Hra o trůny 1x06 - Zlatá koruna

upraveno 19. května 2011 v 1. řada
Připomínám, že u diskuzí k těmto článkům o epizodách je nutné všechny spoilery označovat speciálním tagem. Díky za ohleduplnost.

Název epizody: Zlatá koruna
Režie: Daniel Minahan
Scénář: Jane Espenson a David Benioff & D.B. Weiss

Číst celý článek zde
1235»

Komentáře

  • upraveno 25. května 2011
    Flanker: díky za objasnění. Btw jaká je přenosová rychlost havrana? O tom, kolik toho unese vlaštovka (evropská/africká) se už na plátně mluvilo, ale rychlost havrana je mi otázkou. Nemám úplně přehled, jaká je vzdálenost mezi Zimohradem a Královým přístavištěm, tipoval bych to odhadem tak na 600 - 700 km, když Robert s doprovodem jel na zimohrad měsíc. Dvacet za den mohli dát. Mohl by to dát havran za týden?
  • upraveno 25. května 2011
    Takhle štrádovat lesem by nenarazili na zvíře ani náhodou…
    ostatní mu ho naháněj ;-)

    ad vzdálenosti a rychlost - nelamte si s tím hlavu, GRRM sám to v knihách moc neřeší a i to přiznává, že to je jen rámcové. A v seriálu to očividně taky moc neřešej - viz Ross a jeji zjevení v dalším díle - myslím, že nikoho nenaštvu, když prozradím, že se objeví v Králově přístavišti. Navíc to všechno nabourává to šíření informací přes havrany, kteří jsou superrychlí :-)
  • upraveno 25. května 2011
    Raveni se sirej rychlosti svetla - tedy stejne rychle jako informace:)
  • upraveno 25. května 2011
    Podle mapy to je cca 1000 lig (myslím, že v těchto jednotkách se v knize udávají vzdálenosti), což je v dnešní době skoro 5000 km. (alespoň dnes líga má asi 4,8 km) Ale obecně nemá cenu vzdálenosti a dobu na cestách řešit, protože to obecně vzato neřeší ani autor.
  • upraveno 25. května 2011
    Anebo fungují čarostromy jako portály pro teleportaci, proto byly děti lesa malé :-)
  • upraveno 25. května 2011
    Nebo mistři mají každý jeden Palantír. :-)
  • upraveno 25. května 2011
    Olorine: ASOIAF neni pohadka, takze sem neplet nejaky kristalovy koule. Raveni proste litaj rychlosti svetla ;-)
  • upraveno 25. května 2011
    je pravdza že vzialenosti a čas GRRM nerieši. ja som mal dlho pocit, ze sa sa vsetko deje "v jednom mesiaci", az po opakovanom citani som to trochu poodeloval od seba.
  • upraveno 25. května 2011
    Aqwarty: A nepřekáží jim v tom fakt, že když letí rychlostí světla, tak mají i nekonečně velkou hmotnost? Alespoň podle E=m*c^2. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. května 2011
    baltim: Taky mě napadlo, že králi na lovu už chyběly jen dvě kokosové skořápky :))
    Olorin: Mají zároveň nekonečnou energii, takže je to nemusí trápit :)
  • upraveno 25. května 2011
    Ještě se vrátím k tomu lovu. I kdyby měl Roberta stovku naháněčů, v té scéně byl jen on, Renly, Barristan a nosič vína. O nikom jiném ani zmínka. Takhle si královský lov opravdu nepředstavuji. I kdyby k nim třeba nahnali stádo jelenů, Robert by spíše trefil kopím Renlyho než jelena. I když koneckonců, jelen jako jelen :-)
  • upraveno 25. května 2011
    No ta scéna byla hodně zbytečná, páč tam nakonec nebyl ani ten kanec, což jsem teda očekával. Takže to bylo jen o tom ukázat drápky Renlyho.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. května 2011
    Měli tam aspoň říct třeba "králi, vzdálili jsme se moc od ostatních" nebo tak něco, takhle si vážně budou všichni myslet, že to je celá lovecká výprava...
  • upraveno 25. května 2011
    flanker.27: Ještě by je mohlo trápit, že díky svojí rychlosti velice snadno uniknou z gravitačního pole planety, zvlášť když letí někam "přes horizont". Za předpokladu, že je svět Písně stejně velký jako je Země, tak pro odpoutání se ze sféry gravitačního vlivu planety havrani potřebují dosáhnout rychlosti asi 11,2 km/s, takže s rychlostí 299 792 km/s asi nebudou mít problém. :-) Takže stačí aby letěli přes kopec a ani nemrknou a budou na oběžné dráze. :-) Vím, blbost, jen nemám co dělat.
  • upraveno 25. května 2011
    súhlas, mali to vyrišiť ako cimrman keĎ hral hamleta bez hamleta. dialógom, že kde sa skryla tá dvestočlenná skupina poľovníkov... :)

