věděl magistr Illyrio, co dává Daenerys za svatební dar? :)

    Samozřejmě, že nevěděl. Nedovedu si představit, že by pak vůbec něco daroval.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Starfish napsal(a):


    Samozřejmě, že nevěděl. Nedovedu si představit, že by pak vůbec něco daroval.

    To já si naopak dovedu docela dobře představit - kdyby měl osobní zájem na svržení vládnoucí dynastie, těžko mohl udělat lepšího, než dát takovou zbraň do rukou ženy, která má sama absolutní motivaci tu určitou dynastii nenávidět a shodou okolností bude co nevidět královnou Dothraků. Plány v plánech jiných plánů, jak by řekl strejda Herbert :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 4. dubna 2012
    Já si to nemyslím. Řekla bych, že je považoval za zkameněliny a tudíž za určitou formu drahokamů. Kdyby očekával, že se draci vylíhnou a chtěl je darovat, tak by je dal Viserysovi. Protože to jeho vlastně původně podporoval. Daenerys vyhandlovali za armádu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. dubna 2012
    Starfish napsal(a):

    Taky vám přijde jako by měl ser Dontos reprezentovat USA? Alespoň barvy na jeho zbroji to naznačují. :)

    Má tam sice pruhy a modrý pole, v tom jsou ale místo hvězd korunky.
  • upraveno 4. dubna 2012
    No nechci spoilovat z Tance s draky, ale kdyby to vedel, dal by je myslim nekomu jinemu :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. dubna 2012
    Těžko říct, podle mě dělal především všechno proto, aby od toho někoho jiného odpoutal pozornost.
  • upraveno 4. dubna 2012
    no ja mam tiez k niektorym scenam a postavam vyhrady, lebo viac ci menej nesedia s knihou alebo posuvaju serial trosku inym smerom, ale staviam sa k tomu ako k Panovi Prstenov. Film je film a kniha je kniha, urobit oba 100% rovnake jednoducho nejde a ak zmeny pomozu dielu ako takemu a zaroven sa pribeh udrzi v rovnakej polohe ako predloha nemam s tym problem.

    Prvy diel bol proste uvodom do druhej serie a to sa im podarilo uspesne (az na toho amatersky vyznievajuceho Malicka). Druhy diel som este nevidel, ale tesim sa ze tam bude menej dejovych linii, takze budu moct vyniknut tie ktore tam budu. to ocakavam aj od dalsich dielov. Vyhol by som sa tiez hodnoteniam celej serie po 1,2 dieloch, kedze hodnotit film v kine po 20 minutach, alebo knihu po 30 stranach tiez nema velky vyznam (napr. Malaz vsak ano). Na hodnetenie si proste treba este par dielov pockat.

    Co sa tyka toho Stana&Mel, nemyslim ze by podobnu zmenu urobili bez Georga a mam take simranie ze tie 'shadows' mohli byt splodene prave takto. ak si spominate Stannis v knihach bol po tychto akciach fyzicky uplne mimo. mozno sa podobneho odhalenia dockame v dalsej knihe. ma to podla mna svoju logiku.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Já bych teda Viserysovi rozhodně nic nedával už po pěti minutách, co jsem ho v seriálu viděl. A to měl Illyrio oproti mě pár měsíců náskok :)
    Ale dobrá, vy jste tady experti :). Díky za odpovědi.
  • upraveno 4. dubna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Těžko říct, podle mě dělal především všechno proto, aby od toho někoho jiného odpoutal pozornost.

    Není to spíš tvoje přání? Vzhledem k tomu, že nemáš rád Danny :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. dubna 2012
    Těžko říct, podle mě dělal především všechno proto, aby od toho někoho jiného odpoutal pozornost.

    Řekl bych že se je snažil držet od této osoby raději dál. Sám nevím co si o něm mám myslet...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. dubna 2012
    Amaroun napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Těžko říct, podle mě dělal především všechno proto, aby od toho někoho jiného odpoutal pozornost.

    Není to spíš tvoje přání? Vzhledem k tomu, že nemáš rád Danny :-)
    Teď poněkud nechápu, co to s tím má co společného. Mluvím o jiné osobě, která si btw moje sympatie taky nezískala. Opravdu doma nemám figurku Dany, do které bych zapichoval kdeco a opravdu se všechny moje myšlenky nesoustředí na ni.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Lidičky, kde se můžu podívat na 2x01 - Sever nezapomíná ?? První sérii jsem sledovala online, ale tento díl nemůžu a nemůžu najít :( , díky za odpověď :)
  • upraveno 4. dubna 2012
    To jsi na spatnem webu, sorry.
  • upraveno 4. dubna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Amaroun napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Těžko říct, podle mě dělal především všechno proto, aby od toho někoho jiného odpoutal pozornost.

