Řeč

upraveno 8. července 2011 v Píseň ledu a ohně
Ahoj, nevím jestli se to tady už řešilo, ale chci se zeptat......taková Dany mluví Dothracky (nebo jak se to píše :D), Společným jazykem a myslím, že v knize byla občas i zmínka o jazyku Západozemí.......chci se zeptat, on je Společný jazyk to samé jako jazyk Západozemí nebo ne?

Komentáře

  • upraveno 8. července 2011
  • upraveno 8. července 2011
    Je to tak, jak píše Ben Nevis. Ale jinak se tento dotaz dal napsat třeba i kecáliště.
  • upraveno 8. července 2011
    No já myslím, že v Západozemí se mluví jediným společným jazykem, který ale asi bude mít mít původ na východě, protože odtamtud přišli První lidé i Andalové (jestli se tedy nepletu). Těch jazyků je ale na východě hodně. Každé svobodné město má svůj typický. Ale jestli se jedná o regulérní jazyk či nářečí nevím...
  • upraveno 8. července 2011
    Jestli se nepletu, tak obecnou řečí rozumí i dost lidí mimo Západozemí. Minimálně ve svobodných městech, protože ty udržují se západem obchodní styky. Ve svobodných městech se hodně mluví i různými nářečími valyrištiny, ale ta jistě nějak ovlivnila i obecnou řeč (300 let vládli Targaryeni Západozemí).
  • upraveno 8. července 2011
    Děkuju moc, myslela sem si to :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.