    žial na tejto scéne (jej pointa bola v renlym a v tom, že počas lovu pije viac ako je zdravé) aj v rozhovore robb a theon je cítiť, že ešte trochu peniažkov by sa zišlo.
    alebo, že režisérovi nedošli niektoré veci. napr. režisér prvých dvoch dielov dal opodiaľ stojacieho jazdca pri poprave a hneď to vytvorilo "hĺbku obrazu"
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. května 2011
    Olorin: Copak nevíš, že jsou směrováni sofistikovaným systémem havraních hranolů?
  • upraveno 25. května 2011
    flanker.27: No vidíš, to mi uniklo. :-)
  • upraveno 25. května 2011
    Musím říct, že malý Arryn byl dost šílený:D 'Can I make the little man fly now?' Tyrion je úžasný, jeho postava se mi líbí strašně moc:) Je jeden z mých nejoblíbenějších.

    Btw, kolik je v knížce malému Arrynovi? Tipuju tak deset? Cucání (což už bylo minule, no:)) z matčina prsu v tomhle věku... inu zvedal se mi trošku kufřík:)

    Skvělé bylo odhalení 'Seed is strong.' Zajásala jsem, že moje teorie byla pravdivá:D:D
    A pan pobočník si troufá... doufám, že jeho odsouzení Hory nebude mít následky.

    Cat je úplně blbá (což už dokazovala minule) a moc ji nemusím... a celkem se to stupňuje, tak doufám, že se to trošku obrátí:)

    Arya je úžasná, doufám, že taková zůstane už napořád:)) A Sansa je vážně naivní, ale chuděru chápu... v jejím věku úplně normální:) Něco mi říká, že asi na Zimohrad neodjedou a Sansa v budoucnu nedopadne úplně dobře.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. května 2011
    V knize je mu 6 (v době prvního dílu).
  • upraveno 25. května 2011
    A pan pobočník si troufá... doufám, že jeho odsouzení Hory nebude mít následky.
    To mi připomíná, že bych si to s těmi, kdo neví, co bude následovat, rád opět vyměnil. ;-) No nic, wow efekt znovu nastane až 12. července. :-/
  • upraveno 25. května 2011
    V knize je mu 6 (v době prvního dílu).
    I šest je dost strašných:))
  • upraveno 25. května 2011
    Ještě musím ocenit ruce khala Droga. Vzít do nich rozžhavený kotel a neprojevit sebemenší známku bolesti by možná nezvládla ani Dany:-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. května 2011
    Ale on to čapnul na ucha. To byly kvalitní dřevěné úchyty. Tescoma umí! ;-)
  • upraveno 26. května 2011
    Ad expresshavrani: Mám pocit, že rychlost šíření zpráv je na pováženou spíše v dalších knihách, v první je to docela dobře podchyceno nenápadnými narážkami na plynutí času skrze postupující Danino těhotenství či poznámkami typu "cesta družině trvala měsíc", Oosha v kuchyni již x týdnů pracovala, Ned se x dnů zmítal v horečkách, po nalezení ruky za zdí, že uplynulo šest měsíců od chvíle co Ben vyjel na průzkum apod. Není to sice na první pohled patrné, ale to, že na sebe kapitoli navazují, sice budí mnohdy dojem max. dnů, ale většinou je tam mnohdy vypozorovatelné týdenní rozestupy čili havrani mají času dostatek...
  • upraveno 26. května 2011
    To byly kvalitní dřevěné úchyty
    Opravdu ti připadaly dřevěný?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.