    Není to spíš tvoje přání? Vzhledem k tomu, že nemáš rád Danny :-)
    Teď poněkud nechápu, co to s tím má co společného. Mluvím o jiné osobě, která si btw moje sympatie taky nezískala. Opravdu doma nemám figurku Dany, do které bych zapichoval kdeco a opravdu se všechny moje myšlenky nesoustředí na ni.
    Nějak mi nepřipadá, že by byla potřeba odpoutávat pozornost od někoho jiného.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Kdyby Illyrio věděl, že se draci vylíhnou, nejspíš by si nechal Dany i vejce, a pak by obojí IMHO daroval nebo použil ke svým machinacím.
    To vylíhnutí byla taková shoda náhod, že by na to nepřišel ani Malíček. :-)
  • upraveno 4. dubna 2012
    Tak jsem včera zhlédl, a musím říct, že se mi tento díl opravdu líbil (až na tu nešťastnou scénu s Malíčkem). Jako hlavní plus bych uvedl asi Dontose a Stannise (ten mi tam pasuje vážně skvěle, i když nemá plešku) a pak závěr dílu. Zlaté pláště jsou jediní vojáci, na které se dá dívat, ba naopak, moc se mi líbí. A to dokonce i jejich přilbice. Takže jsem si to jejich rojení opravdu užil :-).
  • upraveno 4. dubna 2012
    A málem bych zapomněl na Janose Slynta! Ten byl taky perfektní, v první sérii jsem si ho prakticky nevšiml, ale teď...
  • upraveno 4. dubna 2012
    Vejce mohli být klidně zkamenělé. Myslím, že se Dany poučila z oživení manžela (smrt za život). A pokud si dobře pamatuju, tak i v knize bylo něco ve smyslu: ,,Nechci Tě slyšet křičet. Chci jen Tvůj život. Pouze ze smrti může povstat život."
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. dubna 2012
    Amaroun: Předpokládám, že jsi četl Tanec. Tam je spolupráce Illyria a varyse na úplně jiném Targaryenovi, vč. utajení, celkem jasná. Zatímco o Viserysovi a Dany věděli všichni, o Aegonovi jen Varys, Illyrio a Connington.
  • upraveno 4. dubna 2012
    viserys bol prvá voľba. som si celkom istý, že vajcia boli "zástava", symbol, nik nemohol tušiť, že draci sa vrátia.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. dubna 2012
    To samozřejmě. I když si říkám, jestli ti dva celkem nepočítali s tím, že mezi Dothraky prostě nepřežije. Aegon sice taky jeví velkopanský móresy, ale aspoň dokáže poslouchat, co mu kdo řekne a dokonce žít v utajení. To by Viserys nikdy nedokázal. BTW by to případně bylo lepší přenést na diskusi bez omezení, jednak mě to začerňování štve a jednak to ani nesouvisí s dílem seriálu.
  • upraveno 4. dubna 2012
    Illyrio je predovsetkym pragmatik podobne ako Malicek. Pochybujem, ze by sa spoliehal na cary-mary, hlavne ked v tom obdobi sila carov a magie bola oslabena. Proste jej dal muzealne kusky :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 5. dubna 2012
    Já si taky myslím, že Ilyrio dal Danny "broušené sklo do vitrínky"
  • upraveno 5. dubna 2012
    tina napsal(a):

    Lidičky, kde se můžu podívat na 2x01 - Sever nezapomíná ?? První sérii jsem sledovala online, ale tento díl nemůžu a nemůžu najít :( , díky za odpověď :)

    Kde jste na to koukali vy, krom HBO :) ?? Už se mi celkem po seriálu stýská ...
  • upraveno 5. dubna 2012
    tina: je to jednoduché, stačí zadat do googlu :-) nebo projít stránky, kde mívají seriály online, já bych začala třeba serialycz.cz
  • upraveno 5. dubna 2012
    akorát to chce slušný počítač. Vím, že někteří mají problém se sledováním seriálů v HD kvalitě na starých šunkách. A GOT si jinou kvalitu nezaslouží. ;-)
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 5. dubna 2012
    Tak to by musel být řádně historický kus :) (aspoň tak 4 roky). V dnešní době, není na jakémkoli notebooku problém sledovat videa i v 1080p.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 5. dubna 2012
    já mám již pět let strarý kousek a rojedu všechno naprosto bez problémů. Rozchodí to i Skyrim natož 1080p.
  • upraveno 5. dubna 2012
    paul-cz: řádně historický kus starý 4 roky? To se asi celoročně válíš někde na Bahamách ,když je pro tebe PC starý 4 roky, řádně historický kus, co? :-))
  • upraveno 5. dubna 2012
    Zvláštní, jaká ptákovina se mě v prvním díle dotkla. V knížce Myrcella a Tommen k Tyrionovi běželi a objímají se s ním a radují se, že ho vidí (v kontrastu s Joffem, který má zas blbé kecy). Nějak jsem měla dobrý pocit, že alespoń někdo z jeho rodiny kromě jamieho ho má rád. A v seriálu se jen tak zdvořile usmějí...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.